Broukodrak Broukodrak komentáře u knih

Minecraft - Průvodce světem osadníka Minecraft - Průvodce světem osadníka Craig Jelley

Velmi inspirativní příručka, téměř "ze dne na den" se ze mě stala dobrá stavitelka. Jen ty stavby na konci knížky nejsou tak dobré, nejsou tam vidět detaily.

08.02.2020 5 z 5

Římani, třeste se! Římani, třeste se! Gary Northfield

Vtipná, polokomiksová, skoro bláznivá kniha o zebře Juliovi, který nesnáší když se mu říká "Žebro", a jako nedobrovolný gladiátor bojuje o svobodu svojí i svých kamarádů.

03.02.2020 5 z 5

Smrtící jedy Smrtící jedy Nick Arnold

Zábavná poučná kniha o jedech, doplněná vtipnými ilustracemi (ty jsou nejlepší).
I když je to legrační, tak ty informace jsou nejspíše pravé, jelikož souhlasí s mými dřívějšími informacemi.

"Z toho budete valit očka pane Očko!" (pumpování žaludku).

03.02.2020 5 z 5

Říkali mi Leni Říkali mi Leni Zdeňka Bezděková

Velice smutná knížka, vyprávějící o 11leté Leni, která vede nešťastný a osamělý život. Paní učitelka je na ni strašně nespravedlivá, neuznávají její názor v rodině, holky ve škole se jí posmívají. Pak se ale v jejím životě stane zvrat a nakonec dojde k názoru, že není doopravdy z rodiny ve které žije. Jejímu pátrání po rodičích trochu pomáhá nová kamarádka, kterou si našla a navíc už mají jiného učitele, který je vážně prima a hodně jí pomohl.
I když to bylo strašně smutný tak se mi to moc líbilo.

14.01.2020 5 z 5

Poklad ve Stříbrném jezeře Poklad ve Stříbrném jezeře Karel May

Začátek stejný jako u Žlutého Roberta - prvních přibližně 30 stran není poznat kdo je kdo, jestli postavy znáš a jestli jsou záporáci nebo ne. Přibližně po 50 stranách se všechno začne vyjasňovat a začne hon na záporáky. U záporáka Cornela mi přijde husté, jak během knížky na něj padají viny za všemožné záporácké činy, o jeho život usiluje většina lidí na scéně.
Super knížka, kdyby to bylo možné, tak bych dala 10 hvězd!!!

27.12.2019 5 z 5

Ve škole jsou vši! Ve škole jsou vši! Séverine Duchesne

Proč jsou vši ve škole hlavně na začátku školního roku? Protože mají také povinou školní docházku a o tom je tahle knížka. Vši se učí: o vlasech, matematiku, čtení a obratnost. A kde jsou vši o prázdninách? Jedou na tábor! Opravdu vtipné.

12.12.2019 4 z 5

Černý merkurit Černý merkurit Vojtěch Matocha

Není to tak dobré jako první díl, nemá to moc hlavu a patu - děj je strašlivě zamotaný, dělá se věc A, najednou to přeruší věc B, pak se do toho přímíchá věc C... Není poznat co se právě řeší. Spousta věcí, které by mě zajímali, se na konci nevysvětlí. 3 a půl hvězdy.

07.12.2019 4 z 5

List od Nimrala a jiné příběhy List od Nimrala a jiné příběhy J. R. R. Tolkien

Hezké příběhy, většina je takového typu který mám ráda. Hodně se mi líbilo o Tuláku Roverovi. Ty příběhy jsou hodně dlouhé, ale pěkné.

30.11.2019 4 z 5

Vyřeš to jako Sherlock Vyřeš to jako Sherlock Stewart Ross

Šli mi jen první tři případy, pak jsem už spíše četla než luštila. Musíte si tam hodně domýšlet, abyste to vyřešili. Je to i pěkné na čtení, člověk v řešeních vidí co by příště mohl dělat lépe.
Tři a půl hvězdy.

29.11.2019 4 z 5

Jako cool v plotě Jako cool v plotě Karel Plíhal

Velice velká dávka slovního humoru, slovních hříček, praštěných rýmů, no a trochu sprosťáren. Nejlepší byly básně jako: Proletěl mi zubr zdí, myslel že to ubrzdí a Uvěznili v cele Brita, třebaže byl celebrita. Moc pěkné.

17.11.2019 5 z 5

Poklad na ostrově Poklad na ostrově Anna Novotná

Pro pirátský poklad podle tajné mapy vyrazilo 26 námořníků, ale vrátí se jich jen hrstka... Mám problém zapamatovat si který námořník je který, přece jen je jich tam 26, ale ke konci se to zlepšuje XD. Hodně se to podobá Petrovi Kachnovi (ransomovce). Moc se mi na tom líbila ta dobrodružnost.

17.11.2019 5 z 5

Návrat Žlutého Roberta Návrat Žlutého Roberta Vojtěch Steklač

Žlutý Robert se z bezpečnosti přejmenuje na Bílého Roberta a potom se dozví o neviditelnostních mastičkách a chce je ukrást dříve, než parta jiného lupiče, jenomže situace nejde úplně podle plánu...
Možná ještě lepší než první díl. Je vážne vtipné, jak na začátku není poznat, která postava je Žlutý Robert.

Předtím jsem zkoušela trojku a dost mě zklamala :(

14.11.2019 5 z 5

Dokonalá Klára Dokonalá Klára Gabriela Futová

Klára je VELICE sebevědomá, rozmazlená a všichni z rodiny jí říkají, že je dokonalá, že je úžasná, že je výtečná... Ve škole má ale veliké problémy a babička se snaží zlepšit jí známky tím, že přijde za paní učitelkou a chce aby jí dala DOBROU ZNÁMKU. Připadá mi, že se nakonec moc nezmění.
Bylo to velice realistické, ale četla jsem už i zajímavější knížky.

08.11.2019 4 z 5

Úžasný Mauric a jeho vzdělaní hlodavci Úžasný Mauric a jeho vzdělaní hlodavci Terry Pratchett

Celé se to mele okolo inteligentních krys, které si dali názvy podle toho, co zrovna po získání inteligence měli kolem sebe, třeba Ďábelský guláš, Zaručeně čerstvá nebo Toxický odpad. Dokonale napsané a velice vtipné, ale na konci to je fakt strašidelné. Odnesla jsem si z toho, že můžeš najít pomoc i tam, kde bys to nečekal.

06.11.2019 5 z 5

Jak zlomit dračí srdce Jak zlomit dračí srdce Cressida Cowell

Já tyhle škyťáky prostě žeru! Ten Alvin se připlete vždycky všude XD.
Přijde mi hezký, jak jednotliví díli spolu souvisí, pak to je o hodně zábavnější. Skvělé!!!!

03.11.2019 5 z 5

Bratři Lví srdce Bratři Lví srdce Astrid Lindgren

Bratři lví srdce jsou podle mě hezká ukázka toho, jak by to mohlo vypadat po smrti. Když umřeš v jednom světě, tak se dostaneš do druhého... Nádherné, jeden by tomu věřil.
Líbí se mi, jak tam Jonatan neustále zachraňuje Karla, je to od něj opravdu hrdinské. Já mám taky bráchu, ale úplně nevím, jestli bych ho zachraňovala...

29.10.2019 5 z 5

Prašina Prašina Vojtěch Matocha

Hodně sci-fi knížka. Z takových knížek mívám noční můry, je to strašidelné a plné nebezpečí. Ale četla jsem pořád dál, protože jsem byla zvědavá, jak to dopadne.
Kvůli tomu, že tam pátrá skupina dětí, mi to připomíná Klub tygrů.
Je vážně husté, jak se Prašina rozpíná a smršťuje.

24.10.2019 5 z 5

Bitva na řece Pádu Bitva na řece Pádu Oldřich Selucký

Úplná ransomovka, klidně se to mohlo stát doopravdy. Přišli mi zajímavé důvody, kvůli kterým se jednotliví členové dvou band dali k sobě.

19.10.2019 5 z 5

Nová mamutí kniha techniky Nová mamutí kniha techniky Neil Ardley

Mamutí kniha techniky se jmenuje mamutí, protože tam jsou pro legraci jednou za čas stroje poháněné mamuty. Je to opravdu vtipné, ale i poučné.

19.10.2019 4 z 5

Slečna Lee Slečna Lee Arthur Ransome

Další pokračování Perta Kachny, tentokrát o číňanech. Moc se mi líbil Rogerův drak, ten byl hodně dobrej. Krásná knížka, akorát smyšlená a to je škoda.

23.09.2019 5 z 5