SPimy SPimy komentáře u knih

Jedinečný svět vlaků Jedinečný svět vlaků Colin King

Nádherná knížka, podrobně a přehledně zpracovaná. Syn ji moc rád četl od tří let, spíše dříve a vydrží nám jistě řadu let. Dozvíte se o historii, jak funguje parní stroj, dieselový motor, rychlé vlaky, zubačkové dráhy, metro - vše hezky vysvětleno, žádné zjednodušování a překrucování informací. Syn z toho získal skvělý přehled o svých oblíbených vlacích. Je podrobnější než kniha Vlaky světa.

Odkud přicházejí děti? Odkud přicházejí děti? Katie Daynes

Ze série knížek, která je moc hezky zpracovaná, mě tato trochu zklamala. Téma šlo zpracovat lépe. Citlivěji. Nejsem pro opisy o motýlcích a včeličkách, když je řeč o rozmnožování lidí, ale způsob, jak je to tu napsané, mi nesedl. Může to být ale ne úplně trefným překladem. Přesto povídání o rozmnožování zvířátek je hezké a opět krásné ilustrace.

17.08.2017 3 z 5

Odkud přichází déšt? Odkud přichází déšt? Katie Daynes

Úžasná knížka! Miluju ty obrázky a moc se mi líbí povídat se synem o tom, jak co s přírodě vzniká. Jeho to moc zajímá. Když pak prší, vysvětluje mi, proč. Když je duha, také ví, jak vzniká.

17.08.2017 5 z 5

Autíčka - Podívej se pod obrázek Autíčka - Podívej se pod obrázek Rob Lloyd Jones

Máme hezčí knížky z této série. Vysvětlení, jak funguje auto, je značně odbité. Syna baví, ale mě netěší ji číst. Také řazení obrázků mi přijde trochu chaotické.

17.08.2017 3 z 5

Kudy Tudy za zvířátky Kudy Tudy za zvířátky Sylvie Baussier

Knížka mě zklamala. Má pohyblivé části, ale vše se okamžitě poškodilo, ač se syn opravdu snažil dělat vše opatrně. Jinak ji má moc rád, ale provedení mě zklamalo. Je to hezká první minipedie, dozvíte se zajímavosti, obrázky fajn.

17.08.2017 2 z 5

Kdepak bydlí zvířátka Kdepak bydlí zvířátka Anna Milbourne

Krásné obrázky! Jen pár stručných komentářů, takže je to vhodné už pro menší děti, ale čteme ji se synem stále, i když je starší.

Vlaky světa Vlaky světa Alex Frith

Úžasná knížka. Syn ji miluje od 2,5 let, četli jsme ji už tisíckrát. Krásné obrázky, hezky vše vysvětleno ohledně vlaků. Historie, parní, dieselové, elektrické, historicky největší, nejdelší vlaky, železnice světa, metro, zubačkové dráhy.

Jak žít a nezbláznit se Jak žít a nezbláznit se Lidmila Pekařová

Knížka velice stručně a polopaticky vysvětluje nutnost výchovy dětí od ranného věku. Jak jim přidělovat zodpovědnost již od malička, jak nevychovat ze sebe "slouhu" (pro ženy), jak se odnaučit mluvení a naopak naučit konání, které pak vede důsledností u dětí k výsledkům. Jak a proč je pro děti nutný řád a jak ho postupně nastolovat. Určitě je to užitečný průvodce pro život s dětmi.

10.10.2013 5 z 5

Znovuzrozený porod Znovuzrozený porod Michel Odent

Knížka není rozsáhlá, obsahuje řadu fotografií a dopisů rodiček v nemocnici dr. Odenta, které dokládají, že tvrzení v knížce jsou pravdivá. Z fotografií vidíte, že ženy při porodu netrpí, nýbrž jen zažívají cosi zvláštního a úžasného.
Hlavně ale dr. Odent popisuje cestu svou a svých kolegyň, kterou ušli při bližším sledování potřeb rodiček a novorozenců. Co vše zkusili a proč se jim to osvědčilo či naopak neosvědčilo. Doporučuji přečíst, abyste získali představu o tom, jak je možné rodit a proč stojí za to bojovat.

10.10.2013 5 z 5

Štěstí, které zůstává Štěstí, které zůstává Bert Hellinger

Chcete vědět, o čem jsou rodinné konstelace? Velmi stručně, ale hlavně srozumitelně a krásně vysvětlené základní pojmy a podstata této metody. Text je rozdělený do mnoha krátkých kapitol, které se zabývají důležitými tématy jako je Láska, která spojuje, Sex, Dokonalost, Jak se podaří náš partnerský vztah, Oddat se, Co dělá člověka šťastným. Texty pokládám za velmi obohacující i pro někoho, kdo se o konstelace nezajímá. Kniha obsahuje i konkrétní příklady z praxe.

27.03.2013 5 z 5

Skleněný zámek – Vzpomínky na dětství Skleněný zámek – Vzpomínky na dětství Jeannette Walls

Nádherná knížka, i když podle reakce mého přítele ji ocení hlavně ženy. Příběh holčičky z velmi svérázné rodiny mě vtáhl hned od prvních stránek. Nejprve je její tatínek její Bůh. Postupně však začíná vnímat jeho chování jinak, vnímá, jak tragicky ovlivňuje rodinu a příběh dětí se stává bojem o opustění současného život a útěkem jinam.

21.01.2013 5 z 5

Buddha z předměstí Buddha z předměstí Hanif Kureishi

Místy vtipné, na mě poněkud vulgární, vyprávění kluka z předměstí Londýna, který řeší rozpadající se rodinu, novou přítelkyni svého otce, svou sexuální orientaci, svůj životní cíl a převážně rasový problém, protože (přestože vyrůstal od malička v Anglii) indický původ mu nikdo neodpáře.

07.01.2013 3 z 5

Nese mě řeka lásky Nese mě řeka lásky Jiřina Prekopová

Čtivé rozhovory, ve kterých se dozvíte řadu zajímavých názorů. Osobně paní Prekopovou obdivuji.

Když dítě nechce spát Když dítě nechce spát Jiřina Prekopová

Velice hezky napsaná užitečná knížka. Sama jsem nemohla ověřit v praxi, ale od známých mám potvrzeno, že to skutečně pomáhá. Doporučuji.

Čínský horoskop Čínský horoskop Georg Haddenbach

Knížečka není obsáhlá, ale neskutečně výstižná. Čtivě napsáno.

Něco se stalo Něco se stalo Joseph Heller

Znám někoho, kdo nebyl schopen tuto knížku číst dál. Tolik se v ní poznal a tolik to bolelo. Myslím, že se to stane většině z nás, protože přestože je hlavní "hrdina" v podstatě zrůda, je to zároveň běžný, obyčejný člověk.
Poté, co jsem knihu dočetla, jsem ji s úlevou někomu věnovala. To, co pro mě kniha vyzařovala, jsem doma mít nesnesla. Po letech si ji s chutí přečtu znovu.

Pětka na Ďáblových skalách Pětka na Ďáblových skalách Enid Blyton

Se Správnou pětkou jsem vyrůstala na základní škole a tohle byla má poslední. Je to čtení tak do 8. třídy, pak už člověk ta dobrodružství tolik neocení :-) Moc se mi nelíbí nové přebaly knih u nového vydání, milovala jsem ty staré ilustrace, vždycky jsem se tolik těšila na nový díl a dlouze jsme s kamarádkou zkoumaly obal a všímaly si každého detailu.

Pomsta! Pomsta! Clay Coleman

Tohle mě kdysi neskutečně chytlo. Okamžitě jsem se začetla - ještě v knihovně. A ten, kdo nevracel několik týdnů 3. díl zpátky do knihovny, by si tedy zasloužil :-) Nakonec jsem trojku skočila a četla prostě dál. Podotýkám, že to byla četba tak v 6. třídě základní školy, zkrátka pro mládež.

Útok! Útok! Clay Coleman

Útěk! Útěk! Clay Coleman