sisipv sisipv komentáře u knih

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Moje nejoblíbenější básnická sbírka. Úžasné příběhy a ta čeština! Jak si s Erben krásně pohrál.

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Výborná knížka, kterou jsem přečetla jedním dechem. Moc se mi líbil popis Dořina pátrání v archívech, aspoň se čtenář dozvěděl, co se v nich dá nalézt. I když čtení to bylo velmi smutné.

Silný příběh všech žítkovských žen. Rozhodně stojí za přečtení!

Chov koček Chov koček Marie Říhová

Výborná knížka pro všechny, kdo začíná chovat kočky.

24.03.2017 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Dospělácká varianta Stmívání, sama autorka přiznala, že se inspirovala těmito knihami o upírech. Spíš bych řekla, že je úplně okopírovala jen přidala pár sprostých slov a upíry vyměnila za BDSM tématiku.

16.02.2017 odpad!

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Jako malá jsem viděla otevřeného i zavřeného hroznýše, ale beránka v krabičce za nic na světě. Vždycky mi ho bylo líto, proč dal beránka do krabičky. Dál už jsem nikdy v této knížce nepokračovala. Vrátila jsem se k ní až nyní po 15 letech. A nevím, mám z ní takový rozpačitý dojem.

03.02.2017 3 z 5

Tento díl HP je můj nejoblíbenější. Jak cestuje HP s Brumbálem a poznává minulost Voldemorta perfektní stejně jako nápad s viteály. Ovšem film stoj za nic.

01.08.2013 5 z 5

Jo tenhle Harry mě vážně bavil. Jen představa, jak má vypadat Sirius mi trochu pokazil film. I když přiznávám, že Gary Oldman se na démonického hrdinu s příjmením Black hodil.

Petrolejové lampy Petrolejové lampy Jaroslav Havlíček

Zajímavá kniha s temnou atmosférou.

01.08.2013 4 z 5

Hoši od Bobří řeky Hoši od Bobří řeky Jaroslav Foglar

Kniha sice vnucená jako povinná četba, ale během čtení se mi zalíbila. Všichni jsme chtěli být jako Rikitan a všichni jsme chtěli sbírat bobříky.

01.08.2013 4 z 5

Úžasná kniha, kdo si chce prodloužit život smíchem vřele doporučuji.

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Perfektní kniha přečtená jedním dechem