teltri teltri komentáře u knih

Škola Malého stromu Škola Malého stromu Forrest Carter (p)

Vypočuté ako audiokniha. Pekná, ale trochu melancholická a smutná. Môj dojem môže byť ovplyvnený ťažkou smutnou jeseňou prežitou v Brne.

18.11.2016 3 z 5

Pán much Pán much William Golding

Vypočuté ako audiokniha v podaní fenomenálnej Hedy Čechovej.

18.11.2016 3 z 5

Neprebudený Neprebudený Martin Kukučín

Vypočuté ako čítanie na pokračovanie v Slovenskom rozhlase v podaní fenomenálneho Petra Bzdúcha.

Judita Judita Miro Gavran

Ako študent som to hltal ako čítanie na pokračovanie v Slovenskom rozhlase.

18.11.2016 4 z 5

Návraty - Nauka o reinkarnaci Návraty - Nauka o reinkarnaci Šrí Šrímad A. Č. Bhaktivédánta Svámí Prabhupáda

Špičková knižka o hinduistickej nákuje o karme. Dobre sa čítala.

Kolumbovia zo základne Ganymedes Kolumbovia zo základne Ganymedes Jozef Žarnay

Kniha môjho detstva, hoci len ilustráciami. Text prišiel až neskôr.

18.11.2016 5 z 5

Silnejší než zlo Silnejší než zlo Gabriele Amorth

Prečítané v Prahe v nákupnom centre Flóra. Pekné spomienky :-)

16.11.2016 3 z 5

Evangelium dle spiritismu Evangelium dle spiritismu Allan Kardec

Druhá najlepšia od pána Kardeca. Prečítal som ju počas cestovania metrom zo Strašníc do Butovíc a späť.

16.11.2016 4 z 5

Nebe & Peklo Nebe & Peklo Allan Kardec

Tretia najlepšia od pána Kardeca.

16.11.2016 4 z 5

Kniha duchů: pojednání o povaze bytí Kniha duchů: pojednání o povaze bytí Allan Kardec

Jedna z najlepších duchovných kníh, ktoré som čítal. Táto kniha mi dala najviac odpovedí na najviac otázok. Je ich tam viac ako sto. Ale má minimálne tri achylové päty na ktorých sa teória pána Kardeca kýve.

16.11.2016 5 z 5

Pátá dohoda Pátá dohoda Don Miguel Ruiz (p)

Audioknihu som počul asi 9 krát. Jedna z najdôležitejších kníh môjho života. Srdcová záležitosť.

16.11.2016 5 z 5

Démon alkohol / Tulák po hvězdách Démon alkohol / Tulák po hvězdách Jack London

Mňa táto kniha sklamala. Roky som o nej počul a čakal som zaujímavú mystickú knihu od autora dobrodružných príbehov ale nestalo sa. Chápem a súcitim s hlavným hrdinom, ktorý sa chce silou mocou vyhnúť utrpeniu v samoväzbe a kazajke. Používa pri tom metódu astrálneho cestovania do minulých životov. Silou mocou sa snaží ukázať riaditeľovi väznice, že mu nemôže ublížiť a patrične mu to dáva na javo. Lenže kto je v kontakne s duchovným svetom a ovláda povedzme metódu astrálneho cestovania a pozná teóriu karmy by mal byť na vyššej úrovni a uvedomovať si, že toto je súčasť jeho duchovnej cesty. Autor neuvažuje prečo sa všetko toto mohlo stať. A čo s tým. Možnosť reinkarnácie je tu, ale určitá teória karmy, ktorá by vysvetľovala príčiny utrpenia nie. Preto na mňa kniha pôsobila bezútešne až masochisticky.

02.11.2016