St.Evelin St.Evelin komentáře u knih

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Naprostá klasika, kterou miluju už od doby povinné četby na gymnáziu! Prostě... pan Darcey! Škoda, myslím si, že romantické prostředí, by si zasloužilo více romantických chvilek.

29.12.2016 5 z 5

Dívka, která zvítězila nad IS Dívka, která zvítězila nad IS Farida Khalaf

Farida, hlavní hrdinka, byla několik měsíců držena jako (zejména sexuální) otrokyně. Tento čas byl proložen neúměrným fyzickým násilím a nelidským zacházením. Po tom všem však našla zbytky zbytky fyzickým a hlavně morálních sil, aby s dalšími pěti dívkami dokázala uprchnout.
Velký klobouk dolů před Faridou. Kolik vnitřní lidské síly dokázala najít! Je až neuvěřitelné, co vše dokáže lidské tělo snést! Stejně tak se ukazuje, že síla mysli je neskutečná!
Upřímně, náboženství jde mimo mne. Mám na něj svůj pohled (viz je zcela vedlejší). Jen prostě nepochopím, jak ve jménu víry může být v pořádku ubližovat (fyzicky či psychicky jiné lidské bytosti - ať uz křesťanství se svými kauzami zneužívání kněžími nebo třeba právě islám a zotročování žen jako válečné kořisti).

18.03.2019 4 z 5

Pusinka Pusinka Sophie Hannah

Já úplně nevím... Knihu jsem četla po porodu, rozečetla jsem ji ještě v porodnici a byť by si o to námět říkal, tak žádná slza, hormony, nic...
Příběh a zápletka měl asi dobrý úmysl, ale to provedení se tak nějak prostě celé nepovedlo.

26.02.2019 3 z 5

Pražská buzna Pražská buzna Jiří Markvart

Je to úplně něco jiného, takovou knihu jsem ještě nečetla :-) Místy vtipná, to určitě ano, některé pasáže mě pobavily velmi ;-)
Za polovinou knihy jsem už ale v duchu odpočítávala počet stran do konce. Kniha je zajímavou sondou a popisem coming outu, o tom žádná, ale já jsem přeci jen spíš romantická duše :-) - pouziti vulgarismů mi přišlo ke konci opravdu prvoplánové, prostě ať je to sprosté, bude se o tom mluvit, stejně jako povrchnost Milana.

21.03.2018 3 z 5

Syn správce sirotčince Syn správce sirotčince Adam Johnson

Kniha je zvláštní. Sáhla jsem po ní především proto, že se mi hodila do Čtenářské výzvy 2017, přiznávám, že jinak by mě asi minula.
Nejdříve jsem se do ní nemohla jaksi začíst, přišlo mi to celé pomalé, nudné. Pak to začalo mít spát, dobře se to četlo, ALE... ta druhá část knihy je místy zmatená a vlastně nevím, jestli je to hlášení v tlampači nebo děj hlavních postav.
Tak nebo tak, knihu jsem dočetla, nedalo mi to. Po dočtení knihy mi běhal mráz po zádech. Ano, je to vlastně fikce, ale nakolik jsou události vymyšlené? Pracovní tábory, mučení, překrucování skutečnosti a faktů.

16.01.2018 4 z 5

Jak se domluvit s kojencem a batoletem Jak se domluvit s kojencem a batoletem Terezie Vasilovčík Šustová

Nevím úplně jak tuto knihu ohodnotit. Asi jsem měla vysoká očekávání, nevím... Strašně jsem se na značkování s dcerkou těšila, ale tato kniha ne nakonec spíše odradila. Ano, příklady a ukázky ze života malé Dorotky jsou fajn, já ale měla pocit, že já a moje dcerka jsme zaostalé a neschopnd, když ve 12m teprve začínáme. Oproti tomu Dorotka měla slovní zásobu jako dospělý člověk. Ale to, přehráním. Spíš mi to přijde až neuvěřitelné či vychloubačné. Ale to je jen můj názor.
Za mě osobně stačilo dát teorii na pár stránek a více rozšířit seznam znaků.
Nicméně, kniha mi byla inspirací a začaly jsme s dcerkou po svém.

08.11.2017 3 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Tohle prostě není Harry. Kde je Harry? Jsem zmatená... Ale i přesto skvělá kniha a jde vidět, že Nesbo umí i jiné příběhové linie než je alkoholik Harry. A umí je velice dobře!

31.10.2017 4 z 5

Moje první říkadla Moje první říkadla Edita Plicková

Základní kniha pro maminky malých dětí. Říkadla pomohla překlenout nudu, dlouhou chvíli a hlavně - hlavě děravé, která už si slova z dětství úplně přesně nepamatovala!

31.10.2017 5 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Jo Nesbø

Harry Hole to není, no... Myslím, že Nesbi to umí lépe. Ale jako krátká oddechovka - no proč ne?

31.10.2017 3 z 5

Vím, co mi chutná Vím, co mi chutná Tracey Murkett

V kostce popsán způsob zavádění přikrmu - resp.ukonceni kojení, které je řízení dítětem. Kniha mi byla inspirací, uklidnila mě a zodpověděl a mi některé dotazy.

29.10.2017 4 z 5

Ve víru velkoměsta Ve víru velkoměsta Ed McBain

Tyhle detektivky já prostě můžu, mají spád a jsou napínavé.

Hlídky Hlídky Ed McBain

Zase další skvělý počin!

Panenka Panenka Ed McBain

Skvěle napsáno, napínavé od začátku a do konce.

Kmotr Mrázek II - Krakatice Kmotr Mrázek II - Krakatice Jaroslav Kmenta

Když se lidé dostanou ke zlatému koryto, tak to dopadá přesně takto :-( Z knihy se mi udělalo až fyzicky nevolno po zjištění, jak to vlastně celé může fungovat a funguje. Kniha mi vzala chuť jít volit, jelikož ve mě vyvolala silný pocit, že to opravdu nemá cenu... Petr nebo Pavel... je to fuk...

30.12.2016 5 z 5