Pomezí světa

Terra Incognita je bílým místem na mapách, za hranicí světa, označená jen "zde žijí lvi". K této legendární zemi upírají své zraky oba znepřátelené národy vzývající jiného boha a válčící o nadvládu nad známým i neznámým světem v naději na konečné vítězství. Posílají lodě s odvážnými námořníky na nezkrocená moře plná temných nebezpečí, na nichž řádí divoké bouře, aby nalezly zapomenuté království, ztracený ráj. Příběh dobrodružství na širých mořích je důstojným vstupem slavného SF autora do fantasy žánru. Z cyklu Neznámá země...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/48_/48357/pomezi-sveta-HXX-48357.jpg 4.331

Neznámá země 1.

Romány, Fantasy
Vydáno, Baronet

Edge of the world, 2009

Kniha Pomezí světa

špulo

Kniha dosť pripomína ságu Království boží od Paula Kearneyho. Keďže je toto len 1.diel a zvyšné dva v preklade nevyšli, ťažko povedať, či v ďalších pokračovaniach šiel autor iným smerom. Číta sa to fajn, ale mal som pocit už videného, čítaného. Je tu však jedna zaujímavosť. Pán spisovateľ sa spojil s pánmi muzikantmi a vytvorili projekt/kapelu Roswell Six. Vznikli tak dva albumy progresrockovej muzičky na motívy týchto kníh. Anderson napísal texty, progresáci na porádek zaigráli a z výsledku síce neomdliete, ale počúva sa to v pohode. Zagooglite! Nu, škoda tých nepreložených zvyšných dielov...

Svářeč
02.01.2018

Kniha nemá prakticky žádný ústřední děj, pouze na pozadí válečného konfliktu vypráví životní osudy velkého množství lidí, kteří se kolikrát buď setkají až na konci knihy, nebo se naopak rozejdou už na začátku a mnoho z nich spolu nemá prakticky nic společného. A postav je opravdu hodně, až příliš, navíc toho námořního dobrodružství je v knize dost málo, plus mínus desetina obsahu (anotace je v podstatě úplně mimo, ve skutečnosti je to hledání neznámé země jen vedlejším motivem). Pomezí světa má jednoduše tolik nedostatků, že pokud bych měl hodnotit objektivně, je to tak na dvě, maximálně dvě a půl hvězdy. Jenže... Ta kniha je tak čtivá a poutavá... :) Začátek jsem sice protrpěl, musel jsem se prostě seznámit s postavami a světem, ale jakmile se to asi po sto stranách rozběhlo, nemohl jsem se od toho odtrhnout, najednou jsem se podíval na budík a byly tři hodiny ráno :) Hlubší příběh sice chybí, ale naprosto mě odrovnala ta osobní životní tragédie většiny postav, že jsem prostě musel číst dál, abych se dozvěděl, co se s nimi dál stane. Celý román je přímo nasáklý emocemi, zmarem a nesplněnými sny, což v konečném důsledku, díky věrohodnému zpracování, přebíjí všechny nedostatky a po dočtení mě nechává v dychtivém očekávání dalšího dílu.

kvetfana
15.11.2017

Na tuto knihu jsem narazil úplnou náhodou v levných knihách při čekání na zpoždění vlak v Pardubicích. Zaujala mě její anotace a po přečtení dvou odstavců také autorův styl vyjadřování. Rozhodl jsem se jí tedy koupit (za směšných 79,-) a musím říci, že jsem nadšen. Kniha se mi opravdu líbila a přenesení křestansko-muslimského sporu do fantasy světa mi opravdu sedlo :) Takže skvělá práce a doufám, že se někdy dočkáme dalších dílů.

Palorizek85
25.10.2017

Tak mám trochu smíšené pocity. Na jednu stranu se mi příběh líbil a dal bych mu 5*, ale...a teď to začne...ale je tu velká podobnost mezi realným střetem křesťanské a muslimské kultury...ano oficiálně se jmenují jinak, ale je zde hodně podobností v oblasti kultury a způsobu života - myslím, že pro tak skvělého spisovatele by nebyl problém přijít s něčím "novým". Za to bych dal pouze 2-5*, takže celkem cca 3,5-4 z 5.

snupko
30.01.2016

Jeden zo smutných prípadov, keď prvá časť naladí a tým to končí. Vydavateľstvo Baronet nebude vydávať pokračovania kvôli malému záujmu tohoto dielu. Tak to u nás, u vás chodí. Čiže trilógia Neznáma země v orig. Terra Incognita ostane nášmu jazyku bližšie nevydaná. Ale snáď nie naveky.

luthien
20.08.2015

Hodně mě udivily zdejší komentáře. Pro mě byla kniha velikým zklamáním. Vyznavači Ureka a Aidana, jejich svaté město Išalem - pod tím prostě nejde nevidět válku mezi židi a muslimy o jejich svaté město Jeruzalém. Sice je normální, že fantasy knihy se inspirují reálnými věcmi v současném světě, ale tohle mi přišlo prostě moc očividné a pro mě postrádající kouzlo.
Různé dějové linky byly různě zajímavé, největším zklamáním pro mě byla určitě linka Cristona Vory, vyloženě nepříjemné pro mě bylo číst o kazateli Hannesovi. Přesto tam občas bylo něco fajn - hodně sympatická postava byla San Šerúfa, Aldo, fandila jsem Adree.
Největším zklamáním byl otevřený konec - knihu jsem dočítala jen proto, že jsem byla zvědavá, jak to skončí. Bohužel jsem se ale nic nedozvěděla, protože vlastně nic neskončilo - a pokračování série jsem se nedohledala.

Andreanis
13.06.2014

Naprostá dokonalost. Velmi dlouho jsem po dočtení knihy neměla takový pocit jako nyní. Naprosto mě příběh pohltit a padla nejedna slza. Již teď je mi naprosto jasné, že tato kniha mi uvízne nejen v paměti :)

stdriverlc
28.05.2014

Pěkná kniha, ve které si autor vstupem do fantasy rozhodně vytvořil spoustu fanoušků. Nejprve mi činilo členění a spousta jmen a názvů míst nemalé problémy se zorientovat, později jsem však propadl některým postavám a ostatní jen tak mimochodem proběhl. Jako nejzajímavější části hodnotím psané příběhy z pohledu Alda. Spokojenost, čtyři hvězdy. Jako bonus pro mě je, že mám chuť si přečíst další díla od autora. :-) Jop!

Volný pád do PODZEMÍ
Volný pád do PODZEMÍ