smardice smardice komentáře u knih

Jednou nohou v hrobe Jednou nohou v hrobe Dominik Dán

Chronologicky navazuje na "Na podpatkoch" Nedá se tomu nic vytknout. Ať se jedná o autenticky a věrohodně popsaných momentů z pitevny, popis zdravotních problémů některých detektivů, vykreslení postav zločinců, či svět mody. A samozřejmě nechybí špičkování mezi detektivy. Takže za mě zase skvělé a ještě jednou skvělé!!

26.10.2021 5 z 5

Na podpätkoch Na podpätkoch Dominik Dán

Další skvělé pokračování a vyšetřování několika souběžných, do sebe zapadajících případů. Kniha se smutným, i když trochu předvídatelným koncem.

22.10.2021 5 z 5

V tieni V tieni Dominik Dán

Další "dánovka" za mnou. Je to vlastně samostatný případ inspirovaný "ponožkovým" vrahem. Precízní práce kriminalistů, ale kniha se mi líbila o poznání méně než "Bestie", proto o hvězdičku méně. A jdu na "Mucholapku".

03.08.2021 4 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Napřed jsem se nemohla začíst, ale pak jsem přečetla jedním dechem, i přesto, že je to fantasy dobrodružná kniha určena pro mládež. Propracované, parádní.

28.05.2021 5 z 5

Šaráda Šaráda Sandra Brown

Další z emotivních příběhů s detektivní zápletkou, tentokráte z lékařského prostředí, zabývající se transplantací, darování lidských orgánů a hlavně jak to ovlivní, ať negativně či pozitivně, všechny zúčastněné. I když jsem tušila, kdo je vrahem už od založení Catiiných dětí, kniha se mi líbila. Za mě 5 hvězdiček.

30.09.2020 5 z 5

Krakatit Krakatit Karel Čapek

Dle recenzí tento román vzbuzuje u čtenářů rozporuplné pocity. Ale já jsem si poslech audioknihy užila. Originální námět, krásný jazyk, nadčasový příběh s poučením, okořeněný Prokopovými milostnými pletkami. Hlavně oceňuji Čapkovy odborné znalosti. Zajímavý konec.

19.05.2020 4 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Tak tohle byla moje první četba od pana Hartla. Skvělá kniha o 4 kamarádech, kteří řeší krizi středního věku, u které jsem se několikrát zasmála, občas mě přinutila k zamyšlení, kde skoro vše dobře dopadlo, jen konec pro mě trochu smutný.

06.12.2019 5 z 5

Tancuj, tancuj, tancuj Tancuj, tancuj, tancuj Haruki Murakami

Úžásná kniha, nádherný příběh hledání sebe sama. Mix fantasy, hororu a detektivky s příchutí tajemna. Moje první kniha tohoto autora, kterého jsem objevila díky Čtenářské výzvě, která ve mě stále rezonuje a pocit wow jen tak neodezní! Fantastická interpretace Matouše Rumla.

27.01.2022 5 z 5

Netrpělivost srdce Netrpělivost srdce Stefan Zweig

Skvělě vykreslený psychologický román plný emocí, u kterého ze začátku nevíte, kdo si vlastně získá vaše sympatie. A musím se přiznat, že převládly nesympatie k hlavní ženské postavě. Prostě rozmazlený, ufňukaný, manipulující a citově vydírající, i když ochrnutý, spratek. Emotivní, uvěřitelná atmosféra, nadčasové. Nádhera!

23.01.2022 5 z 5

Břemeno minulosti Břemeno minulosti Dominik Dán

Uf, tentokrát půjdu proti proudu a musím se přiznat, že mi příběh moc nesedl. Možná je to tím, že mi vůbec nesedl poslech Martina Mňahončáka. Bohužel si ale budu muset zvyknout, jelikož skvělý přednes v podání Mariána Geišberga v nových Dánovkách už neuslyším a ještě mám před sebou další díly.

08.11.2021 4 z 5

Bohové Gothamu Bohové Gothamu Lyndsay Faye

Popis vzniku policie v New Yorku začátkem 19. století a vrcholící irské migrace na pozadí detektivního pátrání začínajícího inteligentního detektiva Wilda. Skvělá dobová atmosféra, skvělý přednes Martina Písaříka.

04.10.2021 4 z 5

Svědkyně Svědkyně Sandra Brown

Další kniha z té ranější tvorby spisovatelky, která má v sobě nejen nádech romantiky, ale i kriminální zápletku zabývající se samozvanými stoupenci boží spravedlnosti. Opět skvělé!

03.05.2021 5 z 5

Poslední Mohykán Poslední Mohykán James Fenimore Cooper

Příběh o střetu dobra a zla na divokém západu. Tentokrát se mi ale film líbil o něco více než samotná kniha.

21.01.2021 4 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Vybráno do Čtenářské výzvy - film jsem neviděla, takže jsem nevěděla, do čeho se pouštím. Morbidní příběh s hororovými prvky o panu Kopfrkinglovi, který se z milujícího manžela a otce rodiny, stane během mnichovské kapitulace a okupace vrahem nejen manželky, ale i syna, ale i udavačem a přisluhovačem fašistického režimu. Výborně napsáno!

15.02.2020 5 z 5

Mrazivý chlad Mrazivý chlad Sandra Brown

Tak tahle kniha se mi líbila moc. Do posledního okamžiku jsem nevěděla, kdo je pachatel. A jelikož jsem již přečetla hodně knih téhle spisovatelky a nechci se opakovat, tak jen jedno slovo: Doporučuji.

10.07.2022 5 z 5

Rózka je mi rodina Rózka je mi rodina Gerald Durrell

Touto knihou jsem se vrátila zpět do svého dětství, kdy jsem knihy od pana Durrella prokládala knihami spisovatelů jako K.May, J.Foglar, apod. Je to okouzlující a čtivý příběh, plný laskavého humoru.

24.03.2022 5 z 5

Venuša zo zátoky Venuša zo zátoky Dominik Dán

Tato kniha byla zatím nejnapínavější. Mám pocit, že čím více se spisovatel dostává k aktuálnímu letopočtu, tím více je příběh realističtější, mrazivější, a depresivnější. Detektivka jak má být, je zde dostatek napětí, zapletek i nečekané rozuzlení.

03.01.2022 5 z 5

Nevieš dňa, nevieš hodiny Nevieš dňa, nevieš hodiny Dominik Dán

Další skoro skvělý díl, zajímavý námět a zase jsem se dozvěděla něco nového (alkoholová intolerance) a jdu na další díl, a to Nevinným sa neodpúšťa.

13.11.2021 4 z 5

Tajemná řeka Tajemná řeka Robert Crais

První kniha od tohoto autora a jsem spokojená. Je to taková srozumitelná až "poklidná" detektivka (na rozdíl od některých severských plných krve a psychopatických vrahů - ale ty samozřejmě taky můžu).

08.06.2021 5 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Nevelká knížka svým počtem stránek, ale velká svým až pohádkovým příběhem nutící k zamyšlení.

09.04.2020 4 z 5