Stromolezci Stromolezci komentáře u knih

Tajemství smrti polárníka R. F. Scotta Tajemství smrti polárníka R. F. Scotta Josef Dvořák

Tahle kniha má u mě jedno prvenství - je to nejhorší dílo, které jsem dočetl až do konce! Autor dle mého názoru nemá nadání pro dramatičnost a už vůbec ne systematičnost, jakou by zpracování knihy psané na základě autentických skutečnostní vyžadovalo. Občas se mi zdálo, jako by po sobě knihu ani nepřečetl. Některé informace se objevují na několika stranách opakovaně. Jindy vůbec nedávají smysl a musíte si několik stran pročíst znovu, aby jste pochopili, co má autor na mysli. Rozhodně neobhajuji Scotta, ale závěry vyvozené autorem ze stručných zápisů ve Scottově deníku, jsou tedy přinejmenším hodně teoretické. Tragicky v knize chybí alespoň základní mapa Antarktidy a použité fotografie jsou notoricky známé. Případným čtenářům přeji, ať přelouskají alespoň úvodní neuvěřitelně nudně napsanou část o historii dobývání Antarktidy, prostřední část knihy je díky citování deníku pro zájemce o tuto problematiku zajímavá. A nenechte se odradit větou na straně 189 - "Byla to nenahraditelná ztráta, která se ničím nedala nahradit".

31.03.2020 2 z 5

Specialista: Ve znamení trojzubce Specialista: Ve znamení trojzubce Robert O'Neill

Pro někoho, kdo se o podobné téma nezajímá, bude možná kniha zajímavá. Pro čtenáře, kterou podobnou literaturu vyhledává těžko. Kniha je psaná dost nezáživně, spousta popisovaných událostí je známá a jinde vysvětlená určitě lépe. Nepochopitelné je cenzurní začerňování textu - tajné informace jsou poučenému čtenáři známé a třeba označení elitního týmu Navy Seals si i laik vyhledá během minuty na internetu. Fotografická příloha taky slabá.

03.01.2019 2 z 5

Astronomie Astronomie Simon Mitton

Velmi dobrá kniha pro seznámení se základními znalostmi o vesmíru. Nevhodná pro menší děti, spíše pro dospělé.

04.12.2018 5 z 5

Tanec s vlky Tanec s vlky Michael Blake

Stalo se mi asi poprvé v životě, že mi přišel film lepší než kniha, podle které byl napsán scénář.

01.10.2017 4 z 5

Rok mladého táborníka Rok mladého táborníka Kamil Budera

Spousta rad, nápadů a her v malé knížce do kapsy.

11.09.2017 5 z 5

Zlatý fond her Zlatý fond her Miloš Zapletal

Využíváno při hledání her pro skauty.

11.09.2017 4 z 5

Zálesácký rok Zálesácký rok neznámý - neuveden

Kniha je bohatě ilustrovaná, a i když je trochu poplatná době svého vzniku, jedná se především o užitečnou knihu pro mládež při toulkách v přírodě.

11.09.2017 5 z 5

Lips Tullian: Stříbrný poklad – Konec Sahrbergovy bandy Lips Tullian: Stříbrný poklad – Konec Sahrbergovy bandy Kája Saudek

Opět naprosto fenomenální ilustrace Káji Saudka...a zase musím vzpomenout erotické vyznění některých ilustrací, které mě v pubertě dost zajímaly.

3x Kája Saudek 3x Kája Saudek Miloš Macourek

Kája Saudek je prostě úžasný ilustrátor. Ten jeho Arnal je pro mě nezapomenutelný...a také ten erotický podtext některých kreseb.

Kamarádi z prérie Kamarádi z prérie Pavel Kosatík

Komiksové zpracování různých příběhů málokdy zklame...

07.09.2017 5 z 5

Ohnivé znamení: příběhy ze starých časopisů Ohnivé znamení: příběhy ze starých časopisů Jaroslav Foglar

Jako malý kluk jsem to přečetl několikrát. Těším se na dobu, až to budou číst mé děti a věřím, že se jim budou příběhy líbit.

Nebojte se topografie Nebojte se topografie Vladimír Rogl

I když trochu poznamenané dobou vydání, přesto výborná kniha pro děti seznamující s prací s mapou, orientací v terénu atd.

Jak válčili husité Jak válčili husité Petr Klučina

Zajímavý text doplnění výbornými ilustracemi Jiřího Petráčka.

07.09.2017 5 z 5

Ztracená stopa Ztracená stopa Bob Peters (p)

Obálka od Káji Saudka vás velmi spolehlivě přesvědčí k tomu si to přečíst.

07.09.2017 4 z 5

Zdeněk Burian: Pravěk a dobrodružství (rodinné vzpomínky) Zdeněk Burian: Pravěk a dobrodružství (rodinné vzpomínky) Eva Hochmanová-Burianová

Krásné obrazy vytištěné na kvalitním papíře.

Rychlé šípy v televizi Rychlé šípy v televizi Otakar Fuka

Perfektní připomínka velmi dobrého seriálu.

Jeskyně Saturn Jeskyně Saturn Jaroslav Foglar

Ztracený kamarád Ztracený kamarád Jaroslav Foglar

Modrá rokle (komiks) Modrá rokle (komiks) Jaroslav Foglar

07.09.2017 5 z 5

Záhada hlavolamu / Stínadla se bouří (komiks) Záhada hlavolamu / Stínadla se bouří (komiks) Jaroslav Foglar

Pro mladší děti přístupnější forma výborných knížek Jaroslava Foglara.