Stromolezci Stromolezci komentáře u knih

Jediný unikl Jediný unikl Chris Ryan (p)

Popis neskutečného fyzického i psychického výkonu člověka unikajícího smrti.

Deset velkých stěn Deset velkých stěn Radovan Kuchař

Pro mě jedna z nejlepších knih o horolezectví, která (mimo jiných výstupů) popisuje i úžasný výkon své doby v podání česko-slovenské dvojice v Severní stěně švýcarského Eigeru.

06.09.2017 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Čekal jsem od knihy trochu víc, předchází ji vynikající pověst.

06.09.2017 4 z 5

Spojené vydání tří asi nejlepších Foglarovek.

Chata v Jezerní kotlině Chata v Jezerní kotlině Jaroslav Foglar

Moje první Foglarovka.

Zabiják mráz Zabiják mráz Josef Frais

Průměrná knížka o válce v Rusku, na které unavují často se opakující autorovi názory na Hitlera, Stalina atd.

06.09.2017 2 z 5

Účinná ochrana zahradních plodin Účinná ochrana zahradních plodin Jaroslav Rod

Výborná kniha, používám především jako pomocníka při výběru ochranných postřiků na rostliny a stromy.

Tanky zasahují Tanky zasahují Miroslav Šáda

Poznamenáno dobou vydání, takže sovětské tanky jsou samozřejmně hodnoceny jako nejlepší. Ale na druhou stranu jsou tu uvedeny tanky všech států s jejich významnou výrobou - především GB, USA, SSSR, Francie...ČSR.

06.09.2017 3 z 5

Smrt následníka Smrt následníka František Kafka

Zajímavý popis události, která rozpoutala 1.světovou válku.

06.09.2017 3 z 5

Péče o dřeviny rostoucí mimo les - II., Metodika Českého svazu ochránců přírody č. 6 Péče o dřeviny rostoucí mimo les - II., Metodika Českého svazu ochránců přírody č. 6 Jaroslav Kolařík

Bible arboristů a lidí zajímajících se o údržbu stromů.

06.09.2017 5 z 5

Péče o dřeviny rostoucí mimo les - I., Metodika Českého svazu ochránců přírody č. 5 Péče o dřeviny rostoucí mimo les - I., Metodika Českého svazu ochránců přírody č. 5 Jaroslav Kolařík

Bible arboristů a lidí zajímajících se o údržbu stromů.

Nový průvodce přírodou - Stromy Nový průvodce přírodou - Stromy Roland Spohn

Malá, přehledná, pěkně zpracovaná kniha...často používám při své práci arboristy.

06.09.2017 5 z 5

Nelehký den - příběh člena týmu SEAL Nelehký den - příběh člena týmu SEAL Mark Owen (p)

Doporučuji přečíst knihu a zhlédnout film Kathryn Bigelow 30 minut po půlnoci. V knize popisovaná akce je tu precizně zobrazená.