O tom, jak pečovat o ženy a jak je zvládnout a jiné povídky

O tom, jak pečovat o ženy a jak je zvládnout a jiné povídky

Vtipná zamyšlení autora povídek o mužích ve člunu a na toulkách tentokrát míří do vlastních řad. Jerome Klapka Jerome v nich podrobuje trefné kritice to, čeho si Angličané tolik váží – střídmý pohled na věc a racionální úsudek. Čtenář se dozví, jak Angličan zvládá různé životní situace, jaký je prospěch otroctví, jak pečovat o ženy a jak je zvládat. Dvojjazyčný text s gramatickým a lexikálním komentářem pod čarou. Pro středně pokročilé. Komentář Jana Nováková. Obsah: O tom, jak pečovat o ženy a jak je zvládnout O umění rozhodnout se O tom, že dělat věci s rozmyslem je ztráta času O naší ušlechtilosti...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29216/o-tom-jak-pecovat-o-zeny-a-jak-je-zvladnout-a-jine-povidky-29216.jpg 3.810

The Second Thoughts of an Idle Fellow

Literatura světová, Humor
Vydáno:, Garamond

elcapitano
16.10.2017

Četl jsem to především kvůli angličtině, zábava se dostavila jako bonus.
Místy úderné a vtipné, místy se autor v textu nějak rozkošatěl.
Dnes by kniha byla už nejspíš nekorektní, ne?

SuzukiZ
06.07.2013

Chvíli jsem autorovi přitakávala, chvíli se mi zdálo, že mluví trochu z cesty, přesto bych knihu doporučila. Ač byla napsána před mnoha desítkami let, některé její pasáže (např. o dámských kabelkách a schopnostech jejich majitelek v "krátkém" čase najít peníze/klíče apod.) je i dnes aktuální (aspoň v mém případě :D )

poz3n
10.03.2013

Jako kdyby Malý Mikuláš vyrostl, potkal Chucka Palahniuka a napsal o svých pocitech.

Garik
14.02.2013

Eseje „O tom, jak pečovat o ženy a jak je zvládnout“ a „O umění rozhodnout se“ vyšli aj v knihe „Lenochovy myšlenky“ (Garamond 2000).
Knižka je plná zaujímavých postrehov zo života a autorovho svojrázneho humoru.