Vedle přehledné historie arboristiky přináší publikace podrobné informace o ekologických souvislostech a významu dřevin v prostředí měst a sídel i jejich významu v krajině. Přehled metod pro výběr dřevin, jejich výsadbu a udržování, řez i konzervační techniky a zajištění korun stromů je doplněn pojednáním o ochraně stromů a keřových porostů při stavební činnosti. Zcela poprvé se v publikaci tohoto druhu objevuje kapitola o technikách výškových prací včetně stromolezectví. Nezapomíná ani na specifika kategorie památných stromů. www.veronica.cz 2. doplněné vydání, 262 stran textu a 72 str. příloh...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/129533/pece-o-dreviny-rostouci-mimo-les-i-metodika-ceskeho-svazu-ochrancu-prirody-c-5-129533.jpg 54
Literatura naučná, Příroda, zvířata
Vydáno, Český svaz ochránců přírody (ČSOP) Vlašim

Arborec

Tato kniha je biblí arboristu. Autor je odborník na slovo vzatý. Měl jsem tu čest být jeho studentem.

Stromolezci
06.09.2017

Bible arboristů a lidí zajímajících se o údržbu stromů.

stromy dřeviny

Kniha Péče o dřeviny rostoucí mimo les - I., Metodika Českého svazu ochránců přírody č. 5 je v