sira sira komentáře u knih

V zajetí jídla V zajetí jídla Doreen Virtue

Kniha je zajímavá a propojuje podrobně emocionální rozpoložení s tím, jak se to odráží na fyzické stránce. Autorka tu přehledně uvádí i všechny možné varianty jídla, po kterém lidi baží a co to o nich vypovídá - tj. čeho mají nedostatek a na co se zaměřit. Moc se mi líbila. I když nemám nadváhu, tak stejně mám různé potraviny ve značné oblibě a popis od autorky opravdu sedí.

Andělé drahých kamenů Andělé drahých kamenů Margaret Ann Lembo

Krásné zpracování, reálné fotografie krystalů a zajímavé informace od andělů. Zatím jediné mé karty s krystaly, ale mám jiné karty, takže mám porovnání a tyto jistě obstojí!

Síla zvířat Síla zvířat Steven D. Farmer

Karty používám dlouhodobě, asi rok a zatím s nimi žádné problémy nemám jako předchozí čtenářka. Knihu si někdy čtu, někdy mi stačí práce s kartami. Jsou skvělé.

Do srdce divočiny Do srdce divočiny Daniel Mapel

Útlá knížečka, která popisuje vznik esencí, poselství zvířat a možné využití karet. Zvířecí esence nepoužívám, ale karty ano a jsou úžasné. Mají malý formát a dají se skvěle převážet. Graficky zpracované příjemně - mohu doporučit.

Drahé kameny kolem nás Drahé kameny kolem nás Vladimír Bouška

Naprosto souhlasím se všemi nadšenými komentáři. Kniha je opravdu podrobná - obsahuje jak historii, zajímavosti, info o nalezištích i nákres struktury jednotlivých krystalů. Super fotky - prostě určitě stojí za to si ji koupit.

05.08.2016 5 z 5

Drahé kameny v historii, pověrách a esoterice Drahé kameny v historii, pověrách a esoterice Vladimír Kropáček

Kniha je jakýmsi úvodem jak do historie používání kamenů, jejich použití, tak i mineralogickým základem. Ke každému krystalu má jenom krátké info. Kniha je útlá, tak jsem nečekala žádné podrobné informace, které lze nalézt jinde, ale očekávala jsem právě zaměření na historii kamenů a mrzelo mne, že tam toho nebylo uvedeno více. Zřejmě jsem už moc náročná, takže pokud hledáte jakýsi průřez a základní info - doporučuji a pokud základy už víte a chcete si počíst o historii - tak je to možné, ale nečekejte zázraky. Každopádně velikost knihy je výhodou, pokud čtete všude jako já, oceníte, že se vám všude vejde a můžete si znovu opakovat informace o kamenech.

05.08.2016 4 z 5

Čchi kung Čchi kung Radomír Růžička

Vzhledově ne úplně příjemná kniha, malé písmo, zvláštní fotografie, ale obsahově velmi přínosná. Kromě informací o čchi-kungu se zde najdou i základní informace o akupresurních bodech, orgánových hodinách a meridiánech v těle. K jednotlivým nákresům se budu vracet, nejde se naučit všechno najednou, takže do knihovny doporučuji.

05.08.2016 4 z 5

Pozemští andělé Pozemští andělé Doreen Virtue

Kniha se mi líbila. Je psaná jednoduchým způsobem, není přehnaně ezoterická. Oceňuji přehledné rozdělení různých duší tady na Zemi. Je krásné si někde přečíst krásný popis toho, jak se člověk cítí, ale moc o tom s ostatními nemluví. Podle komentářů zde je vidět, že pro každého kniha není, ale myslím, že je to v pořádku. Koho to osloví, ten si z ní vybere to důležité pro sebe. Určitě mohou doporučit!

05.08.2016 5 z 5

Čchi-Kung pro život Čchi-Kung pro život Gao Yun

Od knihy jsem si slibovala trošku více. Nicméně obsahuje jakýsi úvod do historie čchi-kungu. Myslím, že není třeba uvádět tolik informací o autorce, ale budiž. Za přínosné považuji uvedení cviků k jednotlivým fyzickým obtížím - plánuji vyzkoušet.

04.08.2016 3 z 5

Osobní síla skrze uvědomění Osobní síla skrze uvědomění Sanaya Roman

Skvělá kniha. Přečetla jsem již druhou od stejné autorky a Orina a stojí to za ten čas. Vše je přehledně a srozumitelně vysvětleno, přitom se neklouže jen po povrchu.

24.07.2016 5 z 5

Základní kniha o drahokamech a hvězdách Základní kniha o drahokamech a hvězdách Shalila Sharamon

Krásná, přehledná kniha o krystalech. Věnuje se sice jenom několika základním druhům, ale jsou tam informace, které se dají použít i k ostatním krystalům. Určitě stojí za to, aby ji měl člověk doma:-)

12.07.2016 5 z 5

Channeling Channeling Sanaya Roman

Skvěle popsaný způsob, jak se každý z nás může naučit channelingu. I přesto, že je kniha v podstatě velmi systematická a obsahuje všechny základní informace o celém procesu, tak je psaná velmi čtivě. Pokračuji v čtení knih od těchto autorů - opravdu krásně popsané s praktickými radami.

11.07.2016 5 z 5

Žít v srdci Žít v srdci Drunvalo Melchizedek

Úžasná kniha! Právě jsem dočetla od Drunvala všechny knihy, které u nás vyšly a i když mi přijde, že Prastaré tajemství je daleko více naplněné informacemi, tak tato kniha mne oslovila nejvíc. Autor se snaží popsat co nejjednodušeji, jak dosáhnout vyrovnanosti sám se sebou a prohloubit své dovednosti a posunout hranice svých možností. I CD je velmi příjemné.
Ještě rada - v češtině se teď nedá moc sehnat, ale zkusila jsem to ve slovenštině a super.

11.07.2016 5 z 5

Mayský ouroboros Mayský ouroboros Drunvalo Melchizedek

Opět další krásná kniha od Drunvala. Není tak náročná ke čtení jako květ života, ale rozhodně stojí za přečtení.

23.06.2016 5 z 5

Kameny pro zdraví a pohodu Kameny pro zdraví a pohodu Cassandra Eason

Příjemná kniha, obsahuje základní informace o vybraných krystalech. V porovnání s jinými - jako např. Judy Hall není tak podrobná, ale stojí za přečtení, protože zahrnuje zajímavosti spojené s různými kameny - legendy o jejich vzniku apod..

02.06.2016 4 z 5

Šamanské léčení Šamanské léčení Fried Froemer

Kniha nabízí průřez základními technikami a historií napříč různými kulturami, kde vznikl šamanismus. Jsou zde opravdu základní informace, jako úvod dobré.

31.05.2016 3 z 5

Kameny 3 od A do Z - Více než 250 krystalů Kameny 3 od A do Z - Více než 250 krystalů Judy Hall

Kamenů není nikdy dost:-) Opět výborně zpracované a vhodné pro ty, kteří se zajímají o hodně vzácné kameny. Mám od autorky všechny 3 díly a myslím, že další přehled kamenů už nebudu potřebovat. Rozhodně doporučuji!

29.05.2016 5 z 5

Pro příštích sedm generací. Rada starých moudrých žen představuje svou vizi budoucnosti Země Pro příštích sedm generací. Rada starých moudrých žen představuje svou vizi budoucnosti Země Carol Schaefer

Kniha byla zajímavá, ale čekala jsem ještě trošku víc. Každopádně myšlenky tam stojí za to si přečíst, inspirovat se a využít knihu jako odpočinkovou.

27.05.2016 4 z 5

Ochranné kameny Ochranné kameny Wolfgang Hahl

Kniha obsahuje základní informace, není příliš podrobná, ale za přečtení určitě stojí.

23.05.2016 4 z 5

Prastaré tajemství květu života 1 Prastaré tajemství květu života 1 Drunvalo Melchizedek

Knihu jsem přečetla jedním dechem a je úžasná. I přes matematická doplnění a geometrické nákresy (nejsem matematik), byla výborně čtivě psaná. Oceňuji, že předkládá věci k přemýšlení, každý si může vybrat to, co je mu blízké, nebo co je schopen si ověřit. Už se chystám na druhý díl.

23.05.2016 5 z 5