SonaH SonaH komentáře u knih

Encyklopedie Larousse pro nejmenší Encyklopedie Larousse pro nejmenší neznámý - neuveden

Mou dceru tahle knížka zaujala až teď v 7 letech a to tak, že si s ní zalezla a sama si ji nadšeně pročítá. Synovi jsou 3 a ještě o ni také nejeví zájem, ale stopro později bude. Mně se moc líbí, skvělá krátká vysvětlení, sama se ráda podívám a mohu doporučit.

04.04.2021 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Musím přiznat, že toto politické sci-fi se mi nečetlo snadno a donutila jsem se pouze s vědomím, že je to nutnost znát. Jedná se přesto o geniální, nadčasovou a mrazivou knihu, kterou by člověk měl přečíst. Nevím, které vydání jsem četla a kdo to přeložil, ale dlouhý doslov překladatele byl výbornou a stejně geniální analýzou příběhu, který si tak trochu sám v Čechách prožil. Doporučuji kouknout nakonec zda doslov nechybí.

03.04.2021 5 z 5

Prostopášná Joy Prostopášná Joy Joy Laurey

Během puberty by mě to možná bavilo. Ve středních letech člověk leda tak nadzdvihne obočí. Ještě, že to bylo tak krátké.

07.09.2017 2 z 5

Stanice Tajga Stanice Tajga Petra Hůlová

Nečte se úplně lehce, člověk se lehce ztrácí mezi množstvím osob a informacemi, ale hlavní linie příběhu je zajímavá a ojedinělá.

26.06.2017 4 z 5

Mrňous poznává svět Mrňous poznává svět neznámý - neuveden

Máme celou sérii. Nám se líbí moc. Dceru úkoly se samolepkami velmi baví. Aksjomat nás ještě nezklamal.

Veselý svět mrněte 2 Veselý svět mrněte 2 neznámý - neuveden

Dcerku tyhle sešity se samolepkami a úkoly baví. Aksjomat má opravdu výborné. Opět máme celou sérii.

Lokomotiva pro dvouleté Lokomotiva pro dvouleté neznámý - neuveden

Výborné úkoly se samolepkami. Sháněla jsem beznadějně pokračování a sehnala až přímo na stránkách Aksjomatu, takže se těším, dcerka bude mít radost.

18.04.2017 5 z 5

Pro nejmenší - protiklady: se samolepkami Pro nejmenší - protiklady: se samolepkami neznámý - neuveden

Máme od dvou let snad celou sérii (Protiklady, Barvy, Holčičky, Aktivity). Dcerku to baví. Mně se moc ty kresby nelíbí. Teď ve třech a půl letech bude dělat sešit Čáry, dřív by to nemělo smysl.

18.04.2017 4 z 5

Barevná školka 2 roky Barevná školka 2 roky Dorota Fic

Výborné! Moje dcera miluje úkoly a navíc se samolepkami. Koupila jsem celou sérii.

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Skvělá odpočinková, mladistvá četba plná energie a svěžesti. Přes některé rady zde v komentářích jsem začala číst od Jáchyma a musím oponovat: číst od Veroniky není lepší. Vzhledem k tomu, že mně přišlo lepší číst od Jáchyma, je to zřejmě úplně jedno. Obě knížky se brilantně doplňují, neopakují. Ano, ke konci se mi druhá část (Veronika) už četla s pocitem: tak už to konečně dočíst, přesto doporučuji, je to výborná knížka. Autor mě překvapil některými výrazy, s kterými jsem se ještě v češtině nesetkala jako např. "masakrální" nebo "přistoupila si šaty" a najde se jich tam ještě pár podobných. :-)

30.03.2017 4 z 5

Skřítkové Skřítkové Ludvík Štěpán

Krásnê kreslená knížka, má dcerka (3 roky) se so ní zamilovala. Hledala jsem další díly, ale asi nejsou. I tahle se nedá lehce najít.

28.01.2017 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Geniální Agatha Christie, která vlastně dala touto knihou námět všem těm filmům s tématikou typu skupinky lidí někde zavřených a vlastně i dnes oblíbeným únikovým hrám. Útlá knížka, která se snadno čte, chytne a nepustí. Je teď i celkem nový krátký seriál na motivy této knížky: "Až tam nezbyl žádný" a docela se i drží předlohy: http://www.csfd.cz/film/53132-az-tam-nezbyl-zadny/prehled/ ale kniha je samozřejmě lepší.

16.12.2016 5 z 5

Paulus vs. Ihnačák / Ihnačák vs. Paulus Paulus vs. Ihnačák / Ihnačák vs. Paulus Marcel Ihnačák

Vyzkoušela jsem skoro vše. Ihnačák vede a manžel, velký gurmán, prohlásil, že tahle kuchařka změnila náš život. :-D Takže z naší kuchyně 5 hvězd.

20.11.2016 5 z 5

Nevěra Nevěra Paulo Coelho

Neosobní příběh, který se celkem snadno čte, ale neosloví každého. Krize zajisté postihuje i dobře situované osoby, ale při čtení jsem měla pocit, že zkrátka tu knížku psal chlap, který se třeba ženám snaží porozumět, ale ženou není. Tudíž nedokáže vystihnout, co se v ženě během takovéto, poměrně běžné, krize odehrává. To mi asi vadilo nejvíc - knihu jsem lehce přečetla, ale neztotožnila se, ani ve mě nic nezanechala.

03.11.2016 2 z 5

Vánoční skříňka Vánoční skříňka Richard Paul Evans

Útlá knížka, lehké čtení, trochu kalkulované, presto dojemné. Pekny dárek zaneprázdnenym tatínkum malych holčiček pod stromeček.

30.10.2016

Vztah matky a dcery Vztah matky a dcery Tomáš Novák

Knihu jsem si zakoupila jako matka, která se zajímá o svůj vztah s dcerou, která je ještě malá, tudíž v očekávání, že se dozvím něco, čeho se třeba vyvarovat a naopak. Bohužel jsem byla zklamaná. Kniha je určená dospělým dcerám, které si nerozumí se svou matkou. Je možné, že tam něco zajímavého pro sebe najdou. Nicméně hodnotím jako čtenář všeobecně, přišlo mi to chvílemi užitečné, chvílemi dost nezáživné. Za mě průměr.

09.10.2016 3 z 5

Sedm týdnů, které otřásly hradem Sedm týdnů, které otřásly hradem Přemysl Svora

Hodilo se mi to do Výzvy a chtěla jsem se toho zbavit ze čtečky. Po tolika letech od této kauzy mi to přijde jako výlev pavlačových drben, někoho, kdo se chtěl pomstít, pošpinit a mrzí mě, že to tenkrát šlo tak na dračku. Autor to označuje jako "literární dílo", tudíž nelze jinak hodnotit, než jako nečtivý amatérský pokus, který dnes už ani ty drbny zajímat nebude... naštěstí!

17.04.2016 odpad!

Ztracená manželka Ztracená manželka Alyson Richman

Vzhledem k tomu, že se v naší rodině stal podobný příběh, měla jsem trochu kritičtější pohled a četla jsem zpočátku s nedůvěrou. Začátek mi přišel dost amatérsky napsaný a chvíli mi trvalo než jsem se začetla. Od koncentračního táboru to šlo najednou samo, jakokdyby to byla autentická zpověď někoho jiného než kdo psal začátek a stal se z toho smutný příběh, jeden z mnoha, které se třeba opakují, přesto stojí za to je číst. Na konci knihy autorka vlastně sama mou teorii potvrdila, protože přiznává, že začátek si vymyslela a pak se držela příběhů a fakt, které nakombinovala. Tato kniha pro mě nestojí na prvních místech v kategorii o holocaustu, nicméně potěší, že je konečně taky z Čech (napsaná cizinkou) a dojme stejně tak jako kdyby faktickou zpovědí byla.

01.04.2016 4 z 5

Všichni letí na koštěti Všichni letí na koštěti Julia Donaldson

Opakuji v podstatě to, co jsem napsala i u jejích ostatních knížek: Knížku jsem četla v angličtině, takže nemohu hodnotit překlad. Text jsem překládala 2,5leté dcerce sama a pouštím ji to i nazpívané na youtube v angličtině, protože je to moc pěkné. Nejdřív jsem si myslela, že to na ni bude moc složité, ale všechno pochopila a musím ji o čarodějnici vyprávět několikrát denně, stejně tak jako Gruffalinku a Gruffalo. Autorka ma i další nádherné knížky, takže u nás naprosto letí. V angličtině se dají koupit i tzv. Activity Books se samolepkami a úkoly. Opravdu moc hezké i pro tak malé dítě jako je to moje. Bohužel nemohu hodnotit v ČJ.

02.03.2016 5 z 5

Gruffalinka Gruffalinka Julia Donaldson

Budu opakovat to, co jsem napsala u Gruffalo. Knížku jsem četla v angličtině, takže nemohu hodnotit překlad. Text jsem překládala 2,5leté dcerce sama volně. Nejdřív jsem si myslela, že to na ni bude moc složité, trošku se i bála, ale pak ho chtěla znovu a znovu a musím ho vyprávět několikrát denně, stejně tak jako Gruffalo a Všichni letí na koštěti. Autorka ma i další nádherné knížky, takže u nás naprosto letí. V angličtině se dají koupit i tzv. Activity Books se samolepkami a úkoly. Opravdu moc hezké i pro tak malé dítě jako je to moje. Bohužel nemohu hodnotit v ČJ.

02.03.2016 5 z 5