SuzukiZ SuzukiZ komentáře u knih

O tom, jak pečovat o ženy a jak je zvládnout a jiné povídky O tom, jak pečovat o ženy a jak je zvládnout a jiné povídky Jerome Klapka Jerome

Chvíli jsem autorovi přitakávala, chvíli se mi zdálo, že mluví trochu z cesty, přesto bych knihu doporučila. Ač byla napsána před mnoha desítkami let, některé její pasáže (např. o dámských kabelkách a schopnostech jejich majitelek v "krátkém" čase najít peníze/klíče apod.) je i dnes aktuální (aspoň v mém případě :D )

06.07.2013 3 z 5

Adiós, Španělsko Adiós, Španělsko Lenka Reinerová

Knihu jsem doopravdy hltala.. Byla psaná tak bezprostředně, nic nestravitelného, do knihy jsem se naprosto položila (a o to víc mě vzala)

06.07.2013 4 z 5

Baron Prášil Baron Prášil Gottfried August Bürger

Prášila jsem dostala, když mi bylo 11, ale tehdy mě nijak neoslovil, nedokázala jsem pochytit ten humor, nadsázku, surrealistický proud myšlenek.. Až dnes dokážu knihu ocenit. Před očima mám vždy Vlastu Buriana jako ztělesnění Prášila :)

06.07.2013 4 z 5

Veselé windsorské paničky Veselé windsorské paničky William Shakespeare

Takto už jsem se dlouho nepobavila. Ze všeho nejlepší byla mluva dvojctihodného pána Veleby z Walesu a doktora Cajuse z Francie:)

29.09.2012 4 z 5

Anilin: román o vítězství chemie Anilin: román o vítězství chemie Karl Aloys Schenzinger

Ačkoli chemii nestuduji, příběh byl srozumitelný a velmi poutavý. Sice se člověk občas ztrácel v postavách (co 40 se vypravěč děje změní), přesto se kniha velmi pěkně četla. Ač autor byl znám svými sympatiemi k s nacismu, v knize se moc neprojevovalo - maximálně skrze oslavu národa při vybudování chemických závodů z ničeho.

23.03.2012 5 z 5

Všechny řitě světa i ta má Všechny řitě světa i ta má Charles Bukowski

Jeno se autorovi musí ponechat - nebojí se popisovat, ať je to, co je to. Rozhodně to není kniha, po ktere by byl člověk nabitý energií.. Na druhou stranu je to zajímavý pohled do světa Beat Generation.

25.02.2012 4 z 5

Moudrost starých Arabů Moudrost starých Arabů Miloš Stejskal

Člověk by ani nevěřil, jak moc měli Arabové ve svých příslovích pravdu. Mé nejoblíbenější je "Co pilný mraveneček za rok nanosí, to velbloud spořádá najednou." :)

25.02.2012

Zničená Zničená Touria Tiouli

Doteď jsem četla knihy, které se snažily o přiblížení islámu.. Tato kniha byla pro mě trošku šok (hlavně přístup konzulátu mi vzal dech)..

02.02.2012 3 z 5

Žít, abych mohl vyprávět Žít, abych mohl vyprávět Gabriel García Márquez

Už jsem od Márqueze četla mnoho knih a v některých jsem narazila na to, že neznám kolumbijskou historii. "Žít, abych mohl vyprávět" bych asi nedoporučila jako oddechovou literaturu pro dlouhé zimní večery, je to spíš popis veškeré historie a událostí z minulosti, které ovlivnily autorovu tvorbu (asi bych to přirovnala k doslovu za knihami, kde editor vysvětluje, co autora k napsání knihy vedlo). Pokud však chcete Márqueze více pochopit - jen do toho:)

29.01.2012 4 z 5

Karibské tajemství Karibské tajemství Agatha Christie

Ač mám radši Poirota, slečna Marplová mě velmi mile překvapila :) cela kniha je ta zajimavá, že máte pocit, jako byste sami byli mezi bungalovy a usilovně se spolu se slečnou Marplovou vyptávali ostatních hostů, co slyšeli.

29.01.2012 4 z 5

Povídky malostranské Povídky malostranské Jan Neruda

Pohodová čtivá kniha, ke které se ráda vracím (ač to byla povinná četba;) )

11.09.2011 5 z 5

Farma zvířat / Animal Farm Farma zvířat / Animal Farm George Orwell (p)

"All animals are equal, but some animals are more equal than others."
Zajímavé je si ke knize nastudovat historický potext-pak je to velmi zajímavá kniha:)

11.09.2011 4 z 5

Vyhoďme ho z kola ven Vyhoďme ho z kola ven Ken Kesey

Viděla jsem i divadelní zpracování-stejně jako knižní verze naprosto perfektní!

Proces Proces Franz Kafka

O Kafkovi se říká, že ho budˇmilujete, nebo nenávidíte.. Mám dojem, že nepatřím mezi ani jednu skupinu-zaímavé počtení, ale jen jednou za dlouhy čas, jinak styl perfektní:) Proces je velmi zajímavé počtení, které chce (mj.) ukázat naprostou nesmyslnost byrokracie a vše zavést ad absurdum..

11.09.2011 4 z 5

Football Faust Football Faust Paul Tuma

Manipulace s lidmi, náboženství (křesťanství), fotbal-někdy možná autor z toho dělá velký akčňák, ale přesto mě ta kniha neskutečně fascinuje:)

Sicilián Sicilián Mario Puzo

První mafiánská kniha, kterou jsem od Puza četla-přišla mi i o trochu lepší než samotný Kmotr:)