starrky starrky komentáře u knih

Jelení vršek Jelení vršek Hana Marie Körnerová (p)

Knihu jsem si vybrala v rámci letošní čtenářské výzvy. Zpočátku jsem byla skeptická, zda ji vůbec dočtu, protože historické romány nepatří zrovna mezi mnou vyhledávaná témata. Nakonec jsem se do ní začetla tak, že jsem se vůbec nemohla odtrhnout. Kniha je velmi zajímavá a napínavá, moc se mi líbila a určitě si od autorky přečtu i něco jiného. Nic na tím nemění ani fakt, že již od začátku lze vytušit, jak to s hlavními postavami dopadne. Rozšířila jsem si obzory a už vím, že u historický román může být zajímavý :)

07.03.2023 5 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Když čtu ta zveřejněná hodnocení, tak si připadám jako naprostý barbar.
Po knize jsem sáhla v rámci čtenářské výzvy, s tím, že si trochu rozšířím obzory. Ale prostě nejsem schopná ki dočíst. Kniha mě vůbec nebaví a musela jsem ji odložit.

05.05.2023 1 z 5

Rozsudek smrti Rozsudek smrti Kristýna Trpková

Po knize jsem sáhla v rámci letošní čtenářské výzvě. Ačkoliv jsem milovnice detektivek, tak českým autorům se v tomto žánru vyhýbám. Tahle kniha mě příjemně překvapila. A po přečtení ostatních recenzí, kde jsem se dočetla, že toto je jedna z těch slabších knih od autorky, určitě sáhnu i po nějaké další.

06.04.2023 3 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Právě jsem jí dočetla, tak jsem pořád plná emocí. Myslím, že to byla jedna z nejlepších knížek, které jsem přečetla. Bála jsem se klasické červené knihovny, ale s tou kniha nemá vůbec nic společného. Postavy jsou skvěle vykreslené a já si je při čtení představovala, jak kdo vypadá a jak všechno probíhá. Jsem autorkou naprosto nadšená a určitě si přečtu i její ostatní knihy.

24.03.2017 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Od absolutního bestselleru jsem čekala něco víc. Kniha mě moc nezaujala, celkem nudná a zpočátku i nepřehledná. Za sebe hodnotím průměrně.

20.09.2016 3 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Knížka je napsaná moc pěkným stylem a dobře se mi četla. Příběhy postav jsou pěkně popsané a hezky se vzájemně prolínají. Vadilo mi, že postav v knize je hodně a člověk tak tápe, kdo je kdo. Každopádně dobrá oddechová kniha.
Nicméně styl psaní autorky se mi celkem líbil, takže určitě přečtu i ostatní její knihy, ve kterých se snad bude lépe orientovat.

16.03.2017 3 z 5

Arabská žena Arabská žena Tanya Valko

Zajímavá a čtivá kniha, už se těším na pokračování.

20.09.2016 5 z 5

Poslední hodina Poslední hodina Jeffery Deaver

Musím říct, že tato kniha mě vyloženě zklamala. Miluju Deaverovi knihy a obzvláště Lincolna Rhyma, ale tohle byla bída.Na mě nezáživné a zbytečně moc politické. Jediné co se mi líbilo byla postava italského státního zástupce, který byl popsán velmi dobře a jako jediný mě v knize celkem zaujal. Doufám, že příští kniha bude lepší, ale snad se Amélie s Lincolnem nevydají směrem, který byl naznačen na konci knihy.

30.07.2020 1 z 5

Oko za oko Oko za oko James Patterson

Dobrá, čtivá kniha. Nijak extra zvláštní příběh, ale autora mám ráda a knížka se dobře četla.

20.03.2017 5 z 5