polaris polaris komentáře u knih

Kletba vítězů Kletba vítězů Marie Rutkoski

Na tuto knihu jsem byla velice zvědavá. Neslyšela jsem na ní žádné ohlasy, ať pozitivní nebo negativní, ale bohužel musím říct, že mě kniha zklamala. Příběh je originální, ale děj byl celkově pořád o tom samém, dokud se nedostalo na zápletku. Ta byla napsaná až moc komplikovaně na to, jak byl příběh z počátku jednoduchý.
A co se týče postav, ty byly příjemné překvapení, dokud nedošlo na lásku mezi hlavními postavami (Kerstel a Arin), která se nedá vůbec považovat za nějakou lásku, když tedy došlo na nějaké ukázky toho, že by se ty dva mohli dát dohromady, tak vždy přišlo nějaké naprosto zbytečné vyrušení. Autorka je buď chtěla dát dohromady, nebo si to v půlce průběhu rozmyslela.
Příběh byl celkově neobsáhlý a zápletka zvláštní. Takže nic moc kniha za mě.

04.03.2019 2 z 5

Odpuštění Odpuštění Lauren Kate

Vrátit se zpátky do světa padlých andělů bylo zvláštní, ale zároveň kouzelné. Nemůžete očekávat, že se vrátíte k původním postavám jako Luce a Daniel, samozřejmě tam zmínka o nich je. Nicméně příběh byl jen a jen o Camovi a zbylí padlí andělé tu byli pouze zmíněny.
Cam jako postava mě vždy zajímal jednotlivě, a bylo skvělé přečíst si o něm samostatný příběh. Dost je zmíněno původní příběh o něm a Lilith, kde byli zase pouze zmíněný ostatní andělé.
Zpátky k příběhu. Celá kniha je psaná střídavě z pohledu Lilith a Cama. Jsou popsány úžasně pocity a stavy našich hlavních postav, ale někdy mě štvalo, jak se hlavní hrdinka chovala. Bylo to až příliš ošklivě přehnané chování ke Camovi, který si to někdy vůbec nezasloužil.
Na závěr příběhu jsem se těšila celou knihu. Bylo možné dva způsoby konce, ale nakonec kniha dopadla úplně jinak.
Musím říct, že celou knihu jsem si velice užila, trochu jsem se bála, když autora chtěla pokračovat v této sérii, ale byla jsem velice překvapená. Celý děj je svižný a zábavný a kniha byla pro mě oddechovka, kterou vždy uvítám.

21.02.2019 4 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Poté co jsem na Smrtku slyšela hodně pozitivních ohlasů, jsem si ji také přečetla. A musím říci, že jak všichni byli z této knihy nadšeni, tak mě tolik nenadchla. Děj je originální a zajímavý. Určitě upoutal moji pozornost. Ale jak spousty lidí chválily a chválily, tak mi knihu přechválily.
Nicméně příběh jako takový, je velice originální. Svět, kde smrt neexistuje a zabít vás může pouze Smrtka, která vás pokosí - to bylo zajímavé. I jak autor popisoval způsoby vybírání pokosení, což mě přimělo myslet i na svoji smrt a v případě jejich světa i mé pokosení.
Smrtka Faraday - postava, kterou jsem zamilovala už od začátku, než přišel takový zvrat, u kterého se dá bohužel rozpoznat, co se stane dál.
A co se týče učňů u smrtky, tudíž Rowana a Citry, tak ti byli též skvělí. Hrozně se mi líbilo, jak se v průběhu knihy měnily jejich povahy a nakonec finální zápletka, která se týkala jich dvou, byla dobrá.
Obecně je kniha velmi slušná, ale jak říkám, já ji měla přechválenou od ostatních.

17.02.2019 4 z 5

Sleduj mě Sleduj mě A. V. Geiger

Když jsem knihu začala číst, očekávala jsem thriller, jak byl podle anotace naznačen. A to byla chyba. Kniha není skoro vůbec thrillerová. Akce začne být až někdy kolem 240 stránky, kdy se začíná dít něco, co tomu žánru odpovídá.
Což mě na téhle knize hrozně zklamalo. Čekala jsem thriller, ale dostala jsem konverzaci, někdy až přehnaně přeslazenou, mezi dvěma lidmi, proloženou policejním výslechem, který začne dávat smysl až na konci.
O hlavní hrdince, proč trpí fobií, se dozvíme, až na konci knihy a ani to není vysvětleno moc přesvědčivě.
A co se týče hlavního hrdiny, chvilkama mi přišlo, že ani neví co chce. A hádá se sám se sebou.
Abych to shrnula. Kniha se čte velmi rychle. Položení policejním výslechem dává čtenářům otázky, vysvětlené na konci knihy. A celý děj se odehrává jen jako konverzace, až tedy ten konec. Když se tedy kniha konečně dostane k zajímavé části, tak ta stála za to.

02.02.2019 2 z 5

Z kouře a kamene Z kouře a kamene Alžběta Bílková

Já moc české autory nemusím, spíš je tedy vůbec nečtu, ale knihu Z kouře a kamene jsem si naprosto zamilovala. Knížka mě chytla hned v první kapitole a přečetla jsem ji během pár dnů. Autorka dokázala vytvořit senzační příběh, který měl logiku a smyslnou zápletku.
Postavy jsem si do jednoho hrozně oblíbila. Ať už to byla Cary, Roan či Dorian tak to jsou moji oblíbenci.
Nad finální zápletkou a rozuzlením jsem tajila dech. A konec, který mě skoro dokázal dohnat k slzám.
Opravdu skvělý nápad na příběh. Jediné co mi trochu vadilo bylo název města Morigan, možná to byla náhoda, ale název je podobný od série Kroniky pozůstalých. Pokud české autory nečtěte, tak vám ale i tak doporučuji tuhle knihu, byla dramaticky magická.

28.01.2019 4 z 5

Bojovnice slunce Bojovnice slunce P. C. Cast (p)

Na pokračování Z vůle luny, jsem se hrozně těšila a ještě více, když jsem viděla tu obálku. Nicméně příběh jako takový se mi více zamlouval v jedničce. Řekla bych, že dění v této knize mělo čtenáře připravit na finálový díl série. Celou dobu knihy se pouze plánuje, představuje a chystá se spousty věcí, o kterých bych si ráda přečetla, ale budu si muset počkat na další díl. Autorka rozvedla spousty zajímavých věcí, ale jak říkám tato kniha byla pouze předehrou.
K hlavní postavám - Nik a Mari. U nich autorka hrozně rychle prohloubila jejich vztah, na konci jedničky nebyl ten vztah tak intenzivní, jako hned na začátku dvojky, jako by přeskočila část jejich života. Obecně autorka změnila dost styl psaní s porovnáním s prvním dílem. Často si postavy dělali co chtěli a přišlo mi něco hrozně jednoduché na to, jak to bylo psáno složitě.
Nicméně příběh jsem si užila, bylo obeznámeno více věcí z tohoto magického světa, našlo se tu i pár akčních a dramatických scén a já se nemůžu dočkat třetí knihy, když v tomto dílu byly pouze náznaky. Proto tuto knihu hodnotím na trochu horší, než byla jednička, ale stejně se mi líbila.

25.01.2019 3 z 5

Renegáti Renegáti Marissa Meyer

Takže Renegáti. Prvně když jsem na tu knihu koukala, tak jsem si říkala, že kniha o superhrdinech nemůže nijak smysluplně fungovat. Marrisa Meyer dokázala opak, její minulou sérii Měsíční kroniky jsem nečetla (nejspíš ani číst nehodlám), takže nemůžu posoudit jestli nějak změnila svůj styl psaní.
Zpátky ke knize. Příběh má logiku, jde o nějakou smysluplnou zápletku. Tzv. dobří proti zlým, to se mi líbilo. Anarchisté a Renegáti celý celek jako výjimeční, proti sobě, k tomu byly použity i rozumné důvody aby se vzájemně nenáviděli. Ale ze začátku, jak se člověk seznamuje s postavami, tak se mi hrozně pletli jména. Jedna postava má svoje normální jméno a zároveň své superhrdinské, myslela jsem, že je na scéně hodně postav a pak se ukázalo, že ne. Tak tohle bylo trochu chaotické. Po zbytek knihy už to bylo lepší.
V knize nebylo pořádně vysvětleno, jak tzv. "výjimeční" získali své schopnosti, něco poukázáno bylo, ale ne tak abych to více pochopila.
Nova - hlavní postava, kterou jsem si oblíbila. Její chytrost a vynalézavost, to mi na ní přišlo zajímavé.
Adrian - další hlavní postava, ta mi nepřišla tak zajímavá jako Nova, ale ne že by mi úplně vadila. Nicméně jeho tajemnou superhrdinskou stánku jsem si zamilovala.
Konec knihy, ač jsem ho čekala trochu jinak, nebyl špatný. Klasicky, otevřený konec na pokračování dalšího dílu.
Příběh je plný akce a napětí a tajemství. Trochu jsem od ní čekala více, ale nakonec se i tak kniha povedla.

12.01.2019 3 z 5

Temná krása Temná krása Mary E. Pearson

Finální díl série byl skvostný. Hned ze začátku se něco děje, žádné zdlouhavé popisy.
Moc se mi líbil popis autorčina světa. Konečně zde bylo také vyzobrazení království, jak Morrighanu tak i Dalbrecku.
Lia - skvělá hlavní hrdinka, po celou sérii se měnila v novou osobu, moudřejší, postupně objevovala svůj dar, svoje povinnosti a schopnosti. Líbila se mi ta změna, v tomhle díle je asi nejzřetelnější. Byly tu ale části, kdy jsem nad hlavní hrdinkou kroutila hlavou a říkala si proč to dělá.
Kaden - taky skvělá postava po celou dobu série. V tomhle díle je více popsáno o jeho rodinném životě a dětství.
Rafe - osobně moje nejoblíbenější postava, dělal rozumná rozhodnutí, která byla pro všechny rozhodující.
Všichni hlavní hrdinové nebyli stejní jako na začátku, proto jsem si je tak zamilovala.
Zjišťování zrádců a politický převrat byl zajímavý.
Finálový souboj, wau. Tolik akce a dění. Opravdu skvělý finálový konec.
Úplný závěr byl krásně pohádkově zakončený. Všechny věci byly dořešeny. Všichni hrdinové dostali svůj šťastný konec.
Celá série byla skvělá, autorčin svět mě velice bavil. Tento díl se mi líbil stejně jako první, druhý díl byl nejslabší. S touto sérii bude velice těžké se loučit.

Zrádné srdce Zrádné srdce Mary E. Pearson

Druhý díl je napsaný stejným způsobem jako první - z různých pohledů. Což se mi na té knížce líbilo. Jsou tu představeny nové postavy, které jsem si hned zamilovala, ikdyž některé z nich byly záporné. Celá knížka je plná akce, zvratů a skvělých scén. Je poukázano na problémy, ve kterých se království nachází. Úžasně popsáno prostředí, jako tomu bylo i v prvním díle.
Autorka více rozvinula příběhy jednotlivých postav, to pomohlo si je více představit.
Co se týče porovnání prvního a druhého dílu, tak druhý díl se mi líbil o trochu méně. V prvním díle to bylo napětí mezi tím, kdo je zabiják a kdo princ. Druhý díl bylo spíše rozvinutí příběhu. Jinak byly obě knihy opravdu nádherně napsané, což se moc často nestává, aby druhý díl byl skoro stejně tak dobrý jako první. Fantasy dohromady s drama jde autorce skvěle.
Konec byl absolutně nejlepší. Tolik akce a události popsané během pár stránek bylo úžasné. Tohle byl jeden z nejlepších konců, jaký jsem kdy četla. Na ten konec vám doporučuji si počkat.

02.01.2019 3 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Knihu jsem si chtěla přečíst už dávno, když jsem ji konečně začala číst, nemohla jsem se od ní odtrhnout.
Knížka je napsaná z různých pohledů a to mě na ní zaujalo.
Kapitoly jsou psané z jednotlivých pohledů postav a proto se četli dobře.
Už ze začátku kniha nabízí akci, postupně se děj rozvine v pořádný příběh.
Napínavých, akčních a dojemných scén nabízí kniha opravdu hodně.
Líbil se mi popisován charakter u jednotlivých postav, každá postava se svým příběhem a ty autorka hezky spojila dohromady, proto se kniha hezky četla.
Téma fantasy a akce dohromady - skvěle napsané.
Autorka hezky popsala prostředí, ve kterém se hlavní hrdinka pohybovala.
Konec napínavý a otevřený na pokračování dvou dalších knih.
Knihu můžu jen doporučit, odpočinková kniha, kterou si zamiluje každý.

02.01.2019 4 z 5

Z vůle Luny Z vůle Luny P. C. Cast (p)

Kniha se mi dobře četla, autorka nádherně popisuje vztah mezi psem a člověkem. Léčitelské schopnosti byly krásně a jednoduše popsány, až na pár výjimek. Najde se i pár dechberoucích a akčních scén, to oceňuji.
Autorka pojala příběh tak, že oba kmeny nejprve popsala zvlášť, z jejich úhlu pohledu a teprve potom jejich osudy spojila skoro na konci knížky, to mi nepřišlo jako dobrý nápad. Jsou tu i části knihy, které jsou pochopitelné až na samotném konci což se zdá být matoucí, když nechápete co se děje uprostřed knížky, přesto děj skončil s otevřenou zápletkou, s pokračováním na další díl.
Postavy se celou dobu knížky vyvíjejí, Mari není tou samou osobou jako na začátku stehen tak i mnoho dalších postav a to se mi opravdu líbilo.
Knížku doporučuji fanouškům fantasy, mě kniha oslovila a jsem zvědavá jak tuto sérii autorka zakončí.

Warcross Warcross Marie Lu

Tahle kniha mě opravdu bavila. Po celou dobu je děj zajímavý, napínavý a akční. Nebyly tu žádné zbytečné zdlouhavé nudné scény, u kterých bych měla nutkání knihu odložit.
Děj je celou dobu napsaný z pohledu Emiky. Tuto hlavní hrdinku s duhovými vlasy jsem si ihned zamilovala. Její charakter a uvažování se mi hrozně líbilo. Další postavy ať už kladné či záporné, se mi všechny zamlouvaly.
Příběh zmiňuje i minulost postav, což beru jako plus. Autorka tak více postavy přiblížila ke čtenářům.
Lehce mi kniha připomínála Ready player one, ale opravdu jen zlehka.
Malinko mě zklamalo finále knížky, najednou se vše shrnulo během pár stránek a než jsem si všechno stihla uvědomit tak byl konec. A úplný konec je více směrovaný na připravovaný druhý díl, kde kniha zanechala pár otázek.
Kniha byla celkově naprosto úchvatná. Má něco málo přes tři sta stránek a to bohatě stačilo, abych si ji zamilovala. Autorka vytvořila senzační příběh a doufám, že druhý díl bude taky tak skvělý jako první.

02.01.2019 5 z 5