TerJac TerJac komentáře u knih

Atmosféra Vánoc - Nápady na zhotovení dekorací, dárků a dobrot Atmosféra Vánoc - Nápady na zhotovení dekorací, dárků a dobrot kolektiv autorů

Nevím sama, co očekávám od těchto knih - nové nápady, inspirace? Ty už asi nejsou - napsat knihu jako scucnutí všeho, co již bylo dávno napsáno mi opravdu dost vadí. Autoři zkrátka nepřišli s žádným svým nápadem.

15.10.2015 3 z 5

Chobotem sem, chobotem tam Chobotem sem, chobotem tam Ivona Březinová

Vřele doporučuji. Velmi hezký příběh!

15.10.2015 5 z 5

Ten den jsem se rozhodl zemřít Ten den jsem se rozhodl zemřít Jonathan Destin

Kniha mě do své poloviny ochromila .... skoro detailní popis Jonathanova hrůzného činu mě úplně zasáhl. Druhá polovina knihy by se podle mne dala zkrátit - neustále opakování toho, co již bylo řečeno mi nějak evokovalo pocit, že se kniha natahuje zbytečně, "aby měla více stran". Rozhodně tím ale nechci říci, že tím nějak znevažuji obsah popisovaného příběhu. To, co se stalo Jonathanovi je hrozné. Sama považuji šikanu za jednu z nejhorších forem ubližování druhému. Ale když jsem četla pořád dokola obhajující se výroky rodičů a zdůrazňování, jak byl na tom Jonathan zle, a jak mu bylo ublíženo - chtě nechtě jsem nabyla dojmu, že jsou z velké části vinni rodiče. Ochranářská matka, která jakýkoliv problém (i to, že ji syn krade peníze z peněženky) obhajuje, vše tutlá i před otcem a nechává si to jako tajemství se synem - což je sice pěkné, ale zároveň se nesnažila dělat nic pro to, aby synovi pomohla. Já bych třeba chtěla vědět, na co ty peníze potřebuje, proč nemluví, je odtažitý - atd atd ... jak je to v knize popisováno. A podíl viny je samozřejmě i na straně otce. Sám otec v knize přiznává, že zjistil, že peníze krade Jonathan "ale myslel jsem si, že má jen blbé období puberty". Takže kdyby peníze přitom kradl na drogy - zjistily by to, až by se předávkoval? ..... Šikana Jonathana byla hrozná, ale mým názorem je, že její výsledek, to jaký měla konec, je velký podíl také rodičů - zkrátka větší zájem rodičů mohl dokázat to, že by si Jonathan nikdy takhle neublížil. Jonathanovi přeji mnoho štěstí a také odvahu, aby se konečně pustil do života na vlastních nohou. Jinak zde jsou informace o jeho aktuálním zdravotním stavu: https://sites.google.com/site/toussolidairespourjonathan/

12.10.2015 4 z 5

Drak nepřemožitelný Drak nepřemožitelný Tomáš Lhotský

Netradiční příběh o drakovi, ale mile a vtipně napsán. Povedlo se :-)

10.09.2015 4 z 5

Jedno morče a dvě mámy Jedno morče a dvě mámy Pieter Feller

Když jsem z popisku zjistila, že kniha pojednává o problému soužití lesbiček vychovávající dítě, byla jsem skeptická. Nemám ráda příběhy, které bohužel častěji spíš násilně přesvědčují o tom, jak je vše skvělé, růžové a no problem. Ale i tak jsem této knize dala šanci a musím říci, že jsem byla velmi mile překvapena. Poprvé se mi do rukou dostala kniha, která dětem vcelku normálním způsobem vysvětluje, proč má někdo např. 2 mámy. Kniha netvrdí (jako mnohé), že se nic neděje, že je to přirozené a super, ale přesto příběh dětem ukazuje, že není na druhé straně zapotřebí takovéto děti zatracovat (že ony za to nemohou, že např. nemají tátu), a že i tyto děti žijí hezký a fajn život. Kniha navíc odkrývala příběh větší, plný jiných důležitých otázek jako by chtěla říci, že ne jedna ale spoustu dalších jiných věcí řeší dítě a leckdy jej trápí více věci, které by nás dospělé ani nenapadly a naopak. Ty věci, kterým mi dospělí klademe tak obrovský důraz, pro děti nic neznamenají. Opravdu doporučuji :-)

08.09.2015 5 z 5

Skoro tucet Skoro tucet Pavel Čech

P. Čech opět nezklamal! Po knize Velká knižní záhada přišlo opět velmi příjemné počteníčko ve stylu P. Čecha, tak jak jej znám :-)

Kouzelná aktovka Kouzelná aktovka Daniela Krolupperová

Moc pěkná kniha!!

Hravá škola kreslení Hravá škola kreslení Zuzana Pospíšilová

Pěkný způsob, jak dětem představit kresbu. Moc hezky zpracováno :-)

Kluk a měsíc Kluk a měsíc Pavlína Krámská

Pravděpodobně tuším, co chtěla kniha dětem říci, ale připadalo mi to suché, chyběla fantazie i napětí ... nic moc. To už je mnohem lepší Nebojím se tmy od Vhrsti.

04.08.2015 2 z 5

Drobečky Drobečky Jaroslav Soumar

Naprosto nezaujala :-(

04.08.2015 1 z 5

Nesmrtelný méďa Nesmrtelný méďa Kristýna Täubelová

Zvláštní kniha. Poprvé jsem ji odložila s nevolí a s pomyšlením, co má představovat, co chtěl autor vyjádřit?? Vzala jsem ji ale do rukou po druhé, po třetí a musím říct, že má zvláštní kouzlo, ale jen pro dospělé. Vzpomněla jsem si na svou bednu hraček ve sklepě, na mé panenky a medvídky a jejich osud. Nevím ale, co řekne tato kniha dětem ... pravděpodobně nic moc.

Slepice v Africe Slepice v Africe Nela Fialová

Na to, že je autorkou 10 letá holčina dávám palec nahoru. Básničky mě mile překvapily a některé velmi pobavily. Určitě některé i využiji ;-)

30.07.2015 5 z 5

Lindbergh - Dobrodružství létajícího myšáka Lindbergh - Dobrodružství létajícího myšáka Torben Kuhlmann

Krásně zpracováno, moc pěkný příběh!!

27.07.2015 5 z 5

Jezevec Chrujda staví nejdřív urychlovač a pak zase pomalič Jezevec Chrujda staví nejdřív urychlovač a pak zase pomalič Petr Stančík

Pěkné, stejně jako předchozí díl. Příběh je jednodušší ale za to s pointou :-)

Svět, který není Svět, který není Frank Tashlin

Opět skvělý Tashlin!! Opět nádherná kniha, skvělá stejně jako ty předchozí!!

Velká kniha čůrání Velká kniha čůrání Jakub Plachý

Kniha je opět důkazem, že dnes může psát každý a také o každé blbosti. Mně osobně nepřišla nijak zajímavá. Kdyby měla zařazení jako jiné podobné humorné paskvili, ještě bych to pochopila, ale naučná? Naučná encyklopedie?? Co dodat ... k smíchu

27.07.2015 2 z 5

Dárce Dárce Lois Lowry

Knihu jsem začala číst z nudy a naprosto mne dostala!! Aneb, jak hezky ukázat, že život, který nás obklopuje musíme brát takový jaký je, i s jeho radostmi a strastmi, protože to je to, co utváří nás, naše emoce a vztah k životu. A že jednotvárnost a usilování o nějaký model společnosti je v mnohém nebezpečné.

Ježimlada Sazička Ježimlada Sazička Lenka Rožnovská

Vtipně a trochu netradičně pojato, velmi zajímavá kniha.

21.05.2015 4 z 5

Jak jsem byl malej Jak jsem byl malej Stanislav Juhaňák

Kniha mne mile překvapila. Velmi vtipná a hezky napsaná :-)

Zlobivé pohádky Zlobivé pohádky Zuzana Pospíšilová

Super knížka o nelichotivých (nejen) dětských nezmarech! Zuzka Pospíšilová jako vždy zabodovala ;-)