Tamirai Online Tamirai komentáře u knih

Experiment Experiment Veronica Roth

Túto tretiu časť som dočítala silou vôle a nejak mi nesadla :(

16.04.2023 1 z 5

Päťdesiat odtieňov sivej Päťdesiat odtieňov sivej E. L. James (p)

Bol to tak nejaký hit a tak som knižku skúsila aj ja a nebolo to zlé čítanie, nebolo to ani nič prevratné, ale mne sa tam páčila tá začínajúca láska, keďže Christian nikdy nič také nezažila nepoznal a čo sa mu stalo s pani Robinsonovou bolo hrozné. Takže ja si rada prečítam aj ďalšiu časť a budem sledovať kam sa príbeh poberie ďalej. Anu som si v knižke obľúbila.

16.04.2023 3 z 5

Psí domov Psí domov W. Bruce Cameron

Dobrodružný a krásny príbeh. V tomto prípade je to o dosť iné ako Psie poslanie, ale to nevadí, aj tak som si knihu rada prečítala. Kniha sa mi páčila viacej ako film.

16.04.2023 4 z 5

Hygge a polibky Hygge a polibky Clara Christensen

Mne sa tento príbeh veľmi páčil :)
Je to milé, nenáročné, zaľúbené a prostredie v knihe na vás naozaj dýchne dávku hygge.

16.04.2023 5 z 5

Pes baskervillský / Údolie hrôzy / Štúdia v červenom Pes baskervillský / Údolie hrôzy / Štúdia v červenom Arthur Conan Doyle

Toto spracovanie sa mi páčilo stačilo mi prečítať si takto tieto tri najznámejšie príbehy.

16.04.2023 4 z 5

Včelár Jožko Včelár Jožko Simona Smatana Čechová

Včelár Jožko je super knižka :) . Ukrýva v sebe krásny príbeh, plno múdrostí a aj krásne ilustrácie.

16.04.2023 5 z 5

Búrková sestra Búrková sestra Lucinda Riley

Zvolila som audioknihu a občas som si čítala aj z tej papierovej. NIe všetky časti v príbehu udržali moju pozornosť a možno to bolo aj témou hudby. Niečo ma bavilo a niečo nie vždy. Avšak príbeh ako celok bol krásny aj smutný zároveň a ja mám túto sériu rada.

15.04.2023 4 z 5

Smrtící útes Smrtící útes Gregg Dunnett

Gregg Dunnett píše výborne. Odporúčam. Opäť sa ukazuje, že dobrý thriller potrebuje zaujímavú zápletku, zaujímavú postavy a ich charaktery a dobre vyskladanú psychologickú zápletku. Nie je treba krv a nechutnosti. Takéto knižky, kde má všetko svoj čas a máme čas aj na to, aby sme spoznali postavy a ich príbeh, si vždy prečítam rada.

15.04.2023 5 z 5

Posledná vec, čo mi povedal Posledná vec, čo mi povedal Laura Dave

Mne sa táto kniha a jej príbeh páčili. Nie je to podľa mňa nejaký akčný a krimi thriller, ale stále je to thriller. Je to pretkané zaujímavou rodinnou drámou a postavy sú zaujímavé. Ja som bola zvedavá ako to s kým dopadne a kde bol "pes zakopaný". Čo sa stalo? A prečo? Kniha je určite skôr oddychovým a pomalším čítaním, ale, keď príde nálada na niečo také, je toto dobrá voľba.

15.04.2023 4 z 5

Twisted Love: Bezpodmienečná láska Twisted Love: Bezpodmienečná láska Ana Huang

Prekvapivo fajn čítanie.
Absolútne nič som od nej nečakala - brala som si ju na vypnutie a nejaké to zrelaxovanie sa, po hektickom období Vianoc v práci. Nakoniec som ju prečítala na skoro jeden nádych a bolo to fajn. Príbeh udržal moju pozornosť a teším sa aj na ďalšie diely.

Jednu hviezdičku beriem, lebo nie všetko bolo tak nejak pre mňa. Niekedy som sa proste nevedela stotožniť so správaním Alexa, či už k Ave alebo s tou jeho túžbou po pomste, aj keď bez nej by tu asi nebola taká zápletka.
No pokiaľ by išlo o partnera, tak takého ako je on by som nechcela :D nech je hocako krásny. V knižke mi to ani nevadilo a čítalo sa to dobre, hlavní hrdinovia si k sebe našli cestu a ja tak tajne budem dúfať, že sa z Alexa stane fajn chlap.

Každopádne, kniha na vypnutie je to skvelá. Je v nej dráma, romantika aj napätie a dá sa pri nej vypnúť a len tak si užiť ten príbeh.

Osobne som zvedavá na ďalšie časti a ako to bude medzi hrdinkami a ich vzťahmi.

15.04.2023 3 z 5

Hviezdna brána Hviezdna brána Ingvild Hedemann Rishøi

Smutno pravdivý príbeh, v ktorom koniec a jeho ponímanie môže byť len na vás...

15.04.2023

Rok poté Rok poté William R. Forstchen

Dobrá kniha, ale slabšia ako prvá časť.

Strážkyňa slnka Strážkyňa slnka Maja Lunde

Nádherný a dojemný príbeh. Ilustrácie celú knihu posúvajú zase niekam inam a je to skvost.

14.04.2023 5 z 5

Včelár z Aleppa Včelár z Aleppa Christy Lefteri

Veľmi dobrá kniha. Krásne napísaný príbeh utečencov, ktorí nemali na výber a hoc svoju krajinu milovali, vojna ich donútila utiecť. Stratili všetko, ale nestratili seba a to kým sú. Mne osobne sa kniha veľmi páčila.

14.04.2023 4 z 5

Tichá hudba jemne padajúceho snehu Tichá hudba jemne padajúceho snehu Jackie Morris

Srdcová záležitosť.

14.04.2023 5 z 5

Závislost Závislost Paolo Roversi

Podľa anotácie som čakala iný príbeh. Za mňa také premrhanie zaujímavého námetu. Postavy boli bez hĺbky a nejak to len bežala a bežalo a nič mi knižka nedávala. Pár svetlých momentov mala, tak aspoň tie 2*.

14.04.2023 2 z 5

Učeň Učeň Hans Rosenfeldt (p)

V niečom bola kniha výborná a v niečom ma príbeh vôbec nebavil a prišiel mi, že sa len naťahuje. Tak isto Sebastian, niekedy to bol sympoš a potom som mala chuť ho niekam poslať a už ho nikdy nevidieť.
Moja mamina však celú sériu zbožňuje a tak ju odo mňa podedila. Takže je to zase len o čitateľovi :)
Ja som už v ďalších dieloch nepokračovala.

Prečo spíme Prečo spíme Matthew Walker

Dobrá knižka. Zaujímavá. Jednoducho povedané - spať treba a treba spať dostatočne, inak nič nefunguje ako má a ako by sme chceli :)

Rozhodne stojí za prečítanie.

14.04.2023 4 z 5

Katharinin kód Katharinin kód Jørn Lier Horst

Dobrá, oddychová knižka. Pre mňa na jedno prečítanie :)

Pohledný horal Pohledný horal Amy Jarecki

Bolo to super. Milo ma to prekvapilo. Krásny a aj dobrodružný, historický príbeh o láske, ceste domov, prežití. Láska je tu popísaná tak pekne, pocity hrdinov, ich vzájomná túžba, ale nielen tá fyzická, ale skutočne to bolo napísané pekne, s citom a o tom prepojení dvoch duší, bez rozdieľu na nejaké vymyslené postavenie v spoločnosti… Čítanie som si užila a samú ma prekvapilo, že som knihu dosť rýchlo prečítala. Bola to pohoda a nedalo sa mi odtrhnúť. Pokiaľ išlo o nejakú tú erotiku, nebolo jej tam mnobo, čo mi vyhovovalo, ale zároveň ak tam bola, dotvorilo to vzťah hrdinov medzi sebou a tak by to malo byť, také príbehy mám rada.

18.04.2024 4 z 5