tami1 tami1 komentáře u knih

Až na ten konec dobrý Až na ten konec dobrý Pavel Tomeš

Vážně jsem se smála nahlas.

Skvěle napsané, úžasný černý humor, ironie, absurdita a tři naprosto odlišní vypravěči, kteří mě svým pohledem na věc většinou totálně rozsekali. Nejlepší je pohled Luny.

30.03.2023 5 z 5

Haka za lilii Haka za lilii M. K. Hardy

Moc milé překvapení.
Parádně napsaná odpočinková romantika. Chemie mezi Lily a Alekem funguje skvěle. Děj je sice dost předvídatelný, ale to jaksi patří k žánru a mě to ve výsledku vůbec nevadilo.
Určitě si přečtu další díl.
Romance od české autorky srovnatelná s těmi vydanými ve světě.

27.03.2023 5 z 5

Odvetný úder Odvetný úder Nelson DeMille

Zápletka je skvělá, ale...

Ta nebetyčná užvaněnost Johna je strašně otravná. Člověk se kvůli těm blbým kecům úplně ztrácí v ději. Nelson DeMille se v tomto díle s tím okecáváním fakt nekrotil, chtělo by to střízlivě ořezat tak o třetinu a kniha by získala na akčnosti i čtivosti.

22.03.2023 4 z 5

Rituál Rituál Sergej Djačenko

Milé překvapení. Naprosto jiný příběh než ve filmu. Víc syrový, ne tak pohádkově dokonalý. Občas je poznat, že ho napsali dva autoři, mírný nesoulad.

21.03.2023 4 z 5

Rok v ráji Rok v ráji Sarah Goodwin

Výborný thriller.
Líbilo se mi stupňování napějí i vývoj charakterů postav. Téma je docela aktuální, různých reality show je všude plno. Bylo zajímavé sledovat olupování toho co se prezentuje na povrchu, až se vyloupne pravá povaha, kterou lidé běžně neukazují.
Moc se mi to líbilo.

14.03.2023 5 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Vzít takto těžké téma a zpracovat ho v něco tak skvělého, co se čte prakticky samo je největším darem Ruty Sepetys. Znovu a znovu mě překvapuje svým citem, s kterým dokáže vdechnou příběhu ten správně vyvážený historický rám.

O Rumunsku a jeho historii nevím téměř nic, ale pokusím se to napravit.

TA KNIHA VÁM VEZME DECH!

13.03.2023 5 z 5

Češi na vlásku - Příručka národního přežívání Češi na vlásku - Příručka národního přežívání Benjamin Kuras

Kniha se mi moc líbila. Trochu připomíná - Sapiens: Stručné dějiny lidstva.

Líbí se mi svérázné hodnocení povahových rysů Čechů, Moravanů a Slezanů, kteří se podle autora docela liší. Velmi mě oslovilo vtipné pojetí dějin od Velké Moravy až po převrat.
Kniha přináší zcela nový pohled na české dějiny!
Zasmějete se!

13.03.2023 4 z 5

Mrazivé tání Mrazivé tání Dana Stabenow

To byla jízda!
Snad už si nikdo nebude stěžovat na pomalé tempo, rozvláčné popisy a podobné věci. Mrazivé tání je nadupaná, bláznivá kniha. Autorka seslala na hlavu Kate snad všechno neštěstí světa a ještě to okořenila medvědy, kulkami a lidmi, kteří se naprosto vymkli kontrole. Prostě TÁNÍ.
Vlastně jsem zvyklá na to, že první kapitola mě převálcuje, ale tady jsem valila oči a lapala po dechu téměř na každé stránce.

Nejlepší díl!!!
Je to tak skvěle napsané a zábavné, že se nebudete moct odtrhnout!

02.03.2023 5 z 5

Couchsurfing v Číně: Cesta přes obýváky nové supervelmoci Couchsurfing v Číně: Cesta přes obýváky nové supervelmoci Stephan Orth

Kniha, která vás zavede do tajuplné Číny. Země plná protikladů, pokrok tak zběsilý, že mu musí ustoupit lidé, budovy i tradice. Neustále sledování je už jen třešničkou na dortu.
Díky, že jsem tuhle zemi mohla navštívit prostřednictvím této zajímavé knížky.

26.02.2023 4 z 5

Poslední zelené údolí Poslední zelené údolí Mark Sullivan (p)

Neotřelý pohled na události, které semlely lidi žijící v Evropě za druhé světové války. Autorovi se povedlo zasáhnout svým dílem mé srdce i duši.

Bez dechu jsem putovala tou strastiplnou cestou s rodinou Martelů. Držela jsem palce Emilovi, Adeline a jejich chlapcům. Plakala jsem při popisu neštěstí, které opakovaně postihlo jejich příbuzné.

Nezapomenutelná kniha!
DOPORUČUJI!

23.02.2023 5 z 5

Pošli svíci po řece Pošli svíci po řece Vlaďka Sacká

Podle mě je kniha taková nevyvážená, příběh skáče, vůbec neplyne. Křečovité dialogy jen dotvářejí rozpačitý dojem z knihy. Do čtení jsem se spíš nutila.

19.02.2023 3 z 5

Zachráníš mě ráno Zachráníš mě ráno Joy Fielding

Kniha se mi četla velmi dobře. Skvěle vypracované postavy (a že jich tam bylo) . Podezírala jsem skoro všechny, jen vraha vlastně né. K zamyšlení byla především ta neustálá šikana a tlak na všechny kvůli vzhledu. Zarážející bylo, že to vlastně pokračovalo celý život až do dospělosti, jako by ta společnost vůbec nedospěla, časem nezmoudřela, jako by všichni byli pořád na střední.
Povedená oddechovka.

13.02.2023 4 z 5

Soběstačný Soběstačný Zuzana Dostálová

Moc mě to mrzí, ale tohle nemůžu dočíst.

Deprese a smutek který celou knihu definuje mě úplně odrovnal. Soustavné trápení a jakoby neštěstím pronásledované postavy nejsou moc sympatické. Otec je naprosto otřesný podpantoflák, macecha lakomá, závistivá káča, ale nejvíc mě zklamala matka. Je schopná říct svému dítěti, že má rakovinu, ale tají proč nemluví se svým otcem. Nechápu.

Ještě nikdy se mi to nestalo, ale tady jsem bytostně alergická na oslovení "Štěpo". Neumím si představit, že bych přes odpor svého dítěte dále používala tuhle hnusnou přezdívku. Přitom Štěpán je tak hezké jméno.

07.02.2023

Trosečníci Trosečníci Lucy Clarke

Velmi povedený příběh o tom, jak se z nádherného panenského ráje stane během chvíle bezvýchodná vražedná past.

Nevím, jestli bylo nejšťastnější tohle číst zrovna před dovolenou, ale snad se nebudu v letadle moc hroutit.

05.02.2023 5 z 5

Taková normální rodinka Taková normální rodinka Fan Vavřincová (p)

Taková nádherně nostalgická vzpomínka na dětství. Laskavý humor, dokonale vystavěné charaktery a nevinné pošťuchování je balzámem na duši.

Ke skvělému zážitku přispělo, že si na místě postav představuji legendární herce, kteří je geniálně ztvárnili v seriálu.

05.02.2023 5 z 5

Rockové tango Rockové tango Monika Wurm

Ježíííííš - to byla slátanina.

Jedná hvězda za závěr. Jinak nepochopitelné chování nesympatických postav. Vůbec žádná chemie. Nuda.

02.02.2023 1 z 5

Žena mého života Žena mého života Tim Weaver

Knize chybí k dokonalosti opravdu málo.
Na můj vkus je trochu moc rozvláčná a místy překombinovaná. Zato závěr se povedl skvěle. Žádné uspěchané rozuzlení, žádné zbrklé odhalení a pak konec, autor si dal se závěrem skutečně velkou práci. Rozmotává celou zápletku a dokonce pokračuje s jakýmsi "co bylo dál".
Bavila jsem se.

21.01.2023 4 z 5

Nejbarevnější Mexiko Nejbarevnější Mexiko Kamu (p)

Bláznivě barevná kuchařka, která člověka navnadí na pravou mexickou kuchyni. Kniha je přehledně rozdělena a obsahuje spoustu krásných fotek jídel i lidí, které Kamu potkala při svém putování po Mexiku. Ano, v textech se objevují chyby, občas chybí v receptu ingredience a pak jsou uvedené v postupu, ale přesto chválím.

21.01.2023 4 z 5

Lucia Lucia Bernard Minier

Nevím jestli stačí, že mě bavil jen začátek a konec.
Střed knihy je přeplácaný, nevyvážený, jako by se autor nemohl rozhodnout kterým směrem bude příběh pokračovat. Postavy mají zajímavé osudy, případ zamotaný, vrah předvidatelný.
Minier je můj oblíbený autor, ale toto jeho dílo mě moc neupoutalo.

11.01.2023 3 z 5

Básně Básně John Keats

Pro mě hodně velké trápení, zastaralý jazyk a kostrbatý překlad mi daly zabrat.

09.01.2023 3 z 5