SydBarrett SydBarrett komentáře u knih

Magorovy labutí písně Magorovy labutí písně Ivan Martin Jirous

Úžasná poezie mého oblíbeného autora, kdež se mísí prvky řekněme religiózní s prvky řekněme pozemskými. Verše neverše, moc krátké či moc dlouhé texty, absence názvů... Prostě klasická *undergroundová poesie*, abychom tak řekli. Moc zajímavá je taky historie toho, jak se tyhle básně dostávaly z vězení.

10.06.2019 4 z 5

Básně 1988, aneb, Čas spíše chmurný / Odplouvání Básně 1988, aneb, Čas spíše chmurný / Odplouvání Egon Bondy (p)

Jedna z mých nejoblíbenějších Bondyho básnických sbírek.

Malý kouzelník a velká pětka Malý kouzelník a velká pětka Uwe Kant

Vskutku hezká a roztomilá kniha, která by se dala číst pořád.
Jen mě vskutku mrzí, že mému vydání (kteréhožto se chtěla kamarádka zbavit, skončilo tudíž u mě) chybí některé strany. Normálně tiskové chyby přehlížím (že ano, pane Kantůrek), když jsou ale některé stránky ČISTĚ BÍLÉ, tak to už je moc!

Příběhy nehorázný primadony Příběhy nehorázný primadony Rachel Renée Russell

Dobrá kniha psaná velkými písmeny a obecnou (?) češtinou. Je to má oblíbená z této série, neb jsou zde zápisky mé oblíbené postavy - Mackenzie.

10.06.2019 4 z 5

Tvůj vymazlený mimózní deníček Tvůj vymazlený mimózní deníček Rachel Renée Russell

Fajn knížečka. Zvlášť, pokud máte rádi deníky. A kontejnery.

10.06.2019 3 z 5

Chvála bláznivosti Chvála bláznivosti Erasmus Rotterdamský

Přečteno v 11 letech, neb se mi ve snu zjevil její název. Od té doby jsem po ní nesáhl, budu tudíž hodnotit z mého tehdejšího pohledu.
Kniha je monologem bohyně Bláznivosti, kdež není nic pro člověka dnešního mnoho zajímavého nebo převratného. V době svého vzniku musela být ale pozdvižením. Kdyby snad z toho pan Rotterdamský udělal novelu, mohla by být tato kniha úspěšná a zajímavá i dnes. Takto nějak nevím.
Pamatuji se, že tehdy to mou jedenáctiletou mysl bavilo, snad jsem dnes zhýčkaný tím přehršlem strhujících knih?

10.06.2019 2 z 5

Wang-dang americký slang Wang-dang americký slang Sinclair Nicholas

Má nejoblíbenější kniha.
1) dá se číst kdekoliv, třeba na WC
2) je vtipná
3) naučíte se z ní anglická slovíčka, která ve svém životě OPRAVDU VYUŽIJETE!!!

Módní kmeny Módní kmeny Caroline Young

Tato kniha mě přivedla k hippies.

Kuchařka Stařenky Oggové Kuchařka Stařenky Oggové Terry Pratchett

Řekněme, že má úchylka na kuchařské encyklopedie se projevila i zde. A mohu, jakožto člověk ve čtení kuchařek zběhlý, prohlásit, že to bylo moc zajímavé! A nejen to, tyhle pratchettovské recepty by vskutku stály za realizaci.

10.06.2019 3 z 5

Měkkýši Měkkýši Václav Pfleger

Velice kvalitní kniha, co se týče tohoto tématu. Pokud máte možnost a tohle téma vás zajímá, určitě vřele doporučuji si jeden výtisk pořídit. Já samotný ji hojně využívám.

Nultá hodina Nultá hodina Agatha Christie

Moje první kniha od Agathy Christie a troufám si říci, že určitě ne poslední! Skvěle napsané postavy a poutavý děj, sice na začátku trochu pomalejší, od vraždy se to již ale četlo samo!

Vyhoďme ho z kola ven Vyhoďme ho z kola ven Ken Kesey

Úžasná a dokonalá knížka, která se mi neuvěřitelně dobře četla a byla strašně zajímavá. Moc rád bych si ji přečetl znova. Film je mimochodem v mnoha věcech hodně jiný a určitě doporučuju nejdříve zkusit knihu (navzdory tomu, že je ta Formanova klasika skvost).

08.06.2019 5 z 5

Čaroprávnost Čaroprávnost Terry Pratchett

Moc fajn knížka. Poprvé jsem se s ní setkal ve svých pěti letech v podobě audioknihy. Moc zajímavá zkušenost. Teď jsem se konečně (i když to znám skoro nazpaměť) donutil se na to podívat i v klasické knižní podobě.
Celkově trochu slabší, než pozdnější zeměplošská díla, stále ale čtivé, vtipné a k zamyšlení.

08.06.2019 4 z 5

Noční hlídka Noční hlídka Terry Pratchett

Úžasná a napínavá knížka a navzdory tomu, že na Zeměplochu vcelku dlouhá, tak neuvěřitelně čtivá. Navíc s mým (hned po Časnačajovi, samozřejmě) nejoblíbenějším hrdinou a spoustou dalších zajímavých postav. O tom, jak tohle cestování časem vlastně fungovalo, jsem si preventivně zakázal uvažovat, protože bych se do toho zamotal a určitě tam našel i nějaké prapodivné chyby... No to je jedno.

31.05.2019 5 z 5

Ale jo, číst se to dalo, ale mě osobně to moc nebavilo. Bylo to dobrodružné. Nejvíc mě bavilo, jak byl zavřený u toho svého taťky a vymýšlel, jak utéct.

18.05.2019 3 z 5

Má Amerika Má Amerika Josef Václav Sládek

Objevil jsem ji ve vyřazených knížkách z knihovny. V naději, že to bude něco čtivého, jsem si ji ihned otevřel a můžu říct, že mě tak neuvěřitelně nebavila, že jsem ji někde na pětadvacáté stránce zavřel, protože ono to nemá vůbec žádný děj, vtip, nic! Fejeton má být krátká vtipná povídka, ale tohle já buď absolutně nechápu, nebo je to prostě fakt tak špatné... Strašná nuda bez příběhu.

17.05.2019 odpad!

Žabákova dobrodružství Žabákova dobrodružství Kenneth Grahame

Skvělá, skvělá, skvělá. Opravdu má úplně nejoblíbenější dětská kniha. jako malý jsem ji poslouchal na CD před spaním a už v té době jsem ji miloval.
Jakožto papírovou knižní verzi jsem si ji ale zapůjčil až na popud toho slavného alba "Piper At The Gates Of Dawn" od koho jiného, než Syda Barretta a Pink Floyd. Tak se totiž jmenuje kapitola z téhle knížky. Česky je to nějak "pištec před branami svítání" (?). To bych ale zabíhal do zbytečných detailů ohledně Syda Barretta a o něm se teď nebavíme, že ano.
Kniha jako taková je moc hezká, jako malému se mi na ní líbilo hlavně tedy to, že tam byla zvířátka. A dobře se u ní usínalo, no... Jakožto už "staršímu" člověku se mi líbil, kromě zmiňovaného názvu kapitoly, hlavně konec, který byl napínavý a za mě z knížky nejlepší (mám na mysli tu část, jak bojovali s fretkama).

07.05.2019 5 z 5

Led Zeppelin - A Celebration Led Zeppelin - A Celebration Dave Lewis

Skvělá a velice čtivá knížka, navíc je tam hodně obrázků, což je pozitivní. Přečteno za 1 den. Všem fanouškům Led Zeppelin určitě doporučuju.

07.05.2019 4 z 5

Beatles skrz naskrz - unikátní fotografie z archívu The Beatles Book Beatles skrz naskrz - unikátní fotografie z archívu The Beatles Book Tom Adams

Hezká knížka. Koupil jsem si ji v době, kdy jsem Beatles absolutně zbožňoval a nemohl přežít jediný den bez jejich písní. To mě sice už přešlo, knížkou si ale pořád občas z nudy listuju. Obrázky moc hezké.

07.05.2019 4 z 5

Ztracená, temná a znuděná (komiks) Ztracená, temná a znuděná (komiks) Robert Reger

Skvělá knížka s krásným zpracováním, dokonalýma hláškama, dokonalým vším, navíc správně temná. Strhávám hvězdičku za to, že to nemá vůbec žádný děj.

04.05.2019 4 z 5