Snovač Snovač komentáře u knih

Muž s dýmkou a houslemi Muž s dýmkou a houslemi Arthur Conan Doyle

Nuže, milý Watsone, řekl bych, že tyto detektivky jsou opravdovou lahůdkou. :)

11.09.2014 4 z 5

Koinonia Koinonia kolektiv autorů

Ale jo, písničky jsou tam pěkné, oceňuji, že došlo i k aktualizacím zpěvníku. Ale přesto je nevýhodou podobných zpěvníků právě to, že k obecnému používání bez přídavků a aktualizací se dají používat max. 3 roky, pak už jsou v kurzu jiné písně.

11.09.2014 3 z 5

Svátost smíření Svátost smíření Anselm Grün

Výborně vysvětlená svátost smíření, včetně důležité kapitoly Žít se smíření.

10.09.2014 4 z 5

Příběhy vánoční noci Příběhy vánoční noci Piero Gribaudi

Nádherné vánoční pohádky, můžou mnoho dát i dospělým (snad i víc než dětem :)).
"Zem byla té noci rozechvělá očekáváním. Maličká planeta jedné ze slunečních soustav v miliardě galaxií, kterých je ve vesmíru jak naseto, byla vyvolena, aby se na ní zjevilo tajemství..."

10.09.2014 4 z 5

Modlitební kniha Modlitební kniha Růžena Kouřímová

Vhodná inspirace pro ty, kteří se z nějakých důvodů neumí nebo nemohou modlit vlastními slovy.

10.09.2014 3 z 5

Jeruzalémská Bible Jeruzalémská Bible neznámý - neuveden

Snaží se být nejvěrnějším překladem, dle mého skromného názoru je i nejhezčím.

10.09.2014

Medvídek Pú  (20 příběhů) Medvídek Pú (20 příběhů) A. A. Milne

"Jaký je dnes den?" zeptal se Pů. "Dnes je dnes," vypísklo Prasátko. "Můj oblíbený den," řekl Pů. :)

Nový zákon / Žalmy / Přísloví Nový zákon / Žalmy / Přísloví neznámý - neuveden

Kapesní vydání ekumenického překladu Nového zákona, Knihy žalmů a Knihy přísloví. Na cestu k nezaplacení.

Děti píší Bohu Děti píší Bohu Stuart Hample

Občas je to milé, občas dokonce vtipné. Občas.

09.09.2014 3 z 5

Magie barev - Kniha o léčivé moci barev a jejich působení na tělo, duši i ducha Magie barev - Kniha o léčivé moci barev a jejich působení na tělo, duši i ducha Waltraud-Maria Hulke

No základní povídání o barvách je celkem zajímavé, to jo, občas to i dává smysl z psychologického hlediska, ale čakry a aury, to už je trochu moc...

09.09.2014 1 z 5

YOUCAT - Modlitební knížka pro mladé YOUCAT - Modlitební knížka pro mladé Georg von Lengerke

Já sice radši modlitbu vlastními slovy, ale tak když už to musí být, tak rozhodně tuhle modlitební knížku.

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Jedna z nejlepších knih od Kinga. Na své si přijdou nejen jeho skalní fanoušci, toto dílo je opravdu velice čtivé, dlouho se nestalo, že by mě nějaká kniha natolik pohltila.

Asterix a cesta kolem Galie Asterix a cesta kolem Galie René Goscinny

Asterix je prostě Asterix, akorát mi tenhle díl přišel poněkud stereotypní - stále dokola prosekávání cesty přes pár nebohých Římanů. Ale jména opět vynikající i v překladu - Gracchus Nemilus, Lucius Asparágus, Jaknatoxus, Tytamus, Souvčudus... :)

Asterix gladiátorem Asterix gladiátorem René Goscinny

Lupus je vůl!!! :D

Asterix a Gótové Asterix a Gótové René Goscinny

Když ke klasické sestavě přibudou Theorik, Hysterik, Mizerik, Notorik, Euforik a další ikové a ixové, tak bude hned o zábavu postaráno.

Asterix a zlatý srp Asterix a zlatý srp René Goscinny

Další úžasná smršť historických odkazů, narážek a vtípků. Setník: "Správně. Ať ty dva Galy zavřou do vězení. Soudit je budeme, až si vzpomeneme..." Asterix: "U Toutatise! Už toho začínám mít dost!!!" Setník: "TICHO, GALE!" Asterix: "CÍTÍM V KOSTECH, ŽE PORUŠÍM ŘÍMSKÝ MÍR!!!"

Asterix z Galie Asterix z Galie René Goscinny

Asterix a Začátek. Ale jaký! Legionáři na maděru a chudák Caius Bonus zralý do blázince. "Snědli jste mi jahody a teď nemáte jahody a chcete ještě jahody a to není slušné a začínám toho mít dost."

Bible: Překlad 21. století Bible: Překlad 21. století neznámý - neuveden

Trochu nešťastné, že ekumenický překlad a Bible21 jsou zde v jednom, protože jde o naprosto odlišné knihy. :) Ekumenický překlad 5*, Bible 21 pouze 3*, protože přestože je čtivá, je až příliš volně přeložená a dochází k mnoha nesrovnalostem.

09.09.2014

Změř si IQ Změř si IQ * antologie

Slušný obrázkový IQ test, pravdou však je, že v dnešní době, kdy jich po internetu kolují kvanta zdarma, poněkud zbytečný.

09.09.2014 3 z 5

Bud Spencer a Terence Hill Bud Spencer a Terence Hill Marco Bertolino

Tato kniha skvěle zpracovává filmovou dráhu Buda Spencera a Terence Hilla, autoři navíc přidávají mnoho citátů herců samotných i svědectví lidí, kteří s nimi pracovali. "Očekává se, že s našimi filmy strávíte dvě bezstarostné hodiny Mně se to zdá jako opravdová přednost; myslím taky, že je zajímavé a důležité dělat to tak, aby se publikum u filmu bavilo." (B. Spencer)