sporran sporran komentáře u knih

Knihkupectví na Riverside Drive Knihkupectví na Riverside Drive Frida Skybäck

Příjemná knížka dýchající lásku ke knihám v jejich papírové podobě. Příběh volající po zfilmování. Čtivá kniha.

28.09.2022 4 z 5

Zahradničení po celý rok Zahradničení po celý rok Erika Börner

Jednoduchá, dobře strukturovaná, jasná a výstižná kniha pro drobné pěstitele. Navíc pěkná grafika a srozumitelnost.

26.09.2022 4 z 5

Stateční v zahradě Stateční v zahradě Thomas Hess

Prakticky, účelně a přehledně napsaná kniha.

17.09.2022 5 z 5

Neslyšno Neslyšno Richelle Mead

Knihu mi doporučila dcera a je to žánr, který běžně nečtu. Nicméně zajímavé téma, příběh, v některých částech trochu chaotické. Nicméně příběh hodný zfilmování, ráda bych se podívala.

31.08.2022 4 z 5

Tichá pošta Tichá pošta Chandler Baker

Zvláštně psaná kniha, vyhovovalo mi prokládání kapitol zápisy z výslechů. Ponořila jsem se do toho tak, že jsem ke konci měla pocit, že jsem součástí děje :-) Nicméně závěr byl docela veletoč. Každopádně aktuální téma, zpracované maličko chaoticky s bleskovým závěrem.

14.08.2022 3 z 5

Pohlednice bez podpisu Pohlednice bez podpisu Imogen Clark

Oddechové čtení. Nic zásadního, ale přečíst se dá. Taková dovolenková knížka.

28.07.2022 3 z 5

Biologická ochrana rostlin Biologická ochrana rostlin Marie - Luise Kreuter

Dobrá návodná knížka o tom, co člověku ničí zahrádku a jak na to. Mohla by být obsáhlejší.

17.07.2022 4 z 5

Okrasné stromy, keře a popínavé rostliny Okrasné stromy, keře a popínavé rostliny Illyés Csaba

Pěkný základní přehled stromů a keřů do parků a zahrad, doplněný jednoduchým textem ohledně vzhledu a pěstování. Velmi šikovné pro ty, co hledají tipy pro svoji zahrádku a mohou si listovat a porovnávat.

10.07.2022 4 z 5

O nemoci, která se nazývá schizofrenie: Příručka pro pacienty, jejich blízké a jejich terapeuty O nemoci, která se nazývá schizofrenie: Příručka pro pacienty, jejich blízké a jejich terapeuty Martin Jarolímek

Kniha v základech seznamuje s onemocněním srovnatelně jako např. článek. Stručně, přehledně, bez větší hloubky. Nicméně čtivě a pochopitelně, což byl jistě záměr.

10.07.2022 3 z 5

Zahrada bez zalévání: Chytré zahradničení se 44 rostlinami, které dobře snášejí sucho Zahrada bez zalévání: Chytré zahradničení se 44 rostlinami, které dobře snášejí sucho Annette Lepple

Jednoduchá, jasná kniha, žádná velká omáčka. Zaměřuje se na přírodní a životaschopnou zahradu. Výběr rostlin opět poněkud jednodušší, ale velmi vhodný. Tenká kniha s využitím každé stránky.

06.07.2022 5 z 5

Úpravy zahrádek Úpravy zahrádek Roger Sweetinburgh

Řada obrázkových tipů, co jak na zahradě udělat. Techniky stále platí, ale podání a provedení už není moderní.

25.06.2022 3 z 5

Úpravy malých zahrad Úpravy malých zahrad Andrew Wilson

Inspirace různých zahrad, zákoutí s jednotlivými tématy a návrhy od architektů. Starší kniha, trendy už jsou trochu jiné.

25.06.2022 3 z 5

Hortenzie v zahradě Hortenzie v zahradě Martina Meidingerová

Moc pěkná knížka. Tuto knihu prostě miluji, tak jako hortenzie. Zprvu jsem byla trochu skeptická k obsahu, ale vlastně se mi líbí. Ty fotografie jsou úžasné a hlavně hortenzie jsou úžasné keře a díky této knížce mám o nich lepší přehled.

09.05.2022 5 z 5

Letničky Letničky Herta Simon

Pěkný souhrn toho, co potřebujeme rychle vědět o letničkách.

02.05.2022 4 z 5

Stalo se včera v noci Stalo se včera v noci Adele Parks

Přečetla jsem. Ale po knize nezůstala žádná stopa. Jak píše paní pode mnou, tak také nechápu, proč je kniha tak silná.

18.02.2022 2 z 5

Krajina a lidé Krajina a lidé Petr Petřík

Zajímavá kompilace dat, vysvětlení a rozbor záležitostí kolem udržitelného hospodaření v ČR.

22.01.2022 4 z 5

Bez filtru Bez filtru Kristýna Dolejšová

Kniha pro jinou věkovou skupinu :-) Celý projekt i zaměření knihy chápu, ale jde to tak nějak mimo mě. Jinak psáno přesně stylem a jazykem pro teenagery.

22.01.2022 3 z 5

Když tu nejsi Když tu nejsi Valentina Nazarova

Zaujal mě přebal knihy a to, že je to thriller pro mladé dospělé. Nevím, jaký věk je tím myšlen, ale myslím, že dceru by kniha nezaujala. Čtivý začátek a konec a mezitím se to tak nějak táhlo. Konec překvapivý, možná až otevřený pro pokračování nebo takový ten, domyslete si dle svého přání.

12.01.2022 2 z 5

Moje bejby Amerika - Co vám nikdo neřekne o životě v cizině Moje bejby Amerika - Co vám nikdo neřekne o životě v cizině Jana LeBlanc

Chytlavá knížka. Dostala jsem se k ní naprostou náhodou, tento žánr moc nečtu. Zprvu mě nadchla vtipem, bezprostředností, výstižnými komentáři. Po několika kapitolách se to už malinko omrzelo. Ale stejně vcelku pěkná knížka.

16.12.2021 4 z 5

Útulný domov s rostlinami Útulný domov s rostlinami Ian Drummond

Pěkná aranžmá, jednoduchá doporučení k umístění rostlin v jednotlivých místnostech, pěkná grafika.

16.08.2021 4 z 5