Ve škole jsou vši!

Ve škole jsou vši! https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/419431/bmid_ve-skole-jsou-vsi-v6E-419431.jpg 4 15 6

Na začátku školního roku se všichni po prázdninách šťastně shledáváme se svými kamarády. Ve škole jsou ale i nějací nevítaní hosté. Stálice vlasové pokrývky mladších žáků – obávané vši! Přesvědčte se, rodičové, o tom, že vši nejsou krvežízniví paraziti, ale že jsou ve škole z jediného prostého důvodu: Aby se něco naučily! Vším se stejně jako dětem bude hodit umět číst (kvůli etiketám na šamponech) a počítat (Víte, kolik má průměrná veš příbuzných? Nepočítaně!). Ty pokročilejší se na vyšších stupních dozvědí něco o anatomii vlasu. Rok uteče jako voda a jsou tu zase prázdniny. Nezoufejte, děti, vešky pojedou na tábor s vámi! Tato vtipná knížka o vších pro všechny je plná bláznivých celostránkových ilustrací a pobaví děti i dospělé.... celý text

Literatura naučná Rodina Pro děti a mládež
Vydáno: , Svojtka & Co

Les poux sont de retour! , 2019

broskev28
03.03.2023 4 z 5

Mně se to líbilo moc, ale počkám si na hodnocení našich malých čtenářů.
Já jsem byla nadšená z ilustrací i ze samotného nápadu, mimo jiné také z vysvětlení, proč vešky nemají do výuky zařazenou výtvarku a hudebku. A skvělá je i poslední, červená "závorková" věta na zadní straně obálky, čeština v osobě paní překladatelky opět zabodovala, paráda!

muchomurka
18.05.2021 2 z 5

Mně se tak líbila v knihovně, když jsem ji uviděla v knihovně. Ilustrace jsou suprové. Ale příběh, to je děs běs. Myslela jsem si, že to bude něco vtipného, ale není. Nu což, aspoň jsem si užila ty ilustrace.

jasmína
09.06.2020 5 z 5

Skvělá kniha na pobavení pro holky i kluky

Litocha
21.01.2020 3 z 5

Vtipný nápad, ale zasloužil by si lépe propracovat. Takhle je to zábavná jednohubka.

Broukodrak
12.12.2019 4 z 5

Proč jsou vši ve škole hlavně na začátku školního roku? Protože mají také povinou školní docházku a o tom je tahle knížka. Vši se učí: o vlasech, matematiku, čtení a obratnost. A kde jsou vši o prázdninách? Jedou na tábor! Opravdu vtipné.

bibi.r
02.12.2019 3 z 5

Dostaly vaše děti vši? Nesmutněte, i vši musí chodit do školy.
A krom toho, všichni jsme to zažili jako děti, tak to nechme zažít i naše děti :D.

Autorovy knížky

Séverine Duchesne
francouzská, 1980
2019  73%Ve škole jsou vši!

Kniha Ve škole jsou vši! je v