Sirael440 Sirael440 komentáře u knih

Najdi si mne Najdi si mne Jan Cimický

Trošku rozpačitý dojem, mám pocit, že autor se snažil všechny své cestovatelské znalosti vtěsnat do jedné knihy. Ani závěr to nevylepšil.

26.11.2019 2 z 5

Říjnový seznam Říjnový seznam Jeffery Deaver

Velmi čtivá knížka s překvapivým závěrem.

16.09.2019 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Zajímavý pohled na stejnou událost z úhlu dvou osob, které byly přímými účastníky. Moc hezky se to četlo. Jdu si od pana Hartla půjčit další knížky.

15.07.2019 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Četla jsem ji na doporučení a nezklamala. Příjemné napínavé čtení, kdy napětí není postaveno na děsivých scénách, ale spíš na pocitech a domýšlení čtenáře. Určitě doporučuji. Není to laciné čtení.

02.07.2019 5 z 5

Dvacet tisíc mil pod mořem (převyprávění) Dvacet tisíc mil pod mořem (převyprávění) Ondřej Neff

Moje první Verneovka po 30 letech. Udivilo mě, že to není čtení pro děti. Jako zoolog jsem si v tom poezii našla, ale dětem jisté pasáže s vyjmenováváním pozorovaných mořských druhů mohlo připadat hůře stravitelné.

26.06.2019 4 z 5

Pro drogy nemá smysl umírat Pro drogy nemá smysl umírat Radek Hanykovics

Velmi sugestivní kniha. Člověk se neubrání jistým sympatiím i přes hanebný čin, za který byl odsouzen. Vězení je trestu neadekvátní, nelidské, prostě pro našeho člověka nepředstavitelné. Jsem ráda, že taková kniha existuje a dala bych ji jako povinnou četbu na střední školy.

21.05.2019 5 z 5

Kamenný stolec Kamenný stolec Lukáš Luhan

Poutavé přiblížení doby okolo roku 1050 a půtky mezi českými knížaty očima kronikáře.

10.05.2019 4 z 5

Vila na Sadové Vila na Sadové Richard Sklář

Kniha je úchvatná. Ač píše o těžkém tématu, kterého jsem se obávala, byla velmi čtivá a věrohodná. Reálná doba byla napínavá jako kšandy, proto jsem vítala poklidnější i když pohnutý obsah deníku z historie.
Za mě velmi dobré.

02.05.2019 5 z 5

Bílá tma Bílá tma Zdenka Hamerová

Příjemně čtivě napsané, závěr strhující. Se zajímavým odkazem na historii ukončování života nacisty.

14.03.2019 5 z 5

Mafie v Praze Mafie v Praze Michal Viewegh

Velmi dobře napsáno, poutavě. Celou dobu jsem jen doufala, že je to fikce. Že se to neděje...

11.03.2019 5 z 5

Mráz přichází z Hradu Mráz přichází z Hradu Michal Viewegh

Mráz nepřichází jen z Hradu, ale běhá při čtení po zádech.

11.03.2019 5 z 5

Dům číslo 6 Dům číslo 6 Nela Rywiková

Velmi poutavá knížka, čtivá s neuvěřitelnými charaktery lidí. Po prohlídce torza ostravské hutě si i dovedu velmi živě představit prostředí, ve kterém ti lidé "přežívali".
Doporučuji si projít Cestu železa - prohlídku s průvodcem.

08.03.2019 5 z 5

Z kola ven Z kola ven Outi Pakkanen

Zručně napsaná, ale silný příběh to není. Zajímavě zpracované charaktery lidí.

03.03.2019 3 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Velmi zajímavá a poutavá kniha. Citlivě napsaná o tématu, kterému se snažím vyhýbat.

02.03.2019 5 z 5

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

Temné napínavé - prostě Murakami

17.02.2019 4 z 5

Kniha Kniha Mikolaj Lozinski

napsaná zručně, ale v ději jsem se ztrácela

17.02.2019 3 z 5

Sen o moři Sen o moři Petra Votroubková

Velmi čtivé a citlivě napsané. Závěr si každý uzpůsobí podle svého, jak to chce. Velmi zručné a zajímavé řešení. Doporučuji.

26.01.2019 5 z 5

Sousedka ze Skalistých hor Sousedka ze Skalistých hor Blanka Solařová-Calibaba

Škoda těch vulgarit, vůbec se mi ke stylu psaní a lehkému humoru nehodily.
Probudila mou zvědavost na Kanadu.

26.01.2019 2 z 5