taven taven komentáře u knih

Nůž Nůž Jo Nesbø

Jo Nesbø a božský Harry mě znovu přesvědčili, že oni jsou současné číslo jedna všech detektivek. Naprosto zaslouženě. Špičkové dílo, jiné než předchozí. Po výtečném startu Vás donutí myslet si, že mu už tak nějak dochází tempo i dech. To jen abyste se na malou chviličku a na pár stran cítili stejně zoufale jako Harry. Následně to znovu rozbalí v plné parádě. Funguje to výtečně. Nůž je mistrovské dílo a zaslouží si moje absolutní hodnocení.

03.12.2019 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Za mě slabota a rozhodně mdlá prvotina. Od knihy jsem čekal hodně, ale zklamala. Hlavním rysem knihy jsou velmi nesympatické postavy (hlavně Erika a March) a obecně hloupé chování všech policistů. Hlavní hrdinka je ve spoustě situací naprosto naivní. Nesrovnatelné s kvalitní severskou tvorbou. 40%

23.12.2017 2 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Maximální hodnocení spíše z nostalgie k sérii a kvůli skvělé čitelnosti a napětí. Jinak to už bylo opravdu spíše scifi, prostě přitažené za uši.

20.06.2019 5 z 5

Skála Skála Peter May

Miluji Skotsko a proto 5 hvězd. Kdybych měl být objektivní, dám za zbytečně rozvleklý příběh s hluchými místy hvězdy jen 4. Jinak prostředí naprosto geniální a skvěle popsané.

10.03.2020 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Možná, že velký Robert Hunter přecijen není tak skvělý! Tahle věta z poslední části knihy knihu naprosto vystihuje. A možná, že nejen Robert Hunter není tak skvělý, ale ani práce překladatelky, nevím nevím... Na knize je skvělých možná prvních 10 stránek, sadistický padouch, prostředí LA a to je asi tak vše. Ostatní je pro mě velký odpad. Policie v čele s Hunterem a především Garciou se nejen chová hloupě, oni dokonce i hloupě mluví! Tak 90% dialogů je na úrovni dětí ve 3. třídě ZŠ. a vážně jsem si během čtení ťukal na čelo a přemýšlel, nakolik se na tom podepsala překladatelka. O to víc nechápu ta hodnocení tady... Na začátku jsem, právě díky extrémně vysokému hodnocení všech knih tohoto autora, měl obrovská očekávání. 2 vydané knihy za rok a extra laciná obálka za výlohou levných knih... už to mě mělo varovat, že tady něco smrdí. Po přečtení jsem obrovsky zklamaný a přemýšlím, jestli dát šanci druhému dílu. Přeci je to autorova prvotina a třeba i vyměnili překladatelku... Uvidíme, protože nyní třeba Nesbovi nesahá ani po kotníky.

21.01.2020 2 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Velké překvapení! Neměl jsem naprosto žádné očekávání, Harryho Pottera nesnáším a tak jsem začal číst s předsudky. Od začátku je ale jasně vidět, že autorka už má něco napsáno a kniha se čte naprosto ukázkově. Celkově skvěle vykreslené snad všechny postavy v čele s bravurním Strikem. Klobouk dolů, těším se na další díl... 90%

23.12.2017 5 z 5

Selfies Selfies Jussi Adler-Olsen

Zatraceně nereálné, ale zatraceně vtipné, čivé a zábavné. Oddělení Q mě zkrátka baví čím dál víc.

09.08.2019 5 z 5

Podstata zla Podstata zla Luca D'Andrea

Některé pasáže v horách dechberoucí, jiné naopak zklamání. Občas trochu podivně napsané, hlavně na začátku, než se srovnáte se stylem autora. Postupně ale kniha nabírá na otáčkách a ponoříte se do tajemství Bletterbachu. Rozhodně velmi originální kniha. 70%

23.12.2017 4 z 5

Ledová princezna Ledová princezna Camilla Läckberg

Pozor obsahuje spoilery! Průměrná severská krimi, na které se značně podepisuje fakt, že jí napsala ženská. Některé scénky jsou vážně úsměvné (dilema hrdinky, zda zvolit na rande stahovací spodní prádlo) a pro člověka zvyklého na Nesba nebo Adler-Olsena dost nepochopitelné. Nelíbí se mi, že v průběhu příběhu si hlavní postavy v podstatě vymění role a zatímco první polovina se naplno věnuje Erice a její "detektivní" činnosti, ve druhé půlce už má Erika pouze roli zcela upozaděné milenky hlídající malé děti své sestry a z Patrika se konečně stane alespoň průměrný policajt (který se ovšem moc často nemyje, což kupodivu hrdince vůbec nevadí... ach ta láska). Postava šéfa Mellberga zřejmě vykresluje některého z bývalých šéfů či nakladatelů autorky :). Přes všechny výhrady se kniha nečte špatně a je tu potenciál do dalších dílů. Zřejmě na celkový dojem mělo velký vliv to, že je to její prvotina... to se uvidí ale teprve až si přečtu další díly. V tuto chvíli je to pro mě druhá nejslabší severská kriminálka, co jsem zatím přečetl. 50%

21.01.2017 3 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Velmi dobrá prvotina. Dokonce po přečtení všech tří dílů se mi právě Mráz líbil ze všeho nejvíce. Hlavní hrdina je velice zajímavá postava se spoustou kladů i záporů. Výtečně zvolené prostředí - v tom Mráz jednoznačně překonává další díly. Celkově příjemné překvapení. 85%

23.12.2017 5 z 5