Bez teba

Bez teba https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/479565/bmid_bez-teba-7Iw-479565.jpg 5 23 23

Iba s tebou série

< 2. díl

Ona po rokoch konečne verí, že má právo na lásku. Je zaľúbená a rozhodnutá urobiť čokoľvek, aby ho získala naspäť. On po úraze hlavy stratil pamäť, nespoznáva ju a nemá chuť tráviť s ňou čas, pretože v jeho živote teraz nie je miesto na lásku. Dominik je pripútaný na lôžko a odkázaný na pomoc druhých. Nepustí k sebe nikoho okrem rodiny. Čím viac sa Nika snaží priblížiť sa k nemu, tým viac ju odháňa. Navyše, Niku čaká ťažký rok v škole – čelí následkom toho, čo spôsobilo nešťastné video, ktoré vypustila jej bývalá kamarátka Sára, aby sa jej pomstila. Hľadá útechu u sestry, spriaznenej duše, pretože nemá nikoho iného. No čo ak zistí, že práve sestra by jej mohla ublížiť zo všetkých najviac? Aby na chvíľu zabudla na svoje problémy, púšťa sa do čoraz nebezpečnejších vecí, ktoré majú u sledovateľov na internete veľký úspech. Nájde si Nika opäť cestu k Dominikovi? Poradí si so Sárinými intrigami? A prežije jej vzťah s Adelou nepríjemnú pravdu? Prečítajte si záver romantickej dilógie Iba s tebou od talentovaných autoriek Simony Kutišovej a Silvie Demovičovej.... celý text

Sixtínka
30.08.2023 4 z 5

Nebolo to až také pútavé ako prvá časť, ale aj táto druhá časť sa čítala fajn.

E.T.007
10.12.2022 5 z 5

Táto časť bola podľa mňa o trošku slabšia než prvá, napriek tomu dávam päť hviezdičiek, lebo vo mne vyvolala emócie - aj keď dosť nepríjemné. Keď som čítala o všetkých tých odpornostiach, ktorými Sára strpčovala život Nike, až mi zvieralo žalúdok. Veľmi dobre to totiž poznám - keď vám niekto podráža nohy, no vy sa nedokážete dovolať pravdy, pretože pravda nikoho nezaujíma a spravodlivosť dostáva poriadne na frak. Mala som chuť Sáre vyšklbať všetky tie jej blond vlasy a vyškriabať oči. A o tom idiotovi Šimonovi ani nehovorím.

A tá zápletka s Adelou mi tiež nepríjemne rozochvievala žalúdok. Vravela som si: Kriste, to snáď ani nie je pravda... a súcitila som s Nikou.

Dominik ma zo začiatku dosť rozčuľoval. Hlavne to, ako si furt namýšľal, že Nika sa okolo neho motá len kvôli peniazom. Ak toto riešia všetci boháči, tak som rada, že nie som bohatá. Musí to byť poriadna otrava.

Záver je, samozrejme, taký, v aký všetci dúfame a Nike zo srdca prajeme. Aj keď sa plnohodnotnej spravodlivosti aj tak nedočkala. :(

petusska01
22.08.2022 2 z 5

Myslím, že keby sa príbeh ukončil v prvej časti nič by sa nestalo. Nebolo to zlé, ale nemám dojem žeby sa postavy nejako vyvinuli. Nika stále ostala fackovacím panákom,tentokrát sa k ostatným "anti' postavám pridala aj jej sestra Ada. Z časti aj Dominik, najmä na začiatku. Potom zrazu rýchlo otočil, až to bolo čudné. Hnevá ma, že spravodlivosti nebolo účinené za dosť a Sára so Šimonom neskončili trochu inak. Taktiež ani rodicia Niky sa nepoučili za celý ten čas...ani jedného svojho dieťaťa sa nezastali,iba súdili a rozkazovali. Opäť sa tam toho dialo veľmi veľa, rôzne drámy a ani jedna neskončila vyriešená...Túto dilógiu však napriek tomu hodnotím relatívne vysoko, autorky ma udržiavali v napätí celý čas, aj keď väčšina scén vo mne vyvolávala skôr negatívne emócie a rozhorčenie, veľmi humorných veci (najmä v II.časti) nebolo a romantika bola trošku utlačená všetkou tou drámou naokolo.

Karin94
30.06.2022 5 z 5

“Nezáleží na tom, aké okolnosti nás rozdelia, vždy sa znovu a znovu zamilujem len do teba.”

IBA S TEBOU je časť, ktorá sa zaoberá skôr minulosťou a tajomstvami, kde sa nájdu aj zlé a pomstychtivé postavy, ale na druhej strane vidíme aj pomalú romantickú linku, ktorá sa síce pekne vyvíja v letnom období, ale koniec nemusí byť vždy taký krásny, ako sa zdá.
BEZ TEBA je časť, kde začína nový školský rok a zostáva to stále rovnako chaotické ako to aj celé skončilo a musí sa to celé vyriešiť. Aj tu bude veľa napätia, ale predovšetkým táto časť je aj o inom a to o nastávajúcich problémoch ako je šikana, rodinné vzťahy a iné rôzne vážne témy. S hlavnými hrdinami budeme tentoraz v roku, kde bude aj vianočná atmosféra a knihu autorky ukončia naozaj pekne.
Vo väčšine recenzií opisujem hlavne kladné postavy, ale tentokrát vám prezradím niečo o postavách, ktoré mi išli v tejto knihe na nervy. Nemôžem a nechcem vám hovoriť hlavne o hlavných hrdinoch, pretože obe časti spolu súvisia, a veľmi by som prezrádzala, čo samozrejme nechcem.
Postavy, ktoré som mala v zuboch od prvej časti, boli Sára “najlepšia” kamarátka hlavnej hrdinky Nikoly, a Šimon. Oni boli tak zakerní, pomstychtiví a zlí mladí ľudia, že som sa modlila, aby ich karma dobehla. Takisto mi liezli na nervy Nikolini rodičia. Chápem, že sa o svoju dcéru báli a treba byť na deti prísni a konieckoncov aj mali prečo, ale to čo robili, bolo na 18 ročné plnoleté dievča už aj na mňa moc. No a samozrejme Nikolina škola a jej učitelia, ako sa snažili nič neriešiť a všetko zaškatuľkovať.
Som neskutočne šťastná, že som sa mohla do tejto dilógie pustiť a vôbec neľutujem! Naozaj to nie je kniha, ktorá sa točí iba o láske a nevyburených pubertiakoch. Autorky sa venujú hlavne iným témam, či v prvej časti alebo tu. A kľudne si obe knihy viem predstaviť sfilmované. Odporúčam.

SknihouVrukách
29.12.2021 5 z 5

Po otvorenom a preplakanom konci prvého dielu som sa nesmierne tešila na druhý diel. Bála som sa, že ma sklame, ale on nesklamal!

Vedela som, že to nebude len oddychovka a som veľmi rada, že autorky do príbehu vložili opäť vážnejšie témy. Veľmi oceňujem ich spracovanie. Postavy som si zamilovala už v prvom diely. Nika je úžasná postava a Dominik je proste . V prvom diely som ho mala veľmi rada, ale tu som ho priam zbožňovala. Príbeh bol dokonca písaný z obidvoch pohľadov, čo pridala knižke len plusové body. Veľmi som si obľúbila aj novú postavu punkerku Paju. Bola niečím iná, ale pritom mi do príbehu strašne zapadala. Romantickú linku som si opäť veľmi užila, aj keď som sa bála, že ju zničí romantický trojuholník, ktorý bol našťastie len naznačený.V tomto diely som veci úplne neodhadla, ale na konci som opäť bola v napätí, keďže tu boli nejaké temnejšie témy (ak sa to tak dá nazvať ). Zo záverom som spokojná, aj keď by mi tretí diel vôbec nevadil.

Opäť oceňujem ako to bolo napísané. Aj keď to písali dve autorky vôbec to nebolo cítiť. Do príbehu som bola ponorená a príbeh som zhtla asi za tri dni, čo mne sa často nestáva. Jediná vec, ktorá ma možno trošku sklamala bolo to, že som vianočnú atmosféru očakávala od začiatku knihy, ale aj tých pár desiatok strán na konci mi vlastne stačilo.

Určite vám celú túto dilogiu odporúčam. Podľa mňa jedna z najlepších na slovenskom trhu 5/5

PollyFrank
11.12.2021 5 z 5

Spisovateľské duo zo seba „vysypalo“ to najlepšie zo seba. Priznám sa, to ako sa vyvíjali vzťahy s Adelou, ma mimoriadne prekvapilo. Tento menší šok ma však potešil. Nika si prešla krušnými chvíľami, ktoré som s ňou prežívala veľmi živo, absolútne „zažratá“ do deja. Ale počas posledných cca 100 strán každú krátku svetlú chvíľku prežiarili sviatočné svetielka s dokonalou vianočnou atmosféru, ktorá mi teraz padla naozaj vhod. S veľkou radosťou si knižku zakladám do police!

newadultromance
30.11.2021 5 z 5

Pokračovanie príbehu Iba s tebou
young adult
romance

Ďalší skvost od vydavateľstva @venupress - séria Iba s tebou sa dostala do môjho srdiečka. Už teraz viem, že ju budem veľa razy čítať. Nechcela som sa rozlúčiť s ich príbehom.

Prvý diel Iba s tebou bol skvelý. Ale pokračovanie je ešte mnohokrát lepšie, autorky sa fakt prekonali – to ako dokázali vyvolať emócie pri čítaní. Patrí im veľká pochvala. Cítite smútok, beznádej, zúfalstvo, hnev, lásku, neskôr šťastie a radosť.

Druhý diel je rozprávaný z dvoch pohľadov – Niky, Dominika. Mám rada, keď si môžem vychutnať príbeh z mužského pohľadu. Čo som veľmi ocenila, nemalo to chybu. Prvá polovica knihy je veľmi emotívna, smutná až miestami krutá s čím si musela Niky prechádzať. Bolo mi jej moc ľúto. Páčilo sa mi, že Niky neutekala od problémov, snažila sa byť silná. V druhej polovici knihy som si neskutočne užívala ich scény. Boli krásne, milé,
nežné, romantické.. ktoré úžasné pohladili moje utrápené srdiečko po veľmi smutnom, ťažkom začiatku, ktorý som preplakala.

Autorky nesklamali.. a ešte omnoho viac prekvapili. Príbeh je plný pocitov, emócií, ktoré prežívate s hlavnými postavami. Táto séria vyvolala vo mne silné emócie.. pri ktorom ma bolelo srdce, ani nespočítam koľko rázy som sa pristihla ako pri knihe plačem..

Príbeh Niky a Dominika som si veľmi obľúbila. Najlepšia YA kniha a to som kedysi, čítala veľa z tohto žánru. Aj keď vám dávno nie je -násť, tak vám ju určite odporúčam. Nebudete ľutovať. Dúfam, že to nie je posledná spolupráca autoriek. - na instagrame pod menom @friensfromthebooks

Vknihách
30.11.2021 5 z 5

Od leta netrpezlivo očakávané pokračovanie príbehu Niky a Damiána\Dominika je tu. Dočkali sme sa a každý fanúšik,či už knižného alebo autorského dua, je nadšený. A plným právom.
Už v predošlom diely si autorky získali mnoho nadšených čitateliek aj mimo vekového odporúčania. Vidím hneď niekoľko dôvodov prečo je tomu tak.
Simona so Silviou vytvorili tínedžerov z reálneho prostredia,s bežnými problémami mladých ľudí v kolektíve ako sú priateľstvo,intrigy, šikana, závisť, súťaživosť, vzájomná náklonnosť, vyrovnávanie sa s neprávosťou a čelenie podpásovkám. Realistické dialógy a situácie len potvrdzujú, že spisovateľky poznajú dnešnú mládež perfektne,aj ich reakcie na rôzne podnety. Autorky sa vyhrali s charaktermi postáv,zakomponovali do deja napínavé zvraty a spolu s postavami budete pociťovať beznádej, frustráciu, smútok a sklamanie, pretože to tak bravúrne vedia S&S napísať. Prenesú na vás pocity Niky a Dominika,budete zároveň s nimi premýšľať,ako by ste nejednu danú situáciu vyriešili vy. Na to, že sa na dilógii podieľali dve ženy, zdá sa,akoby boli naladené na jednej "frekvencii", pretože text bol jednotný, nerušivý. Čo by som rada vyzdvihla, je Ada, ktorá riadne rozvírila a zamotala život Niky(a to sa tešila ako ju podrží). Veľmi sa mi páčilo, že v príbehu sa mihne aj nemalá rola bookstagramu ako zdroj adrenalínu ;) .V neposlednom rade oceňujem pohľad Dominika, najmä na situácie, ktoré vnímal úplne odlišne od Niky. Opäť sa tu potvrdzuje um autoriek, lebo veľa nedorozumení vzniká odlišným pohľadom na vec bez diskusie. Záver príbehu bol famózny a ja DÚFAM, že toto nebol výnimočný počin autoriek, pretože im to spolu píše báječne
Najlepšia YA kniha, ktorú som čítala-bez debát!

MonaR0se
24.11.2021 5 z 5

Emotívna, krásna, srdcervúca a miestami trochu smutná, taká je knižka Bez teba - záverečná časť romantickej young adult dilógie s názvom "Iba s tebou". Autorkám to spoločné písanie neskutočne ide a svojim čitateľom opäť naservírovali dokonale jednotný a emočne nabitý príbeh.

Začiatok druhej časti priamo nadväzuje na šokujúci koniec jednotky a autorkám sa podarilo toto pokračovanie pozdvihnúť ešte o level vyššie (a to už je čo povedať, pretože jednotka bola perfektná).

Zatiaľ čo jednotka bola celá vyrozprávaná z pohľadu Niky, v dvojke autorky pridali aj pohľad hlavného hrdinu, vďaka čomu bol začiatok knihy pre mňa pomerne drsný a smutný. Obaja hlavní hrdinovia totiž riešili ťažkú situáciu a z kapitol z pohľadu Dominika som bola občas až frustrovaná. Celú tú ťažko predstaviteľnú situáciu totiž autorky opísali desivo realisticky.

Nerozoznateľný štýl písania oboch autoriek bol opäť úplne skvelý, jednoduchý a ľahučký, takže aj napriek ťažším témam, ktoré sa v knihe vyskytli, sa kniha čítala úplne skvele a plynule. Navyše som si vážne zamilovala ich originálny humor a na viacerých vtipných poznámkach som sa neskutočne bavila.

Bez teba bolo jednoducho perfektné ukončenie dokonalej !!slovenskej!! romantickej YA dilógie. Autorky dali za týmto (miestami až melancholickým) krásnym príbehom emotívnu bodku. Ak ste sa do tejto dilógie ešte nepustili, jednoznačne odporúčam! Ja som nadšená, presne takto má vyzerať pravá young adult romanca.

Anna195
12.11.2021 5 z 5

Na pokračovanie príbeh som sa tešila ako malá. Aj keď už nepatrím do kategórie, pre ktorú je táto dilógia určená, tak mňa si získala na plnej čiare. Autorky boli znova skvelo zohraté a opäť som mala pocit, ako keby príbeh písala jedna autorka.

V druhej časti príbeh pokračuje presne tam, kde skončil. Táto časť je o čosi viac nabitá emóciami a ja som doslova všetko prežívala s Dominikom a Nikou. V prvých kapitolách som mala za nich oboch zlomené srdce a po celý čas som cítila ich bezmocnosť, pretože ani neviem posúdiť, kto z nich mal ťažšiu situáciu. Takéto emócie vie vo mne vyvolať len zopár autorov, no týmto autorkám sa to podarilo.

Nika po celý čas, napriek svojmu mladému veku, pôsobí na mňa ako silná hrdinka, ktorá síce musí zvládať množstvo prekážok, ale nevzdáva sa a stále bojuje. V tejto časti okrem už známych postáv, spoznáme omnoho viac Nikinu staršiu sestru Adelu, ktorú sme v predchádzajúcej časti spoznali len cez správy, a práve Adela tento príbeh ešte viac zamotá a myslím si, že nie vždy sa zachovala správne voči Nike. Veľmi sa mi páčila nová postava - spolužiačka Paja, ktorá navonok pôsobí, že ju nič netrápi, ale opak je pravdou.

S Nikou a Dominikom sa osud pohráva a musia sa so všetkým, čo na nich striehne vyrovnať. Krásne bolo opísané ich postupné znovuzbližovanie, po tomto moja romantická duša úplne pišťala. Zápletka bola veľmi dobre vymyslená. Autorky rozoberajú dôležitú tému, s ktorou sa môže stretnúť nejeden tínedžer. Celý záver tejto dilógia som si zamilovala.

Autoři knihy