Děti píší Bohu

Autory této knihy jsou děti. V krátkých prosbách se zde obracejí k Bohu tak, jak to my dospělí většinou již nedovedeme …

https://www.databazeknih.cz/images_books/60_/60935/deti-pisi-bohu-60935.jpg 4.831

Children's Letters to God (1967)

Duchovní literatura, Náboženství
Vydáno:, Karmelitánské nakladatelství

jan-da

Mám ráda dětské úvahy, otázky a jejich vysvětlení daného tématu. Při čtení této knížečky, kterou máte přečtenou hned, mě neopouštěl úsměv od ucha k uchu a často ho střídal hlasitý smích. Navíc velké plus dávám za zpracování knížečky, a tím myslím různé rukopisy, žádný v počítači psaný text.. Kdo se, stejně jako já, rád pobaví nad dětskými zamyšleními, rozhodně doporučuji.

B-artX

Velmi milá a často i vtipná knížečka. Příjemná oddychovka, která vykouzlí úsměv na tváři. Některé ty dopisy by nikdo z dospělých nevymyslel :).

Milý Bože vsadím se, že je pro tebe velmi těžké milovat všechny lidi na celém světe. V naší rodině jsme jenom čtyři a mně to tedy moc nejde. -Anežka

Milý Bože, je pan farář tvůj kamarád a nebo se znáte jenom pracovně? -David

Proč se v bibli nepíše i o paní Bohové? To jsi s ní ještě nebyl ženatý, když jsi to psal? -Jakub

tonysojka

Mně to taky kdysi dostalo na kolena

Chesterton

Spontánně radostné a uvěřitelně přesné vidění světa dětským srdcem, které bychom si tak moc přáli uchovat :))

Eorin
07.10.2017

Úsměvné, oddychové.

Hebrey
06.10.2017

Tu jsem kdysi dávno měla doma a listovala jsem v ní pravidelně. Super knížka, v mnoha ohledech lepší než stohy psychologických a teologických spisů.

yenda1
14.06.2016

Více než cokoliv jiného, jsou to geniální postřehy vyjádřené pár slovy, bez příkras a kudrlinek.
...................................
Milý Bože,
opravdu jsi chtěl, aby žirafa vypadala takhle
nebo jsi jí trochu zpackal? Dora
....................................

dělám co můžu.
Franta

Snovač
09.09.2014

Občas je to milé, občas dokonce vtipné. Občas.

zdisule
31.10.2013

Osvěžující setkání s dětským myšlení, kéž bychom i my dospělí dokázali být vůči Bohu tak otevření, bezprostřední a upřímní.

vhojta
29.03.2013

Milý Bože, díky za brášku, ale já jsem se modlila za pejska.
Gábina.

Renava
27.12.2012

Nefalšovaná detská úprimnosť ako na dlani ! :-) Čo strana, to jedna "vážna" detská úvaha, otázka, dilema, každá z nich smerujúca k tomu Najvyššiemu. Všetky sú niečím originálne, mnohé veľmi vtipné, milé a odzbrojujúco nevinné.
----------
Milý Bože,
nemyslel som si, že fialová tak ide k oranžovej, kým som nevidel východ slnka, čo si urobil v utorok. To nemalo chybu. (Eugen)
...............
Milý Bože,
naša učiteľka hovorí, že severný pól nie je naozaj hore. Pomýlil si sa aj niekde inde? (Braňo)
................
Keď si taký múdry, nože, či rozlúštiš moju šifru: VDDL RBT CLJKS NT PSD KHLSM ATFO. Ak to rozlúštiš, tak zajtra zaprš, nech viem. (Jaro)