Stanas513 Stanas513 komentáře u knih

Kniha lesů, vod a strání Kniha lesů, vod a strání Stanislav Kostka Neumann

Kniha patří do Výzvy 2019. Dlouho jsem žádné básně nečetla. ale tyto mě fakt oslovily. Mám skoro chuť se sebrat a jít se courat někam do přírody. Ale tady? Kam, kam, KAM? Tady už není ani kousek panenské přírody. Na takové toulky se můžu vydat už jenom ve vzpomínkách. Kde bych si dneska mohla jen tak natrhat vlčí máky, chrpy nebo pryskyřník? Dříve tu byla krásná příroda, dnes jsou všude jenom túje a beton...

19.03.2019 5 z 5

Půlnoc Půlnoc Dean Koontz

Opět klasický Koontz - příběh o tom, co by bylo, kdyby... Co by bylo, kdyby z nás lidí někdo chtěl udělat něco vyššího? A co by bylo, kdyby se celý projekt vymkl z ruky? Pěkný hrůzostrašný příběh.

19.03.2019 5 z 5

Pán much Pán much William Golding

Uf, to byl nářez. Vůbec už se nedivím, že tuto knížku zmiňuje King v Danse Macabre. Ze začátku se téměř nic neděje, ale ke konci knihy se stupňuje napětí až k hororu. Hodně psychologické, opravdu krásné počtení pro milovníky tohoto žánru.

18.03.2019 5 z 5

Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše a děti jsou z nebe Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše a děti jsou z nebe John Gray

Hodně věcí k zamyšlení. Člověk musí přemýšlet a srovnávat, jak byl sám vychován - kdysi a jakým způsobem vychoval vlastní děti. No, už je mi mnohem jasnější, proč jsme takoví, jací jsme. Výchova dětí je hodně důležitá.

15.03.2019 4 z 5

Ohnivý muž Ohnivý muž Joe Hill (p)

Tak mám asi nového oblíbeného autora. Posledních dvě stě stránek jsem přečetla fakt jedním dechem. Mělo to spád a stále jsem nevěděla, jak se děj vyvine. Moc dobré čtení a už se těším na Vánoční říši.

13.03.2019 5 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Tento román byl oblíbeným románem mého staršího bratra a já jsem se stále divila, proč. Dívat se na svět pohledem malého dítěte a vidět ho jednodušeji, nelámat si hlavu těžkostmi života, hledat nové hry. A mít chápajícího otce, který se dokáže s těžkým životem vyrovnat. Dnes jsem pochopila i já. Je to hluboký příběh.

03.03.2019 4 z 5

Medúza Medúza Jarmila Loukotková

I když je román staršího data, my starší známe období, ve kterém se odehrává děj. Peněz málo, na pomeranče se stála fronta, nedostatek bytů, neustálý strach z podvodu a jeho následků, strach ze zhrzeného milence a jeho msty, případně strach z manželky milence. To byl život šedesátých let. Bohudík je alespoň dost toho ovoce a o byty také není nouze, pokud máte dost peněz. Ale strachy z různých současných bubáků máme dál...

01.03.2019 5 z 5

Cesta do středu Země Cesta do středu Země Jules Verne

Zase jsem se dostala do dětských let. Julese Verna jsem četla od páté třídy. Pro mě krásné odpočinkové čtení.

26.02.2019 5 z 5

Šeptající dívka Šeptající dívka Marko Hautala

Severská próza se mě zatím moc nedotkla. Stále to zkouším znovu a znovu. Styl psaní trochu psychologický, trochu hororový a trochu detektivní mi celkem vyhovuje. Knihu jsem přečetla velmi rychle, ale určitě o ní ještě musím přemýšlet.

25.02.2019 4 z 5

Rockový polibek Rockový polibek Kylie Scott

I když romantika není právě mým oblíbeným žánrem, nechala jsem se zlákat letošní výzvou. Je to čtvrtý díl série, přesto je možné číst díly nezávisle na sobě. ALE : autorka píše v první osobě, tudíž není hlavní postavou muž. O hudebních nástrojích se zde také moc nemluví. V každém případě příběh končí na straně 271, takže si ho dám do lichých stránek. Zatím. Jinak se ale čte velice dobře, má to spád a takový je vlastně život.

23.02.2019 4 z 5

Dvě Dvě David Glockner

Z popisku ke knize: "Série podivných vražd zdánlivě nemá žádnou logiku." Benjamin Krása jezdí do ciziny a ani to nemá logiku. V podstatě nic nevyšetřuje, pouze si nechává "rozbít nos" a vystavuje dceru nebezpečí. A najednou na dvou stránkách vysvětlí, co se vlastně stalo a jaké jsou souvislosti. Beru to jako snahu přiblížit se americkým thrillerům. Budiž. Každý má rád něco jiného...

19.02.2019 2 z 5

Lovec myšlenek Lovec myšlenek Ken McClure (p)

Přečteno jedním dechem, opět. Vynikající zápletka, žádné zbytečně dlouhé popisy. Musím uznat, že pan McClure je Pan spisovatel.

16.02.2019 5 z 5

Svítání na západě Svítání na západě Otokar Březina (p)

V minulosti jsem četla poezii docela ráda, ale panu Březinovi jsem tentokrát příliš nerozuměla. Souhlasím s Ainyskou, asi je to pro "dorostence". Použila jsem do Výzvy, ale možná ještě sáhnu po něčem jiném. Je spousta knih s oxymoronem v názvu.

15.02.2019 3 z 5

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Celou knihu jsem čekala na ten záhadný symbol... No nic, román se čte dobře, je to napínavé a člověk o tom opravdu musí dost přemýšlet. Někdy to bylo docela dost kruté. Opět jsem viděla Toma Hankse coby Langdona. Určitě se připravuji na Inferno, které jsem ještě nečetla.

15.02.2019 5 z 5

Falešná vzpomínka Falešná vzpomínka Dean Koontz

Knihy od Koontze mě nepřestanou udivovat. Mám ráda příběhy trochu zamotané a s trochou nadpřirozena. I když tady se nic takového nevyskytuje, přesto je kniha čtivá. Zatím nejvíc se mi líbily příběhy o Thomasovi.

09.02.2019 5 z 5

Principy vedení, které skutečně fungují Principy vedení, které skutečně fungují Philip Crosby

Slabá knížečka, sice už staršího vydání, ale její principy stále aktuální.

02.02.2019 4 z 5

Změňte mozek, změňte život: Fascinující pohled do lidské mysli Změňte mozek, změňte život: Fascinující pohled do lidské mysli Daniel Gregory Amen

Zajímavé informace o mozku. Také chci mít zdravý mozek, ale silně pochybuji, že by mě na takové vyšetření někdo poslal bez zvláštní příčiny. Nezbývá, než dávat na sebe pozor, předcházet možným úrazům hlavy a žít zdravě.

31.01.2019 5 z 5

Ohně z ráje Ohně z ráje Dan Simmons

Happy end! Na pohled obyčejná ženská vykoupí celý resort za 320 mil dolarů. Ale no tak, je to přece fantasy. Celkem dobré počtení, některé větné stavby jsou až příliš rozvité, ale nakonec se jedná o odpočinkovou literaturu, takže fajn...

21.01.2019 4 z 5

Zabiják Zabiják Jonathan Kellerman

To je prostě Kellerman - žádné dlouhé popisy, hodně dialogů, super čtení.

12.01.2019 5 z 5

Stephen King: Čtyřicet let hrůzy – Život a dílo krále hororu Stephen King: Čtyřicet let hrůzy – Život a dílo krále hororu George Beahm

Obsáhlá publikace o životě a díle Mistra hororu, kterou by si měl přečíst každý jeho fanoušek. Čtenáři neuškodí zajímat se i o to, z jakého prostředí světoznámý spisovatel vyšel. Mě nejvíc fascinuje to, že Stephanovi ta sláva nevlezla do hlavy a že se angažuje v mnoha charitativních akcích a v jiných sociálních oblastech. Má opravdu široké srdce a to se mi líbí. Kniha popisuje celý jeho život a práci až do roku 2015 včetně doplnění dobových fotografií. Skvěle sestavený životopis - nemůžu než vřele doporučit a poděkovat všem, kteří na této publikaci pracovali.

07.01.2019 5 z 5