Rózka je mi rodina

Jeden z nejoblíbenějších románů anglického humoristy o soužití lidí a zvířat. Líčení trampot mladého úředníka, kterému připadá život příliš jednotvárný a neustále touží po dobrodružství. Jeho sny se uskuteční v okamžiku, kdy mu jeho podivínský strýc odkáže živou slonici. Dědictví zkomplikuje mladíkovi život natolik, že podnikne obtížnou cestu na pobřeží, kde hodlá slona prodat do cirkusu a vrátit se pak ke svému všednímu povolání. Cestou, která je plná groteskních situací a absurdních příhod, se však s Růženkou smíří a jejím prostřednictvím získá nejenom řadu přátel, ale i svou budoucí ženu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/205265/big_rozka-je-mi-rodina-205265.jpg 4.5145
Literatura světová, Humor, Romány

Vydáno: , Slovenský spisovateľ

Rosy Is My Relative, 1968

Kniha Rózka je mi rodina

smardice

Touto knihou jsem se vrátila zpět do svého dětství, kdy jsem knihy od pana Durrella prokládala knihami spisovatelů jako K.May, J.Foglar, apod. Je to okouzlující a čtivý příběh, plný laskavého humoru.

ujira

Není špatná Durrellova kniha o dobrodružství mladíka a slonice, ale četla jsem mnohem vtipnější, i krásnější dílka autora, který rozumí zvířatům a lidem a miluje je stejnou láskou.

soupik2012
09.10.2021

Při poslechu této komedie, mi hlavou běžel animovaný film. A to konkrétně postavičky nakreslené panem Adolfem Bornem. Humor z této knihy se totiž dá připodobnit k příběhům Macha s Šebestovou. Je to podobně bláznivé a určené pro celou rodinu. Většinou jsem se dobře bavila, ale přece jenom je v knize několik málo hluchých míst. Audioknihu načetl pan Jan Vondráček. Měla jsem hned z počátku z této volby obavu a ukázalo se, že v celku oprávněně. Kniha je načtená dobře, což o to, ale pro humoristický román, bych si představovala poněkud jiné zabarvení hlasu. Hned mě napadá například pan Jiří Lábus.

Vlci.Sestra
03.10.2021

Opravdu velmi vtipný příběh. Do jiných Durrellových knih jsem se nemohla úplně začíst, ale tato se četla jedna báseň. Nejlepší jakou jsem od něj četla. Velké plus je za otce Samanthy (pan Filigree) a jeho inkarnace....

Kolébavým kachním krokem vešel pan Filigree a uznale nabral do nosu čmoud a pach spáleniny.
,,Á,'' olízl se. ,,Snídaně."

niki-chan
23.04.2021

Pěkně a vtipně podaný příběh o sloním dědictví. Růženka je opravdu unikát, před kterým se strachy třese nejedna lahev.

maris123
05.04.2021

Skvělý anglický humor.

Afilada
26.10.2020

Velmi dobrá humoristická kniha o tom, jak to vypadá, když člověk zdědí slonici Růženku

Aida32
29.07.2020

Velmi milá a čtivá kniha o trampotách se slonicí. Vtipné, zábavné, humorné. Četla jsem na dovolené a moc se mi to líbilo.