Targa Dall Targa Dall komentáře u knih

Vládce vlků Vládce vlků Juraj Červenák

Už dlouho jsem se takhle nebavil. Skvělý jazyk (asi i preklad), skvělé napsané. Svižné, akční a krvavé, ale ne stupidní morbidita. 5*

06.10.2020 5 z 5

Svobodnej národ Svobodnej národ Terry Pratchett

Zamiloval jsem si Nac mac Figly a jejich Kristusmarja!
Sir Terence v této knize vymyslel velmi zajímavý koncept světa Královny, propojování snů. Místy jsem se i trochu bál ????

01.09.2020 5 z 5

Pohanský pán Pohanský pán Bernard Cornwell

Přečteno rychle. 5*

14.03.2020 5 z 5

Pád Hyperionu Pád Hyperionu Dan Simmons

Super kniha, uzavření 1. dílu. Předpokládám, že ten kdo četl první knihu si přečte i tuto, čili komentáře netřeba ????

22.02.2020 5 z 5

Hyperion Hyperion Dan Simmons

Příběh šesti poutníků, kteří se vydávají na planetu Hyperion za tajemným Štírem.
Příběhy mě vtáhly do děje, že jsem první díl přečetl velmi rychle (snad moc nespojleruji), až k konci-nekonci, že musím hned číst další díl.
Moc mě bavila nová (pro mě) témata hrobek času a fyziky kolem. 5*

03.02.2020 5 z 5

Smrt králů Smrt králů Bernard Cornwell

Trošku zdlouhavější zpočátku, ale epická bitva přijde :)
Pět hvězd a po pauze jdu na další díl.

07.01.2020 5 z 5

Vyhlídka na věčnost Vyhlídka na věčnost Jiří Kulhánek

Neskutečná jízda. Kdo má rád Kulhánka, tak si tohle prostě musí přečíst. A vlastně i kdo nemá ????

17.12.2019 5 z 5

Zalknutí Zalknutí Chuck Palahniuk

Úžasná kniha. Nevím, kde začít. Suprově napsané postavy, zajímavý děj. K zamyšlení a pro pobavení současně.

05.12.2019 5 z 5

Řez Řez James Hayman

Jako že detektivky moc nečtu, ale tahle mě bavila moc (až tak od poloviny).
Příběh drsného detektiva hledajícího vraha mladých žen. Logické, pěkné.

27.11.2019 5 z 5

Světová válka Z Světová válka Z Max Brooks

Velmi zajímavé čtení. Jde o kapitoly které zachycují rozhovory o vzestupu mrtvých, velke válce a návrat k normálnímu životu. Zajímavá sociologická studie.

17.11.2019 5 z 5

V objetí smrti V objetí smrti Miroslav Žamboch

Úžasné důstojné pokračování. Nemám tomu co vytknout :)
Je to moje 2. kniha od MŽ a 1. s Baklym, ale Baklyho teda žeru :)

11.11.2019 5 z 5

Hořící země Hořící země Bernard Cornwell

Již shledávám schéma autora: nová žena a dvě velké bitvy, do toho spousta arogance Uhtreda.
Ale stejně super a po pauze půjdu na další díl :)

29.10.2019 5 z 5

Píseň meče Píseň meče Bernard Cornwell

Asi nejkratší kniha doposud, ale opět super. Nemá smysl moc psát komentáře :)

03.10.2019 5 z 5

Hledání smrti Hledání smrti Miroslav Žamboch

Pěkně napsané. Má první kniha od autora, rozhodně si dám další. Postava Baklyho se mi moc líbí.

16.09.2019 4 z 5

Páni severu Páni severu Bernard Cornwell

Opět výborný román. Dobývání pevnosti, popis otroctví a lodního obchodu. Kniha mě velmi bavila a rychle utekla :)

23.08.2019 5 z 5

Chutná těla Chutná těla Isaac Marion

Velmi zajímavá kniha se zombie tematikou. Takovýto příběh jsem ještě nečetl, velmi originální. Jde o příběh osoby "R.", zombíka, který asi ožívá, anebo se prostě mění ze zombie na něco ... jiného. Bavilo mě to moc až do konce, který je - narozdíl od komentu níže - podle mě velmi originální.

07.08.2019 5 z 5

Rusko sužuje pandemie Rusko sužuje pandemie Jana Vagnerová

Takové civilní - musím říct, což není negativní. Je to vlastně pozitivní. Dokázal jsem se vcítit do hrdinů postapo knihy, asi poprvé. Umím si sám sebe představit v těch situacích. Jak někdo psal níže: "žádní hrdinové". Přesně tak. Normální lidé v těžké situaci.
Doporučuji :)

01.08.2019 4 z 5

Bledý jezdec Bledý jezdec Bernard Cornwell

Mě se to zase líbilo :) Teď si dám pauzu jinou knihou a už se těším na další díl.

25.07.2019 5 z 5

Velké a tajné show Velké a tajné show Clive Barker

Velmi zajímavý a komplexní příběh o látce zvané Nuncio, která zbožští dva muže, kteří mají protichůdné zájmy ohledně tzv. Moře snění. Fantasy skvělé, neobvyklé. Těším se na druhý díl.

15.07.2019 5 z 5

Chrám plný květů Chrám plný květů * antologie

Super kniha s haiku, co více napsat :-)

11.06.2019 5 z 5