sira

Úsvit jazyka starých NaguálůÚsvit jazyka starých NaguálůMerilyn Tunneshende

Kniha o snovém světě, který pomáhá ve všech aspektech našeho života.... snění je cesta pro mne, ale tyto zážitky jsou ještě daleko od mých zkušeností... Oceňuji i praktická cvičení, uvidíme, jak to půjde:-)

08.02.2020

Jaguár v těle, motýl v srdciJaguár v těle, motýl v srdciYa’Acov Darling Khan

Upřímná zpověď člověka, který jde v životě svou cestou a snaží se být v souladu sám se sebou, svým srdcem a žít zároveň tady a teď. Moc oceňuji osobní prožitky, protože hodně věcí se špatně sdílí a málokdo se chce svěřit i se svými stíny... Úžasná kniha!

29.01.2020

Cesta vlčice - o cestě šamankyCesta vlčice - o cestě šamankyUte Schiran

Zajímavá a inspirativní kniha, která je vhodná i na cesty - je velmi útlá a je dobré si o jednotlivých kapitolách popřemýšlet. Kniha nabízí další možnost, jak se dívat na vše z různých perspektiv.

06.01.2020

Rodinná tajemství - cesta k přijetí a znovunalezení sebe samaRodinná tajemství - cesta k přijetí a znovunalezení sebe samaJohn Bradshaw

Kniha nabízí další možnost, jak lépe poznat sám sebe i rodinná schémata, která nás často ovlivňují. Tato metoda je spíš pro osoby, které mají rádi diagramy a pracují systematicky. Na mne je to trošku těžkopádné, složité a zdlouhavé. Jiné metody mi přijdou vhodnější, ale každý z nás má svoji cestu :-)

17.11.2019

Probuzení vnitřního delfínaProbuzení vnitřního delfínaJan Lemuri

Inspirativní kniha, která volně navazuje na Kryona a seznamuje nás s energií delfínů a všech kytovců. Další dílo, které rozhodně stojí za přečtení.

15.11.2019

Kryon 9 - Nový začátek (Nové tisíciletí)Kryon 9 - Nový začátek (Nové tisíciletí)Carroll Lee - Kryon

Kryon se vším všudy :-) mnoho informací, dojmů, energie... Tuto knihu jsem dočetla jako poslední a jsem ráda, že jsou překládány channelingy průběžně dál, protože bych Kryona postrádala.

13.11.2019

Karma rodinyKarma rodinyErich Bauer

Kniha srozumitelně informuje o tom, jak jsme všichni propojeni a ve své rodině obzvlášť silně. Ukazuje, jak se události promítají do rodové linie a to i tak, že to ani nemusíme vědět. Autor používá hodně astrologii a ta mi není blízká (proto tak málo hvězdiček), jinak se jeho pojetí velmi blíží rodinným konstelacím, které používám já. Autor sám zmiňuje, že dílo zakladatele konstelací poznal až po vypracování systému. V zásadě se vším souhlasím, jen už jsem zvyklá na jiný přístup.

09.10.2019

Jez, posti se, hubniJez, posti se, hubniAmanda Hamilton

Přehledná kniha, která informuje o různých variantách půstu, dává vše do kontextu a přináší i inspirativní recepty.

08.10.2019

Duše a zrakDuše a zrakCaroline Ebert

Praktická kniha, která propojuje informace z oblasti medicíny s cestou duše. Kromě toho, že nás vede k zamyšlení, proč máme různé poruchy očí, tak nabízí i širokou škálu cvičení, jak různé neduhy zmírnit, nebo i úplně odstranit.

04.10.2019

Našeptávač snůNašeptávač snůDavina MacKail

Velmi zajímavá kniha, která nás provede práci se sny. Během čtení jsem si vyzkoušela, že opravdu to funguje tak, že na co zaměříme pozornost, to se objevuje - aniž bych stihla všechny úkoly, tak se mi podařilo pamatovat všechny sny během doby čtení knih. Teď už jen pochopit, zda nesou nějaké informace:-)

02.10.2019

Archandělé a svět přírodyArchandělé a svět přírodyDiana Cooper

Naprosto skvělá kniha plná poselství od jednotlivých druhů zvířat a stromů. Na konci každé kapitoly je meditace, kterou si každý může zkusit.

20.09.2019

Duchovní inteligence v práciDuchovní inteligence v práciColin C. Tipping

Kniha, která nám na modelových příkladech ukáže, jak vidět věci v širších souvislostech - a to i v práci. Ze začátku se mi četla velmi rychle (nic nového), ale pak jsem si tam přece jenom našla věci, které mne inspirovaly a které bylo snadné přenést do běžného pracovního života.

16.09.2019

Uzdravení karmyUzdravení karmyGennadij Petrovič Malachov

Kniha mne velmi zklamala. Vzhledem k hodnocení ostatních jsem čekala přínosnou knihu, ale jedná se o jakýsi průřez teoriemi, co karma je. Autor stále cituje Bibli a vytrhává věci z kontextu + nereflektuje aktuální možnosti, jak pracovat s karmou - např. konstelace jsem neobjevila ani jednou. Často uvádí krajně zavádějící informace (např. uvádí že rodiče často úmyslně přenáší svou karmu na děti - myslím, že je to naopak, že pouze zlomek rodičů to dělá vědomě, že by přenášel své programy) a když odsoudil chudáky homosexuály a onanující lidi označil velmi útrpně, už jsem měla pocit, že ta kniha opravdu již není aktuální.... Každý má jistě právo na svůj názor a je možné, že pro někoho jiného bude kniha přínosná. Pro mne informace, že tento autor opravdu nebude průvodcem na mé cestě.

10.09.2019

Kouzlo stromůKouzlo stromůTess Whitehurst

Báječná kniha! Vzhledem k tomu, že autorka žije v USA, většina stromů, které popisuje, jsou místní:-) Tudíž pro Středoevropana ne až tak typické stromy. Každopádně energie nezná hranice, takže kdo bude chtít, může využít všechny informace v knize uvedené a seznámit se blíže třeba s baobaby:-) Já jsem nestihla ještě podrobněji prozkoumat stromy u nás rostoucí, takže jsem to brala jako inspiraci. Kniha je skvělá, hodí se určitě i jako dárek, je graficky vydařená.

09.09.2019

Spřízněné dušeSpřízněné dušeRichard Webster

Kniha popisuje autorovy zkušenosti s regresí a s jeho pojetím spřízněných duší. Je zde uveden i podrobný popis, jak se sám uvést do meditace a projít si minulé životy.

09.09.2019

Léčivá síla kamenůLéčivá síla kamenůLiz Simpson

Kniha nabízí základní informace, jak s krystaly pracovat. Zaměřuje se hodně na práci s čakrami a i krystalovými mřížkami. Na můj vkus je zde zbytečně hodně ilustrací a fotografií, ale informace jsou zde také:-)

04.09.2019

Totemová zvířata prostě a jednodušeTotemová zvířata prostě a jednodušeCelia M. Gunn

Příjemná kniha, která nás provede základy komunikace s totemovými zvířaty. Knih na toto téma jsem četla více a nemohu říct, že by mi pouze tato stačila, ale jako úvod super. Rozhodně stojí za přečtení.

02.09.2019

Přerušovaný půstPřerušovaný půstHeike Bueß-Kovács

Přerušovaný půst je tu rozebrán především z biologického pohledu, spirituální přínos je tu jenom zmíněn, ale celkově je kniha přehledná a inspirující.

Kryon 10 - Nové uspořádáníKryon 10 - Nové uspořádáníCarroll Lee - Kryon

Klasický Kryon se vším všudy:-) Praktické informace, inspirující poselství.. několik částí jsem si poznamenala, abych se k nim mohla vracet a to mám samozřejmě všechny knihy koupené, ale někdy se špatně hledají konkrétní informace. Koho oslovuje Kryonova poselství, bude opět nadšen jako já.

Minerály Českého StředohoříMinerály Českého StředohoříZdeněk Dvořák

Skvělá kniha plná informací a kvalitních fotografií.

27.08.2019

Úsměvy pro dušiÚsměvy pro dušiBruno Ferrero

Krátké, inspirativní příběhy na zamyšlení. Doporučuji na cesty - ideální je si přečíst jeden příběh, nechat doznít a pak další - super na cestování vlakem:-)

26.07.2019

Léčivá síla drahokamů a minerálůLéčivá síla drahokamů a minerálůZora Storm-Kull

Kniha obsahuje informace o základních drahokamech a jak s nimi pracovat a to praktickým způsobem. Oceňuji, že je vše podáno velmi přehledně a každý (tedy i začátečník) získá potřebné základy pro obohacení svého života krystaly.

19.07.2019

Nakrmte své emoce a zhubněte jednou provždyNakrmte své emoce a zhubněte jednou provždyJennifer L. Taitz

Kniha je vlídný průvodce změnou životního stylu. I když je kniha praktická a vůbec ne esoterická, v podstatě nás vede k vědomému života a k cestě kaizen:-) Postupnými kroky se dostaneme tak, kam si přejeme - technika se dá vztáhnout na všechny aspekty života, nejenom na hubnutí, ale opravdu na náš přístup k života a k jeho užívání.

19.07.2019

Kryon 8 - Překročení milníkuKryon 8 - Překročení milníkuCarroll Lee - Kryon

Klasický Kryon - kniha plná informací, dojmů a nepopsatelných zážitků:-)

17.07.2019

Drahé kamenyDrahé kamenyRaymond J. L. Walters

Kniha přináší mnoho zajímavých legend a příběhů o účincích jednotlivých krystalů a o vzniku jejich jmen.

12.07.2019

Magie kamenůMagie kamenůPetra Neomillnerová

Velmi stručný průvodce práce s krystaly. U knihy mne zarazilo, že např. u účinků hematitu uvádí zcela jiné účinky, než kámen má a to by mohlo být pro začátečníky dost zavádějící.

11.07.2019

Probuzení ženské energie: Cesta celosvětového požehnání lůna zpět k autentickému ženstvíProbuzení ženské energie: Cesta celosvětového požehnání lůna zpět k autentickému ženstvíMiranda Gray

Informace, které kniha přináší jsou důležité pro všechny ženy. Určitě si každá z nás najde něco pro sebe. Já oceňuji, že je možnost si přečíst takovou knihu, která nás přivádí k sobě. Není to žádná přehnaná feministická literatura, ani nic vypjatého, kniha nám v podstatě zdůrazňuje, abychom se naučili napojit sami na sebe, na svou intuici. Autorka zde přináší mnoho meditací, které nám umožní se více napojit na sebe i na své lůno. Na mne je ten postup moc složitý, ale jako inspirace super.

10.07.2019

Bolestivé měsíčky, sbohem!Bolestivé měsíčky, sbohem!Caroline Oblasser

Útlá kniha, která nabízí alternativní řešení, jak zacházet s menstruací. Kniha by se dala shrnout do pár stran a v podstatě sděluje, že se máme naučit naslouchat svému tělu a pracovat s ním. Určitě je to zajímavá cesta, která stojí za vyzkoušení.

29.06.2019

Pečuj o své démonyPečuj o své démonyTsultrim Allione

Zajímavý přístup, jak pracovat s různými formami svých strachů a obav. Rozhodně vyzkouším.
V knize je podrobný návod, jak tuto metodu praktikovat. Oceňuji, že k tomu nepotřebujeme nikoho jiného, ani žádné speciální pomůcky.

28.06.2019

Odvaha skočiťOdvaha skočiťPema Chödrön

Velmi inspirující kniha, která přináší praktické informace, které je možné využít každý den pro zklidnění našeho života - i těch kolem nás:-)

28.06.2019