Smiragl Smiragl komentáře u knih

Miniaturista Miniaturista Jessie Burton

zajímavý, neotřelý příběh, který ponechává dostatek prostoru i pro čtenářovu fantazii

11.12.2016 4 z 5

Dům v stráni Dům v stráni Martin Kukučín

pozvolný děj prostý prudkých zvratů, zato ale napsaný krásným jazykem. Po hrůze některých současných překladů je to hotové pohlazení po duši.

11.12.2016 4 z 5

Švadlena z Dachau Švadlena z Dachau Mary Chamberlain

Kniha mne dlouho nechytala, pořád mi to přišlo jako další příběh na podobné téma, z podobného prostředí, nic nového pod sluncem. Byla jsem ale příjemně potěšená neobvyklým koncem, takže díky za něj, jinak bych tuto knížku považovala za ztrátu času.

01.12.2016 4 z 5

Matčino srdce Matčino srdce Kateřina Janouchová

Zbytečně rozvleklý děj, kde se po dlouhou dobu nic moc nehýbe, je na konci rychle rozmotán a autorka si rovnou nachystala půdu pro další pokračování příběhu. Nějak mě to přestává bavit...

01.12.2016 2 z 5

Ostružinové víno Ostružinové víno Joanne Harris

Knihy Joanne Harris mám ráda a návrat do Lansquenetu mě také potěšil. Celou knížku jsem si užívala pomalu plynoucí příběh, jen konec byl na mě trochu rychlý a useknutý, ocenila bych, kdyby kniha byla o pár stránek delší a rozuzlení bylo o trošku pozvolnější.

01.12.2016 3 z 5

Báječný krámek s čokoládou Báječný krámek s čokoládou Jenny Colgan

příjemná oddychovka :)

01.12.2016 3 z 5

Slib - intimní příběh z války Slib - intimní příběh z války Audrey Magee

Taková rychlovka, celou dobu jsem vpodstatě čekala, jestli budou spolu nebo ne... ale je fakt, že válka z perspektivy Němců byla také zajímavá zkušenost, líbilo se mi, že zážitky z fronty byly prolínány životem civilistů v Berlíně.

11.11.2016 3 z 5

Vila na Sadové Vila na Sadové Richard Sklář

Kniha se mi líbila, byla napínavá, psaná svižným stylem, některé detaily byly poněkud nechutné, ale k hlavní hrdince mi sedly.

30.09.2016 4 z 5

Zbývá nám tak málo času Zbývá nám tak málo času Dominique Marny

Zbývá nám tak málo času a ještě jím plýtváme na takovéto knížky. Ach jo. Příběh má vcelku potenciál (který ovšem zůstal nerozvinutý), ale způsob, jakým je příběh podán, mi dost připomínal převyprávěný film s pár dialogy. Rozhodně nedoporučuju.

17.09.2016 1 z 5

Mrtvá zóna Mrtvá zóna Stephen King

Klasický King, tak, jak ho mám ráda. Totální odpojení od starostí běžného života a naprosté ponoření do děje. Tak to má být!

04.09.2016 5 z 5

Matkou ze dne na den Matkou ze dne na den Rowan Coleman

Po prvních stránkách jsem měla sto chutí hodit knihu do kouta, ale pak jsem se zatla, pročetla se o pár stránek dál a nakonec jsem si zvykla a nad občasnými chybami přivřela oko (i když teda většinu z nich by odhalila jedna rychlá korektura). Děj je romantický, předvídatelný, ale líbilo se mit, že hlavní hrdinka není vyloženě jen kladná postava, že o sobě pochybuje a že přizná i své sobectví.

04.09.2016 4 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Musím říct, že mě tato kniha trochu zklamala. Příběhy byly sice zajímavé, ne zcela běžné, ale rozhodně ve mně nevyvolaly pocit, že se ta knížka nedá odložit. Popravdě jsem u ní i několikrát usnula. Ze začátku mi hodně vadilo rychlé střídání příběhů - ty kapitoly mohly být o trochu delší. A také co se týká vydání, tak se mi nelíbilo, že každá kapitola začínala na nové stránce - tím, jak byly kapitoly krátké, tak jsem pořád otáčela. Kniha rozhodně není tak obsáhlá, jak působí na první dojem.

11.08.2016 3 z 5

Papouščí básničky pro kluky i holčičky Papouščí básničky pro kluky i holčičky Alena Winnerová

básničky jsou milé, povídání o papoušcích srozumitelné i pro děti. Jediné, co mě mrzí, je, že v knížce nejsou reálné fotografie papoušků - i když musím uznat, že obrázky jsou velmi vkusně namalované. Tříletá dcerka je z knihy nadšená, a to je hlavní.

04.08.2016 4 z 5

Sedm pohádek pro malé myšky Sedm pohádek pro malé myšky Arnold Lobel

úžasná knížka, jednoduché a krátké pohádky, roztomilé ilustrace

04.08.2016 5 z 5

Porodní bába z Benátek Porodní bába z Benátek Roberta Rich

na to, jak lákavá mi tahle knížka původně přišla, mě teda dost zklamala. Myslím, že příběh má docela velký potenciál, ale celkově to bylo nemastné neslané. Do čtení jsem se chvílemi musela i nutit, což se mi obvykle nestává.

30.07.2016 2 z 5

Lovec draků Lovec draků Khaled Hosseini

Knihu jsem si koupila naslepo, s tím, že když se mi nebude líbit, tak ji zase pošlu dál. Nepošlu. Moc se mi líbila - chytlavý příběh z pro mě neznámého Afghanistanu, osobní zpověď hlavní postavy, dokonce i styl, jakým je kniha napsána. Doporučuju, kudy chodím ;)

18.07.2016 5 z 5

Osudná jízda Osudná jízda Christophe Léon

kniha mě moc nenadchla, nezaujal mě styl vyprávění, příběh mi přišel nedotažený.

12.07.2016 2 z 5

Macocha Macocha Petra Hůlová

jako... já nevím. Bylo to takové až psychedelické, chvílemi jsem se ztrácela, musela jsem to číst po velice malých kouscích, ale asi tak od půlky jsem se na to těšila...

08.07.2016 3 z 5

Dům U Tří borovic Dům U Tří borovic Hana Marie Körnerová (p)

autorčin spíše slabší kousek, takový hodně průhledný příběh...

03.07.2016 2 z 5

Syn Syn Jo Nesbø