Staňka5 Staňka5 komentáře u knih

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Zajímavé. Hlavní hrdinka je podle mého názoru velmi jednoduše a bezbarvě vylíčena. Není na ní v podstatě nic zvláštního. V knize se pořád píše o tom, jak je nebezpečná, ale čekala bych zajímavější postavu. Klasicky po ní šílí dva největší klaďasové, na které čím je protivnější, tím víc ji chtějí. Příběh Dvorů se mi líbil víc. Ale číst se to dalo taky. :-)

24.10.2018 2 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Kniha byla krásná, četla se sama. Byla plná odvahy, přátelství, ale i pokrytectví a hranic mezi lidmi. V knihách je mi hodně sympatické, když hlavní hrdinky nejsou idealizované a popisované jako nejkrásnější, nejsympatičtější, nejoblíbenější. V této knize to tak nebylo, tak jsem byla spokojená a postavy jsem si dokonale zamilovala.

29.07.2018 5 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Díl se hezky četl, občas byl zdlouhavý. Děj měl ambice na skvělý a dramatický vrchol, ale kniha se mnou nic moc nedělala. Ze začátku jsem žasla nad tím, co Feyre provádí u Tamlina na Dvoře a je jí to tolerováno. Fakt zajímavé, že by byl z Tamlina takový naivka. Dále byla kniha plná neustálých přeletů hlavních hrdinů z jednoho území na druhé a zvláštních myšlenek hlavní hrdinky, nemluvě o některých jejích činech. Zdála se mi hodně "namistrovaná". Závěrečná bitva mě nenadchla.
Mor, Azriel, Cassian, Amren zachraňovali knihu svými vtipy, Rhysand se změnil v krotkého druha, který se nechá kvůli Feyre znemožnit a ještě ji pochválí za upřímnost. (-: Předtím to byl fakt borec. Ale proti gustu... Škoda, že kniha nerozvinula vztah Cassiana a Nesty. Ale bylo jasné, že směřuje k dalšímu dílu, který si ráda přečtu. Třeba budu překvapená.
Tahle kniha nenadchne, ale ani neurazí. (-:

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Tamlinova změna se mi nelíbila. Celkově se mi nelíbilo, jak s danou postavou bylo naloženo. Měla jsem pocit, že si zasloužil víc, ale to se nedá nic dělat. Velmi dobré postavy Azriela, Mor, Cassiana a Armen, bavily mě jejich vtipy a Rhysand byl taky dobrý.
Jen Feyere byla opět člověkem, který mohl být sebevíc protivný a všichni ho měli rádi. (-: Děj knihy se víc vlekl, než tomu bylo u prvního dílu. Závěr knihy mě překvapil.

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Knížka mě ze začátku nebavila, postupem času měla však kniha větší spád a děj mě zaujal. Stejně si ale myslím, že Feyre byla v knize hodně protivná, nepříliš chytrá a fakt, že kolem ní poletovali největší krasavci z knihy zatímco je posílala do háje mi přišel úsměvný.
Ale knížka se hezky četla, Tamlin byl fajn hlavní hrdina. Závěr knihy byl nejzajímavější, kniha měla dobré rozuzlení.

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Velmi silný příběh, lépe řečeno velmi silné příběhy žen. Od knihy se téměř nedalo odtrhnout. Bavilo mě číst o tolika lidských osudech, které se potkali v rámci jedné rodiny. Navíc se dá říct, že autorka tak píše o jedinečnosti každého lidského života a jeho příběhu.
Krásné, napínavé a propracované!

06.10.2017 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Už dlouho jsem nečetla něco takového... Hodnota knihy se nedá ani slovy vyjádřit. Celý příběh je smutný, surový, láskyplný a nespravedlivý. Nádherně napsaná kniha, chytá za srdce, zároveň nehraje na city. Ukazuje, jaký život umí někdy být.

12.09.2017 5 z 5

Vážka v jantaru Vážka v jantaru Diana Gabaldon

Musím říct, že knížka byla pro mě oproti předchozí Cizince chudší. Zdálo se mi, že hlavní dvě postavy nemají dostatečný prostor, aby se nějak ukazoval jejich osobní vývoj. Vztah dvou hlavních hrdinů podle mě nebyl téměř vůbec rozpracovaný, bohužel. Na mě až moc politiky.
Ale místy napínavé, milé čtení. (-:

22.08.2017 3 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Knížka se mi moc líbila. (-: Měla jsem ji přečtenou brzy, ačkoli má mnoho stran.

22.08.2017 5 z 5

Jozova Hanule Jozova Hanule Květa Legátová (p)

Překrásná knížka, pravdivá, u níž jsem prožívala každé slovo. Kniha mě uchvátila.

19.04.2017 5 z 5