Modrá rokle (komiks)

Kreslená komiksová verze Modré rokle od Foglara vyšla poprvé v roce 1984 jako interní tiskovina České speleologické společnosti, v roce 1988 vyšlo druhé vydání
nakreslil Kája Saudek,

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40987/modra-rokle-komiks-As9-40987.jpg 4.649

Modrá rokle (komiks) 1.

Komiksy, Pro děti a mládež
Vydáno, Česká speleologická společnost, Zlatý kůň

Kniha Modrá rokle (komiks)

n.ezn.amy
21.12.2019

Když se spojí dva fenoméni jeden malířský a druhý spisovatelský, pak vznikne nádherný komiks

Azmodan
06.03.2019

Moc pěkný příběh s ještě lepšími kresbami. Můj nej!!!
Čteno v Kometě

Stromolezci
07.09.2017

Naprosto úchvatné kresby doplňují krásný příběh Jaroslava Foglara.

corvo
25.03.2014

Vlastním tuto zcomixovanou Foglarovku v podobě kompletní barevné trilogie a můžu klidně přísahat, že díky kresbám v Saudkově podání je lepší než knižní verze. Hospoda s alkoholickými troskami, J. Foglar jako prodavač sportovních potřeb, různé motivy strašidelných stylizovaných lebek a zlodějíček Fretka vytvářejí jednu z nejlepších komiksových sérií Káji Saudka. Poslední část trilogie - Jeskyně Saturn - však není úplně dokončená, protože v ní chybí rozuzlení příběhu pátrání po Elvim - ztraceném kamarádovi. Škoda, že těch komiksových verzí Foglarovek kreslených Kájou nevzniklo víc.

Kapis
06.01.2014

Jako děcko jsem se od toho nemohl odtrhnout, přečteno jako ostatní Saudkoviny v těch letech nesčetněkrát. Dávám naprosto objektivních a sentimentem nezatížených 100%.

Jaroslav Foglar, 1907-1999 jeskyňářství, speleologie

Autoři knihy