snupko snupko komentáře u knih

Pomezí světa Pomezí světa Kevin J. Anderson

Jeden zo smutných prípadov, keď prvá časť naladí a tým to končí. Vydavateľstvo Baronet nebude vydávať pokračovania kvôli malému záujmu tohoto dielu. Tak to u nás, u vás chodí. Čiže trilógia Neznáma země v orig. Terra Incognita ostane nášmu jazyku bližšie nevydaná. Ale snáď nie naveky.

30.01.2016 4 z 5

Stáčení temného piva Stáčení temného piva Tim Powers

Lepšie čítanie z dvojice Stáčení temného piva a Plout na vlnách podivna alebo možno bola chyba čítať to onoho času za sebou.

30.01.2016 4 z 5

Lovci mamutov Lovci mamutov Eduard Štorch

Jedna z najkníh môjho detstva plná pútavého dobrodružstva. A dodnes si, možno naivne, myslím, že ak by to vzal do rúk niekto schopný od filmového priemyslu, tak by to mohlo byť zaujímavé.

30.01.2016 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Skvelá vec. A ak sa pozriete na rok prvého vydania, tak na tú dobu prevratná a dodnes doslova nadčasová. Bohužiaľ Wyndman sa z ostatnou jeho tvorbou už nikdy neprekonal.

29.01.2016 5 z 5

Temná věž Temná věž Stephen King

Hodnotím celú sériu veľmi kladne. Je vidieť, že aj taký autor ako Stephen King rastie. Cez neistého pistolníka, ktorý pravdepodobne vznikal na "acide" a iných vychytávkach Kingových študentských čias, cez zaujímavé Pustiny sa dostávame ku skvelému triu Trom vyvoleným, Čarodej a sklo a Vlci z Cally. Asi najslabšiu "6tku" Zpěv Susannah uzatvára konečne Temná věž, aj keď je na škodu, že vyvrcholenie v poslednej časti by čitateľ očakával vypätejšie. To je myslím kameňom úrazu 50% jeho kníh alebo teda tých, ktoré som čítal. Vie perfektne rozprávať príbeh, očakávania sú obrovské a potom prásk, chobotina. Napriek miernej kritike musí byť skvelé, napísať si osobný epos v priebehu 25 rokov, ak berieme do úvahy aj prídavok Závan kľúčovou dierkou. Klobúk dole King je king.

26.01.2016 4 z 5

Strach moudrého muže Strach moudrého muže Patrick Rothfuss

Skvelé, už len dotlačiť niekoho nech si pohne s tretím dielom..Hudbou ticha ma neopije. :)

26.01.2016 5 z 5

Jméno větru I. Jméno větru I. Patrick Rothfuss

Myslím, že tak pútavo písané fantasy som už dlho nebaštil. Tomu sa vraví talent, keď človek napíše prvotinu takýmto štýlom. Naviac mám rád knihy, ktoré sú obsahovo o putovaní alebo sledovaní hrdinu v takmer dennodennej činností a je to prevedené s geniálnosťou typu Patrick Rothfuss.

26.01.2016

Kniha hrůzy Kniha hrůzy * antologie

Niekedy mám pocit, že pri podobných antologických počinoch sa autori zbavujú šuflíkových vecí, ktorým by niekedy prospelo v šuflíku ostať.

26.01.2016 2 z 5

Po sezoně Po sezoně Jack Ketchum (p)

Klasická, kanibalistická chuťovka. Táto verzia(podľa obálky) našťastie patrí medzi tie najmenej osekané. Každopádne kniha by nemala chýbať v žiadnej knižnici fanúšika hororu alebo aspoň si ju odškrtnúť ako prečítané. PS: Nezabudnite si z nej opísať recept. :)

26.01.2016 4 z 5

Kníže mečů Kníže mečů Michael Moorcock

Veľmi jednoduché, taká braková fantasy, ale kto je fanda žánru, musí aj také mať. :)

12.10.2015 3 z 5

Dívka od vedle Dívka od vedle Jack Ketchum (p)

Krutá kniha, núti vás. Stále čakáte, že to už tak ďalej nejde a nič horšie sa nemôže stať, že snáď už teraz, práve teraz sa niečo zmení...

12.10.2015

Američtí bohové Američtí bohové Neil Gaiman

Fajne, fajne... Moja prvá serióznejšia Gaimanovka. Doteraz sa mi do rúk alebo lepšie povedané do uší ako hovorené slovo, dostali skôr jeho diela pre mládež.

08.10.2015 5 z 5

Ledový drak Ledový drak George R. R. Martin

Všetko ok, krásna ilustrácia, len škoda, že je to sakramentsky drahé na tých 30 strán textu. Čo už, kúpená, prečítaná :)

08.10.2015 3 z 5