SknihouVrukách SknihouVrukách komentáře u knih

Cieľ Cieľ Elle Kennedy

Tento diel nebol zlý, ale za mňa bol najslabší. Dialo sa tam niečo iné, ako v ostatných dieloch a mne sa to tam nehodilo.

V tomto diely je hlavnou témou neplánované tehotenstvo, čo bolo zaujímavé, ale neviem, či sa mi to do tejto knihy hodilo. Prišlo mi to také zvláštne a proste to nešlo s touto sériou dokopy. Príbeh sa odohráva v rovnakej časovej línií ako Skóre, takže uvidíte určite události z iného pohľadu. Hlavnými postavami sú tu Trucker a Sabrina. Trucker je proste zlatíčko. Sabrinu som v minulých dieloch nemala rada, ale tu som si ju obľúbila. Akurát mi vadilo, že občas bola nerozhodná.

Ďalej mi prišlo, že v tejto časti bolo menej spicy scén, ale to bude súvisieť asi s témou knihy. Inak romantická linka medzi nimi bola úžasná a Trucker mi dával riadne good boy vibes. Tento diel celkovo na mňa pôsobil tak milo. Musím povedať, že to bolo príjemné zakončenie série. Aj keď sa mi tento diel páčil najmenej tak som ho prečítala extra rýchlo, keďže autorkin štýl písania je úžasný.

Túto sériu vám môžem len a len odporučiť. Nemôžem sa dočkať, keď si prečítam doplnkový diel The Legacy. 4/5

25.02.2022 4 z 5

Domov pre neobyčajné deti slečny Peregrinovej Domov pre neobyčajné deti slečny Peregrinovej Ransom Riggs

Jedno z mojich knižných predsavzatí na tento rok je čítať viac knižiek v angličtine, keďže minulý rok som prečítala len tri a tak som stiahla po tejto knižke.

Od knižky som mala veľké očakávania a nechcem povedať, že ma sklamala, ale očakávala som od nej viac. Začiatok knižky bol pomalší. Bol hlavne o zoznamovaní s postavami a trošku s tajomstvami a svetom. Svet v tejto knižke je veľmi zaujímavý, ale mám okolo neho strašne veľa otázok, ktoré budú dúfam rozobraté v ďalších dieloch a pár vecí som bohužiaľ nepochopila. Z celého príbehu dýcha úžasná atmosféra a škoda, že som knižku nečítala na jeseň. Postavy v tejto knihe som si svojím spôsobom obľúbila a medzi Emmou a Jacobom si viem predstaviť takú milú romantickú linku. Nebudem klamať, mohla by byť v ďalších dieloch.

Čo sa týka príbehu tak ten bol pomalší a myslím si, že autor sa bude rôznymi tajomstvami zaoberať v ďalších dieloch. V niektorých častiach ma to aj trošku nudilo. Avšak na posledných 100 stranách bola konečne akcia a pomerne otvorený koniec ma navnadil na druhý diel, ktorý už mám doma. Nemôžem zabudnúť spomenúť, že kniha ma úžasné grafické spracovanie a dopĺňajú ju aj dobové fotografie , ktoré jej dodávajú na atmosfére. Autorou štýl písania mi sadol a knižka sa neskutočne rýchlo čítala.

Knižka sa síce nezaradí medzi moje najobľúbenejšie, ale aj tak sa mi dosť páčila. Nemôžem sa dočkať na ďalšie diely!! 3,5/5

25.02.2022 3 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

No, neviem úplne ako takéto kratučké dielo hodnotiť. Poviem to takto, nebolo to najhoršie (ehm,ehm Hamlet), ale zase kvôli hlavne tomu, že je to krátke tak som sa nevedela do toho vžiť. Postava Lakomca bola zaujímavá a páčilo sa mi, že mal všetky charakteristické črty lakomeho človeka. Ale môj najväčší problém s týmito krátkymi dielami je to, že mi to po väčšine príde absurdné. Inak lakomec sa čítal jednoduchšie ako Hamlet a celkovo si myslím, že jazyk bol prístupnejší.

Panstvo Soli a smútku Panstvo Soli a smútku Erin A. Craig

Túto knihu som dlho odkladala, keďže som čakala, kedy na ňu príde ten správny čas, lebo som sa na ňu tešila. Kniha nebola zlá, ale myslím si, že má svoje muchy.

Najprv som sa nevedela do knihy začítať. Nevenovala som tomu pozornosť, lebo občas sa mi to stáva. Nepáčilo sa mi, že na začiatku bolo strašne veľa opisov bálov a to mňa osobne až tak nezaujímalo. Knihe sa nachádza veľa postáv, ale veľmi oceňujem, že autorka ich opísala tak, že ste si ich nemýlili. Hlavná hrdinka Annaleigh bola pre mňa neutrálna postava. Nejako zvlášť som si ju neobľúbila, podobne ako ostatné postavy.

Najväčší problém bol to, že autorka mala pravdepodobne veľa nápadov a chcela ich všetky použiť a z toho vznikla prekombinovaná kniha. Bola tu fantasy linka, detektívna linka a a aj romantika. Detektívna linka sa mi veľmi páčila, tá romantická už trošku menej. Reálne scény, kde sa niečo stalo a oni sa to snažili vyriešiť boli moje najobľúbenejšie. Občas som bola dokonca aj v napätí. Posledných pár strán bolo jedno veľké wtf a takúto kombináciu zvratov som ešte nikdy nevidela. Autorka mala až veľkú obľubu v zabíjaní postáv a občas bolo toho až moc. Veľmi sa mi však páčil worldbuliding tohto sveta a kľudne by som si niečo z tohto univerzu prečítala.

Osobne si myslím, že kniha nie je zlá, ale mne jej prekombinovanosť nesadla. Inak štýl písania autorky bol dynamický a kniha sa čítala jedna báseň. 3/5

Červená tigrica Červená tigrica Amélie Wen Zhao

Wau, milujem túto knižku tak isto ako jej prvý diel. Nemyslím si, že sadne každému, ale za mňa je výborná.

Tento druhý diel nie je vôbec vypchavkový a čo sa týka príbehu je ešte lepší ako ten prvý. Stále sa tu niečo dialo a tie zvraty ? Ach!! Dokonalosť. Keď ste si mysleli, že sa im konečne darí, vždy to neskončilo dobre a niečo sa pokazilo. Hlavné postavy totálne milujem. Ramson je láska a totálne ho ako postavu milujem. Anu má tiež riadne rada a ostatné postavy som si tiež obľúbila. Zbožňujem enemies to lovers trope a myslím, že tu je dobre spracovaný. Konečne tu bola aj viac romantiky, aj keď ťa nie je v knihe to hlavné.

Séria má veľmi dobrý worldbuliding a niečím mi táto knižka pripomína zasneženú krajinu. Niečím mi taktiež pripomína Trón zo skla, takže pokiaľ sa vám táto séria páčila užijete si aj Krvavú dedičku. Autorka má tiež úžasný štýl písania a knižka sa čítala jedna báseň. Nesmiem zabudnúť na tú úžasnú mapu.

Stopercentne odporúčam a túto sériu musíte čítať. 4,5/5

Ďakujem @kniznenebo , že si ma influencla

25.02.2022 5 z 5

Polnočná knižnica Polnočná knižnica Matt Haig

Na knižku Polnočná knižnica som sa dlho chystala a konečne ju mám prečítanú. Aj keď som si knihu užila, očakávala som od nej o dosť viac .

Námet tejto knihy je extrémne zaujímavý a myslím si, že autor ho mohol využiť lepšie. Námet polnočnej knižnice je úžasný, ale bohužiaľ pokazil ho dej knihy. Tiež by sa mi páčilo, keby bolo trošku viac vysvetlené, ako funguje prechod do iných životov. Vysvetlenie mi tam chýbalo a veľmi by som ho ocenila. Prvých 100 strán ma knižka veľmi bavila, ale potom mi prišlo, že dej sa príliš opakoval a občas ma knižka nudila. Našťastie sa knižka číta veľmi rýchlo, lebo má veľmi kratučké kapitoly a je svižne napísaná.

Veľmi sa mi páčilo posolstvo knihy a myslím si, že knižka by mohla niekomu pomôcť. Celý príbeh obsahuje krásne myšlienky, ktoré by som si zaznačila, keby knižka bola moja. Celkovo sa mi páčilo, že tu bolo veľa pasáži, nad ktorými sa dá zamyslieť. Postava Nory mi sadla a vo veľa veciach som ju chápala. Prostredie knižnice bolo úžasná a kniha mala úžasnú atmosféru. Nemôžem zabudnúť, že autor má aj skvelý štýl písania, takže aj keď sú niektoré pasáže nudnejšie rýchlo sa cez ne dostanete.

Za mňa hodnotím ako priemer, ale chápem, čo sa ľuďom na tejto knižke tak páči. Určite ju odporúčam vyskúšať, ale upozorňujem, že nesadne každému. 3/5

Upírska akadémia Upírska akadémia Richelle Mead

Moje prvé stretnutie s upírskou beletriou. A musím uznať, že to bolo veľmi príjemné prvé stretnutie. Dlhé roky som sa chystala na túto úspešnú upírsku série a konečne som sa k nej dostala.

Hlavnými postavami sú Lissa a Rose,upírky iného druhu, ktoré po úteku pošlú naspäť na akadémiu. Obľúbila som si ich. Veľmi sa mi páčilo to, aká bola Rose ochranárska a pre Lissu by spravila všetko. Občas by sa jej síce zišlo nejakej väčšej logiky, ale inak som si ju obľúbila. Lissu som tiež mala veľmi. Veľmi sa mi páčili jej schopnosti a určite chcem o nich vedieť viac. A nemôžem zabudnúť na pôvodného Dimitriho. Asi viete, ktorým smerom to pôjde. Nemôžem sa dočkať na nejakú väčšiu romantickú linku.

Dej tohto prvého dielu je jednoduchý a predvídateľný, ale ku koncu sa tu objavilo aj napätie. Verím však, že autorka sa viac rozpíše v ďalších dieloch. Myslím si, že tam bude vidieť veľký posun a tiež v nich budú zaujímavé plot twisty, keďže týmto prvým dielom má dobre našliapnuté. Školské prostredie mi k tejto sérii strašne sedelo a celkovo bolo zaujímavé čítať o intrigách medzi študenti. Okrem školského prostredia tú máme aj kráľovské prostredie, o ktorom nutne potrebujem vedieť viac.

Štýl písania nebol najlepší, ale inak sa knižka čítala dobre. Na knižke a hlavne jej štýle písania vidno, že je trošku staršia. Do ďalších dielov sa púšťam, keďže ich mám doma a po veľmi dobrom prvom diely som zvedavá, čo ma čaká v tých ďalších. 4/5

Trigger warnings : self-harming

25.02.2022 4 z 5

Skóre Skóre Elle Kennedy

Neverím, že som už prečítala tretí diel z tejto dokonalej série. Už ma čaká posledný diel Cieľ a ten už mám samozrejme rozčítaný.

No, dnes budem hovoriť len v skratke, keďže môžem povedať všetko to isté ako doteraz. Zatiaľ je Dean asi môj najmenej obľúbený. Samozrejme ho zbožňujem, ale jednoducho Garrett a Logan sú lepší. Hlavne na konci u mňa klesol. Allie mám však zatiaľ zo všetkých hlavných hrdiniek najradšej. Táto kniha je o dosť viac spicy oproti minulým dielom, ale mne to vôbec nevadilo, keďže si myslím, že Elle Kennedy vie takéto scény písať. Allie a Dean mali sebou úžasnú chémiu.

Veľmi sa mi páčila téma herectva v tejto časti. Akurát, čo sa mi nepáčilo, akým smerom sa ubralo posledných pár strán. To bolo mierne divné a neviem, či sa to tam až tak hodilo. Elle Kennedy píše strašne čtivo, takže knižku som opäť prečítala asi za tri dni. Teraz mám pred sebou už len posledný diel (v aj vyšiel aj doplnkový diel The Legacy) a som zvedavá, čo priniesie ten. 5/5

14.01.2022 5 z 5

Omyl Omyl Elle Kennedy

Budete prekvapení, keď poviem, že Off-Campus ? Asi nie. Túto knižku som prečítala tak rýchlo, že som vás ani nestihla informovať, že ju čítam.

Tento diel bol slabší ako prvý diel Návrh, ale stále veľmi dobrý. Hlavnými postavami sú Grace a Logan. Logan bol úžasná postava a už na začiatku som si ho obľúbila.S Grace to už bolo horšie, keďže mi neprišla až taká zaujímavá a bola pomerne nudná. Jej najlepšia kamoška Ramona bola . Samozrejme sa tu ako vedľajšie postavy obľúbili aj moji milovaní Hannah a Garrett. Romantika medzi nimi bola úžasná a mali sme tu aj viac spicy scén ako v jednotke. Na tejto sérii milujem okrem úžasných mužských postáv prostredie univerzity Briar.

Autorka sa opäť pustila do trošku vážnejších tém, takže nie je to len sladká romantika, ale čo sa týka vážnejších tém, tie v prvej časti ma oslovili viac. Samozrejme to bolo super, ale keď to takto porovnám bolo to trošku slabšie. Tiež sa mi páčila zápletka so školským rádiom. Na týchto knihách milujem aké sú čtivé. Reálne som túto knižku prečítala za 48 hodín. Keby som chcela tak ju prečítam za jeden deň, ale musela som si ju šetriť.

Odporúčam všetkými desiatiami, aj keď musím uznať, že v niektorých častiach je knižka trošku problematická. Hodnotím 4, 5/5, keďže prvý diel sa mi páčil viac.

14.01.2022 4 z 5

Z krvi a popola Z krvi a popola Jennifer L. Armentrout

Na túto knižku som sa po všetkom hype neskutočne tešila a nesklamala ma.

Táto knižka mi jej vibeom pripomína ACOMAF v dobrom slova zmysle. Hlavnými postavami sú to Poppy a Hawke, ktoré som si neskutočne obľúbila, hlavne teda Hawka. Začiatok kniha ma extrémne bavil, keďže to opäť bolo niečo nové. Musím uznať, že stred bol mierne pomalší, ale koniec bol opäť super. Na konci sa stali aj zaujímavé zvraty, ktoré som sčasti bohužiaľ odhadla. Nie všetky, ale niektoré bohužiaľ áno. Ale aj tak si myslím, že boli podarené. Najviac, čo ma zamrzelo bolo to, že v tomto prvom diely ešte nie je takmer žiadny worldbuliding a svete vlastne nevieme nič. Ten by však mal byť rozvinutý v ďalších dieloch.

Romantiku v tejto knihe bola top, aj z toho dôvodu, že autorka sa hlavne zaoberá vzťahmi a postavami. Ale naopak je tu aj dosť akcie a napínavých scén. Nechýbali aj nejaké spicy scény, ktoré som si opäť užila. Títo dvaja (Poppy a Hawke) mali medzi sebou zaujímavú chémiu a z poslednej vety mi doslova odpálilo dekel. Ihneď potrebujem pokračovanie. Kniha je napísaná tým spôsobom, že neustále chcete čítať a nechcete ju odložiť. Keď som začala čítať, tažko som sa od príbehu odtrhla. Autorka má úžasný štýl písania.

Osobne si myslím, že aj keď tato knižka ma svoje muchy a podobných knih nájdete veľa, má v sebe niečo špeciálne. Podľa mňa je to príjemná a zaujímavá fantasy oddychovka, ktorá si zaslúži hodnotenia 4/5. Nemôžem sa dočkať ďalších častí.

14.01.2022 4 z 5

Skrotenie jastraba Skrotenie jastraba Maggie Stiefvater

Za poskytnutie knižky na recenziu ďakujem @slovart_vyd @booklabsk

Toto bola moja prvá knižka od Maggie Stiefvater a som z nej nadšená. Určite sa v budúcnosti pustím aj do jej ďalších diel.

Zo začiatku (zhruba prvých 180 strán ) som sa nevedela začítať a knižka ma až tak nenadchla. Páčil sa mi síce štýl autorky, ale niečo mi tam chýbalo. Avšak druhú polovicu knihu som čítala vždy keď sa dalo. Toto nie je typ knihy, kde je akcia na každej strane, ale myslím si, že príbeh je sám o sebe zaujímavý. V knihe sú niektoré postavy rovnaké ako v sérii The Raven Cycle, ale ja som ich v tejto knihe spoznala prvýkrát. A obľúbila som si ich. Bratia Lynchovci mi prišli strašne zaujímavý, ale pre mňa je z tejto knihy najzaujímavejšie Hennessy. O nej chcem určite vedieť viac. Z bratov som si najviac zamilovala Ronana. Mágia bola veľmi zaujímavá a dobre vymyslená a celú druhú polovicu ma neskutočne fascinovala. Ale myslím si, žeby som si ju pochopila viac, keby som čítala pôvodnú sériu.

Ako som už hovorila knižka nie je nabitá akciou. Autorka sa skôr zameriava na postavy a atmosféru knihu, ktorá je úžasná. Autorka píše magickým realizmom a pokiaľ ho máte radi toto sa vám bude páčiť. Veľmi ma bavili všetky odhalenia a koniec bol úplne bombastický a som z neho odvarená. Preto prosím túto knihu čítajte, aby vyšiel druhý diel v slovenčine.

Knihe prakticky nemám, čo vytknúť okrem toho, že som sa v prvej polovici nevedela začítať a občas sa knižka čítala pomalšie. Myslím si, že si knižku môžete prečítať aj keď ste pôvodnú sériu nečítali ale zastávam názor, že si knižku užijete viac, ak si ju prečítate. 4/5

29.12.2021 4 z 5

Srdcerváči. Kniha 4 Srdcerváči. Kniha 4 Alice Oseman

Táto knižka v lete obletela slovenský bookstagram, ale to by som nebola ja, keby som sa k nej nedostala o pol roka neskôr. Inak influencla ma na ňu Mara z @kniznenebo.

Pokiaľ ste nevedeli tak toto je enemies to lovers príbeh. Tento trope milujem a aj tu som si ho veľmi užila. Veľmi sa mi páčilo, že obidve hlavne postavy boli zloduchovia. Hlavná hrdinka Alessandra bola fakt, že badass. A Kallias ? To je jeden úžasný chlap. Proste autorka zobrala všetky najlepšie tropes a dala ich do jednej knihy. Čo sa týka fantasy sveta, tak nečakajte nič prelomové a originálne. Fantasy stránka tejto knihy je veľmi jednoduchá a myslím si, že toto je ten typ fantasy, ktoré chcete čítať, keď potrebujete vypnúť. Začiatok knihy bol veľmi dobrý a asi to bola aj moja najviac obľúbená časť kniha. V strede to mierne škrípalo, možno ma to niekedy mierne nudilo, ale koniec bol zase super. Podľa mňa sa na konci stali aj dobre zvraty a konečne tam bola romantika, na ktorú som čakala celú knihu. Niektoré strany som čítala s otvorenými ústami. Akurát škoda, že kniha nebola dlhšia, keďže mi niektoré veci prišli nedotiahnute a občas sa niečo až príliš rýchlo stalo.

Autorka píše veľmi dobre a oddychovo. Keď som už mala čas na čítanie tak mi stránky mizli pod rukami. Nemôžem zabudnúť spomenúť tú krásnu obálku. Atmosféra tejto knihy bola taktiež úžasná. Kniha vo mne zanechávala taký temný pocit aj vďaka všetkým intrigám.

Určite knižku odporúčam pokiaľ chcete čítať nejaké nenáročnej fantasy v týchto zimných dňoch 4/5

Tiene medzi nami Tiene medzi nami Tricia Levenseller

29.12.2021 4 z 5

Bez teba Bez teba Simona Kutišová

Po otvorenom a preplakanom konci prvého dielu som sa nesmierne tešila na druhý diel. Bála som sa, že ma sklame, ale on nesklamal!

Vedela som, že to nebude len oddychovka a som veľmi rada, že autorky do príbehu vložili opäť vážnejšie témy. Veľmi oceňujem ich spracovanie. Postavy som si zamilovala už v prvom diely. Nika je úžasná postava a Dominik je proste . V prvom diely som ho mala veľmi rada, ale tu som ho priam zbožňovala. Príbeh bol dokonca písaný z obidvoch pohľadov, čo pridala knižke len plusové body. Veľmi som si obľúbila aj novú postavu punkerku Paju. Bola niečím iná, ale pritom mi do príbehu strašne zapadala. Romantickú linku som si opäť veľmi užila, aj keď som sa bála, že ju zničí romantický trojuholník, ktorý bol našťastie len naznačený.V tomto diely som veci úplne neodhadla, ale na konci som opäť bola v napätí, keďže tu boli nejaké temnejšie témy (ak sa to tak dá nazvať ). Zo záverom som spokojná, aj keď by mi tretí diel vôbec nevadil.

Opäť oceňujem ako to bolo napísané. Aj keď to písali dve autorky vôbec to nebolo cítiť. Do príbehu som bola ponorená a príbeh som zhtla asi za tri dni, čo mne sa často nestáva. Jediná vec, ktorá ma možno trošku sklamala bolo to, že som vianočnú atmosféru očakávala od začiatku knihy, ale aj tých pár desiatok strán na konci mi vlastne stačilo.

Určite vám celú túto dilogiu odporúčam. Podľa mňa jedna z najlepších na slovenskom trhu 5/5

Vyvolení Vyvolení Veronica Roth

Toto bola moja premiéra s Veronicou Roth takže som sa veľmi tešila. Divergencia má vynechala a Zárezy smrti na nezaujali. A teraz je tu autorka s dospeláckou scifi.

Začiatok knihy ma veľmi bavil a do príbehu som bolo priam zazražaná a za dva dni som prečítala asi 140 strán. Prvá časť sa mi páčila asi najviac. Zoznámili sme sa s novými postavami, ktoré boli úžasné. Sloane je proste badass a to ja môžem. Akurát je škoda, že s niektorými vyvolenými sme sa rozlúčili hneď na začiatku. Druhá časť má tiež veľmi bavila, ale prišlo mi, že ťa tretia sa trošku tiahla a v tejto časti má príbeh začal nudiť.

Vec, ktorá mi na knižke vadila najviac je to, že na to, že označovaná za adult scifi tak mi tak vôbec neprišla. Postavy síce boli staršie, ale proste oni sa správali ako tínedžeri. Veľmi sa mi páčil nápad paralelného sveta, pretože som asi nič podobné nečítala. S ním prichádzajú aj ďalšie postavy, ktoré pre mňa bolo mierne meh. Neboli zlé, ale ja som si ich neobľúbila. Musím pochváliť, že kniha nie je písaná len typickým pôsobom, ale ale aj pomocou rôznych záznamov či novinových článkov. Inak sa mi štýl písania autorky páčil a kniha sa čítala dobre. Nesmiem zabudnúť pochváliť aj našu slovenskú obalku. Na konci bol super cliffhanger, ktorý ma navnadil na druhý diel.

Jediná vec, ktorá má vadila je to, že tretia časť bola o dosť pomalšia a nudnejšia a preto knihu hodnotím 3,5/5

29.12.2021 3 z 5

Návrh Návrh Elle Kennedy

Toto bola teda jazda. Od knihy som nemala veľké očakávania, pretože väčšinou ma tento typ knih neosloví, ale séria Off-campus je iná.

V tomto prvom diely sú našimi postavami Hannah a Garrett. Obidvoch som si ich zamilovala. Garret sa zo začiatku správal zvláštne a niektoré jeho hlášky som úplne nepobrala, ale vo výsledku bol úplne úžasná postava a získal titul nový knižný boyfriend. Hannah som si tiež riadne obľúbila. Páčilo sa mi, že autorka dala každej postave aj nejakú temnú stránku a vďaka nim do knihy veľmi pekne vložila vážnejšie témy, ktoré podľa mňa pekne doplnili hlavnú dejovú líniu.

Romantika tu bola úžasná. Síce sa rozbehla až niekde v polovici knihy tak to stalo za to. Títo dvaja mali takú úžasnú chémiu medzi sebou. Boli tu aj nejaké spicy scény, ktoré boli podľa mňa super napísané a užila som si ich. Musím uznať, že začiatok bol trošku pomalší a chvíľku trvalo, kým sa to rozbehlo. Ale potom to chytilo také obrátky, že ani neviem ako rýchlo som touto knihou pretela. Autorka má jednoducho dokonalý štýl písania a mala som neustálu potrebu pretáčať strany.

Za mňa je táto knižka jedna z najlepších, čo sa týka tohto žánru. Bála som sa, že to bude niečo ako After, ale moje obavy boli zbytočne. Túto knižku vám z celého srdca odporúčam. 5/5

Nevlastná sestra Nevlastná sestra Jennifer Donnelly

Začiatok tejto knižky bol veľmi zaujímavý aj, keď pre mňa zvláštny a zo začiatku sa mi knižka celkom páčila. Avšak, od začiatku tu bolo niečo, čo mi nesedelo. Za prvé to bol štýl písania autorky, ktorý sa mi zdal na jednu stranu rýchly a na druhú zas pomalý. A tá druhá vec je rozloženie kapitol tak, že kniha je takmer celistvý text a kvôli tomuto sa mi to nehorázne pomaly čítalo. Ale teraz niečo k príbehu. Zo začiatku bol príbeh riadne krvavý a drsný, čo sa mi veľmi páčilo, keďže milujem krvavé retellingy, ale potom mám pocit, že sa to nejako zmiernilo a bolo to menej drsné. Ďalšia vec, ktorá ma zamrzela bola záverečná bitka, ktorá sa reálne odohrala na piatich stranách a pre mňa nebola vôbec napínavá. Na to, že táto knižka bola fakt krátka tak mi prišlo, že bola pomalá (asi kvôli tomu štýlu písania, ako som spomínala) a väčšinu príbehu som mala pocit, že je dlhšia ako v skutočnosti.

Musím však pochváliť hlavnú postavu Isabelle. Veľmi sa mi páčilo, že aká bola odvážna a išla si za tým svojim a nedala sa zhodiť, keď ju nazývali len škaredou nevlastnou sestrou. Viac takýchto hrdiniek prosím. Ostatné postavy boli tiež prepracované. Niektoré mi však trošku vadili ako napríklad taký Hugo. Ten mi prišiel celkom otravný. Škoda, že sa tu nerozvinula trošku viac romantická linka, tej by som dala určite viac priestoru a pre mňa bola trošku odfláknutá. Veľmi oceňujem, že tu svoju úlohu mali aj kone. Akurát, čo mi ešte trošku nesedelo bolo to, že sa to odohrávalo v našom svete.

Nemyslím si, že táto kniha je zlá. Bohužiaľ nechápem jej hype, keďže za mňa to bol priemer. Avšak, čo sa týka knihy ako retellingu, ten bol podarený. Bolo fajn vedieť, čo sa stalo s nevlastnými sestrami. 3/5

14.12.2021 3 z 5

Sériu o Krutom princovi mám už dávno prečítanú, preto prišiel ten správny čas prečítať aj tieto poviedky. No, čo k tomu povedať. Nie som poviedkový typ a poviedky mi bohužiaľ skoro nikdy nesadnú.

S týmito poviedkami som niekde v strede. Nie je to môj najobľúbenejší diel z tejto série, ale po roku a pol to bol pekný návrat do sveta férov. Postavy mám veľmi rada, takže som bola veľmi rada, že si ešte môžem niečo o nich prečítať. Bola som rada, že tu bolo objasnené, prečo sa Cardan správa tak ako správa. Celú knihu dopĺňali úžasné ilustrácie a tvorbu Roviny Cai zbožňujem. Avšak, podľa mňa to nebolo nič extra a na mňa sú poviedky veľmi krátke, aby som sa do príbehu dostala. Pokiaľ máte sériu radi určite si to prečítajte, inak si myslím, že vás to vôbec neosloví. 3,5/5

14.12.2021 3 z 5

Tak trochu môj Tak trochu môj Barbora Astor

Za knižku by som sa chcela veľmi pekne poďakovať vydavateľstvu @venupress

Táto knižka ma emocionálne zničila. Ale pekne po poriadku. Knižku som rozčítala minulý rok ešte na Wattpade, keď bolo oznámené, že bude vychádzať a hneď som vedela, že si musím knihu zaobstarať aj v tlačenej verzii.

Začiatok tejto knižky je veľmi rýchly, na to vás musím ako prvé upozorniť a je to hrozná instalove, ale nenechajte sa odradiť. Autorka veľmi pekne do knihy dala iné zaujímavé zápletky. Niektoré zvraty ma veľmi prekvapili, keďže som si ich nečakala. Postavy boli úžasné, aj keď som ku koncu trošku nechápala Haydenovo správanie tak som si všetky postavy obľúbila. Medzi mojich favoritov patria Neal (ako inak, hehe), Emma a Anne. Hlavnú hrdinku Becky som si tiež riadne obľúbila. Romantika medzi Becky a Haydenom bola topka a veľmi som si užila aj nejaké tie pikantnejšie scény.

Táto kniha mi nedala spávať a hrala sa mi s emóciámi. Ku koncu sa tam stále niečo dialo a proste nešlo tú knihu odložiť. Epilóg som bola celá v napätí a zvedavá ako to dopadne. Autorka má úžasný štýl písania, veľmi sa mi páčili všetky opisy a knižka sa veľmi dobre čítala. Musím pochváliť, ako veľmi dobre vykreslila charaktery chalanov z 1D. Pokiaľ poznáte ich zákulisie tak pochopíte všetky tie narážky a budete mať z čítania ešte väčší zážitok.

Túto knihu odporúčam všetkými desiatimi. Jedna z najlepších romanci, aké som kedy čítala. 5/5

24.11.2021 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Zlodejka kníh bola veľmi zaujímavá kniha a musím uznať, že aj jedna z najlepších, čo som tento rok čítala.

Kniha je napísaná veľmi zaujímavým, možno až poetickým štýlom písania. Celý príbeh sa nesmie v melanchólii a pocit vojny. To sa dá očakávať, keďže príbeh rozpráva smrť, čo je veľmi zaujímavým aspektom tejto knihy. Ale ani tá nestráca na empatii a emóciách. Kniha je rozdelená do 10 častí a na konci sa dozviete prečo.

Liesel bola veľmi zaujímavá postava, ja som síce očakávala, že bude staršia, ale na svoj vek bola veľmi rozumná. Veľmi sa mi v tejto knihe psychológia postáv. Veľmi mi prišlo zaujímavé, že sme mohli vidieť správanie nemcov v predvojnovom období a celkovo, čo všetko ľudia museli robiť, aby nedostali trest. Veľmi uveriteľné príbeh pôsobil aj vďaka nemeckým slovíčkám v texte. Príbeh sa aj na to že je riadne smutný čítal rýchlo a ľahko a aj keď je príbeh melancholický tak mal v sebe určitú kuzelnosť a nádej

Jedina vec, ktorú by som vytkla je, že občas smrť prezrádza, čo sa bude diať a vývoj príbehu ma nikdy veľmi zaskočil a zhruba som vedela ako to dopadne, takže aj keď bol koniec veľmi smutný tak ma nedojal, lebo som to očakávala.

Knihu určite odporúčam a myslím si, že táto kniha je must-read pre všetky vekové kategórie. Ak ste nečítali, odporúčam sa do knihy pustiť, čo najskôr 5/5

30.10.2021 5 z 5