terkah1 terkah1 komentáře u knih

Město duchů Město duchů Victoria Schwab

Lituji koupě, tahle série je opravdu dětská. Série Tvář magie je mnohem lepší pro dospělé.

26.07.2022 odpad!

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

(SPOILER) Co mi dost vadilo (a je chyba překladu) bylo to, že si Bryce s Huntem vykali.
Přišel mi tím oproti ní trochu jako stařík a měla jsem problém přijmout jejich milostný vztah.
Jinak skvělá kniha.

06.02.2022 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Mistrovské dílo. Tato série dalekosáhle přesahuje moje očekávání.
Svět v této fantasy je originální a skvěle promyšlený.
Petra Stehlíková je skutečně výjimečná a to i v porovnání se zahraničními autory.

04.02.2022 5 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Kniha se věnovala spíše rozšíření našich znalostí o daném světě a napětí bylo o trochu méně než v předchozích dílech (někdo by řekl, že se příběh lehce táhl). Konec ale vše napravil.

04.02.2022 5 z 5

Patologie Patologie Josef Zámečník

Dobrá učebnice. Některé kapitoly jsou ale moc dlouhé a v některých zase chybí základní věci.

02.12.2021 5 z 5

Anatomický atlas Anatomický atlas kolektiv autorů

Obsahuje krásné ilustrace z trochu podrobnějšího atlasu os Sobotty. Doporučila bych ho tedy spíše zdravotním sestrám apod. ne úplně studentům všeobecného lékařství. K tomu má doplněné zajímavé informace o nemocech daných orgánových soustav.

08.09.2020 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Dechberoucí, nemohla jsem se od toho odtrhnout!
Krásně popsané prostředí, sympatické a zajímavé postavy s propracovaným charakterem, občas jsem se i upřímně zasmála.
Navíc vše do sebe krásně zapadlo (i to, co mi přišlo přistřižené za vlasy v prvním díle)
Jedna z mých nejoblíbenějších knih.

14.07.2020 5 z 5

Třpytící se město Třpytící se město Lenka Bandurová

Chvílemi mi kniha přišla i docela zajímavá a jisté záblesky naděje se objevily, ale ty se vždycky po chvíli vytratily.
Postavy byly neskutečně nevyspělé a hloupé a pořád dokola se jenom hádaly o tom samém a dialogy byly jak kdyby je napsal někdo dvanáctiletý.
V příběhu bylo tolik věcí, co mi vadily a byly až stupidně dětinské, že jsem to už nevydržela dočíst dokonce.
A už ta první ilustrace vypadala otřesně... Lea na nich vypadala o něco lépe, ale díla to byla jak od někoho ze základní školy.
SPOILERY
Jako ona je svědkem toho jak umučí holku k smrti a bylo to jen kousek od místa, odkud utekla, a jediné, co řešila bylo to, že nemá ten svůj paprsek a pomalu den poté už byla úplně okay a flirtovala s nějakým jiným borcem? To nechtěli tomu chlapovi zabránit udělat to dalším chuderám? Získat ten paprsek zpět tam? To někam jeli jedni z nejvýše postavených lidí v zemi a vzali si jenom pár kamarádíčků a žádnou ostrahu po tom, co se ji pokusil někdo zabít, a nechali ji samotnou?
A to s tím rozřezáváním ženských mi přišlo taky takové uměle dramatické. Mám dojem, že by autorka vymyslela i lepšího "záporáka". Vůbec to tam nesedlo. To by si nemohl vybrat jakoukoli jinou holku s tím paprskem? Musí si vybrat zrovna budoucí královnu? A taky pochybuju, že by jí únosci nechali obří zlatou jehli s diamanty ve vlasech, aby jim ji potom mohla bodnout do krku.

14.07.2020 odpad!