Módní kmeny

Jedinečná publikace, která přináší přehled módních směrů a stylů mladých lidí v uplynulých sto letech. V knize se dozvíte, jaké oblékání je typické pro každou subkulturu, ať jde o teddy boys, hippies nebo punk, a jaké jsou jeho kořeny. Sleduje vývoj od emancipovaných tanečnic charlestonu přes swingující mládež, mods, rockery, hippies, pankáče a vyznavače emo stylu až po novodobé hipstery. Cesta každého stylu je zmapována od počátečního impulzu po odkaz, který ovlivnil a stále ovlivňuje další módní styly....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/354973/modni-kmeny-c1P-354973.jpg 4.615
Literatura naučná, Fotopublikace, Osobní rozvoj a styl
Vydáno, Slovart (ČR)

Style Tribes: The Fashion of Subcultures

Kniha Módní kmeny

Angie_Missfit
06.09.2019

V rámci žánru opravdu skvělý a relativně jedinečný počin. Podrobný a čtivý popis kulturních vln a subkultur, z nichž vycházela typická móda, která se stala symbolem generací a myšlenkových směrů. Některé subkultury popisované v knize jsou notoricky známé, jiné méně, něco pro mě bylo úplně nové, případně trochu zvláštní (hlavně ten asijský bizár), ale rozhodně se jednalo o zajímavé čtení. Docela by mě zajímalo, jak by "svou" subkulturu popisovali samotní aktéři, kteří byli jejími členy. V knize by se mi líbilo častější zařazení jejich autentických prohlášení o sobě a o módě a o tom, co znázorňuje, ale chápu, že ne vždycky to šlo (hlavně u starších subkultur). Během čtení jsem chtě nechtě hledala mezi jednotlivými subkulturami sama sebe, což je přesně ta přidaná hodnota, která vás nutí číst dál a způsobuje, že si to opravdu užíváte. Myslím, že knize pomohl i kvalitní překlad Ady Bartlové. Knihu určitě doporučuji. Není jen o módě, ale hlavně o myšlenkách, snech a frustracích mladých lidí po celém světě, kteří svou autentickou snahou ukázat svůj postoj ovlivnili nejen svět módy.

SydBarrett
10.06.2019

Tato kniha mě přivedla k hippies.

čika
31.03.2018

paradna knizka. pre laika i na hlbsie studium roznych subkultur. vela odkazov, ktore zvadzaju na pozretie, vypocutie, dostudovanie