Návraty - Nauka o reinkarnaci přehled

Návraty - Nauka o reinkarnaci
https://www.databazeknih.cz/img/books/97_/97677/bmid_navraty-nauka-o-rein-97677.jpg 2 50 50

Ptáte se někdy, jak to tedy opravdu je, jestli život začíná zrozením a končí smrtí, nebo je smrt jen bránou k další existenci a my všichni jsme tuláci po hvězdách? A co se přesně stane s vlastním já potom, co opustí současné tělo? Musí se donekonečna rodit a umírat? A jak má to celé vlastně fungovat? Jsme jen hříčkou osudu, nebo jsme sami tvůrci své budoucnosti? Možná vás ale takové otázky vůbec netrápí a jen vás jednoduše zajímá, proč je značná část populace naší planety přesvědčená o tom, že se znovu narodí. Kniha Návraty srozumitelně, ale zároveň zevrubně odpovídá na tyto, ale i mnohé další otázky. Při své pouti za pravdou se opírá o nadčasové a bohaté zdroje poznání o posmrtném životě, jakými je védská literatura, ale najdete zde i pohled mnoha významných osobností západního myšlení.... celý text

Duchovní literatura Náboženství
Vydáno: , Bhaktivedanta Book Trust‎
Originální název:

Coming Back


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Návraty - Nauka o reinkarnaci. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (8)

ArkAngel
01.07.2023 2 z 5

Útlejší knížečka od hnutí Hare Krišna má možná za cíl předat lidem základní myšlenky týkající se reinkarnace, ale strašně klouže po povrchu. Úvodní kapitola připomíná studii nebo bakalářskou práci, kdy tu máme akorát průlet umělci, filosofy apod., kteří nějak reinkarnaci zmínili... a to jen aby podpořili své vlastní myšlenky. Pak dochází již na samotné Prabhupádovy texty, kdy si radši přečtěte nějakou z tlustších knih, abyste se s fungováním jeho hnutí seznámili... ale jak jsem se už vyjadřoval dříve k jiným Hare Krišna knihám, spoustu dobrých myšlenek doprovází také řada pravidel a nesmyslů.

Shindo
25.12.2017 odpad!

Podobný prípad ako Bhagavadgíta (a druhá kniha, ktorú som si od tohto hnutia kúpil, aj to mi bola vnútená). Rovnako ako všetky od tohto autora, ku ktorým som sa dostal, napísaná autoritatívne a ako niečo, o čom sa nediskutuje. Autor proste "vie" a hotovo.

Citáty pochybnej hodnoty od známych osobností, ktoré majú knihe dodať na autorite a dôležitosti, hoci mnohí autori týchto citátov pravdepodobne nikdy neprišli s hnutím do kontaktu, nieto ešte patrili k zástancom reinkarnácie.

Predpisy vedúce k "vykúpeniu", ktoré však v skutočnosti urobia zo života niečo mdlé bez chuti a farby, zato však s fanatickým zápalom.

Kniha sa síce snaží v niekoľkých kapitolách (ne)vedecky podložiť existenciu reinkarnácie, mňa však nepresvedčila. Ani na niekoľký pokus a s odstupom času som ju nebol schopný dočítať.


JosefHorák
21.06.2017

Hare Krišna mají své mouchy (nepřijatelné myšlenky či aktivity) ale v mnohém se od nich dá přiučit.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Návraty - Nauka o reinkarnaci v seznamech

v Právě čtených1x
v Přečtených63x
ve Čtenářské výzvě4x
v Doporučených1x
v Knihotéce59x
v Chystám se číst7x
v Chci si koupit4x
v dalších seznamech1x