Stringless Stringless komentáře u knih

Led pod kůží Led pod kůží Vilma Kadlečková

Tak nevím, jestli je to tou knížkou, nebo se mi össeanské houby zažraly do mozku, ale asi jsem se zamilovala! Úžasné! Naprosto nadpozemsky úžasné!
Známé i zcela nové postavy nám odhalují svá tajemství a plány, svět, se kterým se v prvním díle 'oťukáváme', nás hned s první stranou chytí za krk a nemilosrdně vtáhne do sebe!
Třetí díl mi už leží na poličce a netrpělivě vyčkává, až po něm sáhnu... tak schválně, co s ním přijde dalšího!

22.07.2018 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Tak už ji mám přečtenou i já a rozhodně z ní zklamaná nejsem! Celý příběh je psaný tak přesvědčivě, že jsem během čtení začala sama uvažovat nad tím, jak co nejvíc snížit riziko, že se s nějakou smrtkou potkám, či kdy asi 'obrátím list'!
Do těch 380 stran se zvratů, napětí, úvah a emocí snad asi vecpat nedá! Děj se svižný, bez 'výplní', bez zbytečných zaláskovaných geometrických útvarů, každá z postav dříve či později dostane možnost zazářit a ukázat, že není jen obyčejnou plastovou figurínou a záporné postavy, třebaže je z celého srdce nenávidíte, vám dokáží pomotat hlavu tak, že si vás málem přetáhnou na svoji stranu!
Doporučuji i těm, kteří žánru sci-fi, YA neholdují. Tohle totiž není 'další ubohá YoungAdult slátanina'!

10.07.2018 5 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

První díl byl jen slabým odvarem toho, co si na nás, nevinné čtenáře, nachystala autorka s Prohnilým městem.
Prostě Whau! Whau, whau, whau!
Přesně ten typ knížky, kterou horko těžko rozdýcháváte ještě další týden!
Obzvlášť ke konci jsem měla sto chutí začít brečet už jen proto, že se dobrodružství hlavní šestky (nebo sedmičky?) chýlí ke konci a brzo se s nimi budu muset chtě nechtě rozloučit!

17.06.2018 5 z 5

Asylum Asylum Madeleine Roux

Kniha mě zprvu zaujala obálkou, příběhem i tím, jak je celá seskládaná dohromady!
Jenže... jak jsem se postupně začítala, začala jsem v ději tápat. A tápala jsem v něm až do poslední stránky, kdy jsem knížku odložila s pocitem, že mi prodali výtisk, kterému chybí tak sto stran. Dlouho nic a najednou záplava událosí, o jejichž spojitosti s hlavními postavami a vlastně celou dějovou linkou má jasno snad jen sama autorka!
Což je ohromná škoda, jelikož prostředí zápletky i osudy vedlejších postav jsou velmi slušně propracované!
Za mě po dlouhém rozmýšlení slabší tři hvězdy!

08.05.2018 3 z 5

Divoká píseň Divoká píseň Victoria Schwab

Kniha pro mě byla spíše oddechovkou, nic, co by mě drželo do dvou do rána vzhůru. Má ale zajímavý příběh, svět i postavy, jen mi v ní chybělo trochu akce a něčeho, čím bych si ji pevně vtiskla do paměti.
Do druhého dílu se každopádně pustím!

10.04.2018 4 z 5

Knížku jsem četla v originále a vřele ji doporučuji všem nadšencům do 'čirého Burtonovského šílenství'! Přestože je krátká a většinu jejích stran vyplňují mezery mezi verši či Burtonovy obrázky, zanechá ve vás hodně!

30.03.2018 5 z 5

Co mě naučil tučňák Co mě naučil tučňák Tom Michell

Nejsem člověk, co u knih/filmů probrečí potoky slz, ale tenhle naprosto nádherný miloučký příběh mě dojal hned několikrát, obzvlášť potom na samém konci! Zvláštní, co všechno s vámi dokáže udělat jeden jediný tučňák!

29.03.2018 5 z 5

Jantarové oči Jantarové oči Vilma Kadlečková

Opravdu originální, zajímavé, propracované do posledního detailu! A k tomu od české autorky!
Jsem opravdu ráda, že jsem tuhle knížku nenechala ležet na poličce v knihkupectví!
Mycelium je plné odborných slov a 'mimozemské' terminologie, které se člověk prostě musí 'našprtat' nazpaměť, což mě osobně velmi bavilo!
Kniha je navíc úžasně čtivá, návykovější než všechny össeanské houbové čaje smíchané dohromady!
Děj plyne neskutečně rychle a než se vzpamatujete, zjistíte, že jste dočetli poslední kapitolu!
Za mě plný počet bodů!

22.03.2018 5 z 5

Ódinovo dítě Ódinovo dítě Siri Pettersen

Knížka Ódinovo dítě je prostě jiná, vyjímečná! Už podle obálky je jasné, že to není příběh pro každého, zvlášť potom pro ty se slabším žaludkem, má ale své vlastní kouzlo!

18.03.2018 5 z 5