Zálesácký rok

Zálesácký rok https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/217488/mid_zalesacky-rok-217488.jpg 5 28 5

Soubor základních znalostí a dovedností každého milovníka přírody nebo trampa. Obsahuje například nejčastější jedlé i nejedlé houby, jedovaté rostliny, zvířecí stopy, druhy ptáků, poučky pro stavbu ohniště i vaření v přírodě, rady ohledně poskytování první pomoci, orientace v přírodě a mnoho dalších užitečných rad a informací.... celý text

Garlic
12.07.2021 5 z 5

Moje dětská Bible, naprosto úžasná :)

dawson321
20.03.2020 5 z 5

Kniha mého dětství. Miloval jsem přírodu a poznával jsem jí díky této knize.

Stromolezci
11.09.2017 5 z 5

Kniha je bohatě ilustrovaná, a i když je trochu poplatná době svého vzniku, jedná se především o užitečnou knihu pro mládež při toulkách v přírodě.

Marsee
22.06.2016 5 z 5

S nostalgií vzpomínám na toulky přírodou s touto knížkou v ruce. Do teď si pamatuji spoustu věcí, jen díky této knížce.

PavelKrnak
19.03.2016 3 z 5

Cílovým čtenářem knihy je pionýr tak mezi 10 a 15 lety, což se samozřejmě odráží na tónu knihy, která je do značné míry i poplatná době, v níž vznikala.
Turistika a výlety do přírody obecně jsou ovšem zájmy, jejichž podoba se u Čechů zase tak moc nemění, proto je tato příručka užitečná i dnes - člověku 21. století, který se rád toulá přírodou a spí v lesích.
Osobně jsem nejvíce ocenil obecné zálesácké rady, například ohledně bivakování, táboření, ohně, batohu, ale i provizorních opravách nebo měření vzdálenosti v krajině.
Užitečně a na pohled pěkně jsou také shrnuty informace o první pomoci, vybraných stromech, ptácích, houbách, stopách zvěři nebo i jedovatých květinách.
Přestože větší část poznatků v této "příručce" nejspíš nevyužiji, celkově její pročtení považuji za přínosné.