Již několik let se schází Rada babiček (Grandmothers Council), kruh třinácti starších žen, převážně šamanek a léčitelek, původem z domorodých kultur z pěti kontinentů, z nichž některé jsou žijícími legendami svých národů. Tato kniha přináší jak jejich osobní příběhy, tak poselství a rady, které můžeme využít při přípravě potravy pro své rodiny, zlepšování fyzického a mentálního zdraví svého a svých blízkých i potírání násilí, válek a chudoby. V knize své úvahy představují rovněž moudré ženy Západu včetně Alice Walker, Glorie Steinem, Helene Norberg-Hodge a Carol Moseley Brown. „My, babičky, jsme přišly ze všech koutů světa, abychom vyprávěly o vědomostech, které nosíme v sobě. V mnoha jazycích nám bylo řečeno, že nadešel čas učinit pravá rozhodnutí pro naše rodiny, pro země, které milujeme... Stojíme na prahu. Uvidíme přicházet změny. Dokážeme-li ve svém srdci vytvořit vizi, bude se šířit. Přinášíme světlo, a proto nemáme jinou volbu než se spojit. Jako ženy moudrosti nás nemůže nic rozdělit. Když se kondor setká s orlem, domů přilétají ptáci hromu a blesku.“ „Je fascinující, jakou moudrost nám v tomto přelomovém období historie lidstva a planety tyto moudré ženy předávají.“ - Jean Shinoda Bolen, M.D., autorka knih Goddesses in Everywoman a Urgent Message from Mother „Moudré ženy celého světa povstávají jménem veškerého života. Jejich příběhy jsou ohromující a jejich poselství je mocné a inspirující.“ - Sandra Ingerman, autorka Soul Retrieval a Medicine for the Earth ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/113625/pro-pristich-sedm-ge.jpg 4.211
Duchovní literatura, New Age
Vydáno, DharmaGaia

Grandmothers counsel the world

Kniha Pro příštích sedm generací. Rada starých moudrých žen představuje svou vizi budoucnosti Země

kástečkou

Kniha je laskavým a živým důkazem o moudrosti starších. Líbí se mi síla ženského kruhu, intuice a právě té laskavosti k chybování mladších.
Kniha v sobě nese poselství celému Světu, nevtíravě, neultimátně. Žádné vyhrožování když něco, tak něco...
Stejně jako spousta dalších směrů kniha poukazuje na zbídačený stav naší Planety a lidstva, avšak člověk při čtení nemá pocit, že by se měl okamžitě oddělat nebo že už nezmůže nic. Toho si na knize cením nejvíce!

Petanee
29.10.2019

Podle těchto babiček jsme kvůli domýšlivosti, nenasystnosti a lhostejnosti přestali žít a pouze přežíváme. Nedostatek sebekázně a pokrytecký materialismus nás přivedly na pokraj sebezničení. Prodali jsem blahobyt budoucích generací za okamžitý zisk... Pod záštitou OSN "parta holek" usedá v kruhu ke společné motlitbě za lepší zítřky - takhle jsem si opravdu přechod od slov k činům nepředstavoval, ale třeba to jen nedokážu docenit...

sira
27.05.2016

Kniha byla zajímavá, ale čekala jsem ještě trošku víc. Každopádně myšlenky tam stojí za to si přečíst, inspirovat se a využít knihu jako odpočinkovou.

douchová
26.07.2015

Důležitá knížka.

bytost
12.03.2013

Tato kniha není jen o tom, že se sešlo několik starých žen a zjistily, že mají podobné osudy a názory. Kniha je hlavně o tom, že bez moudrosti, která se v ústním podání předávala z generace na generaci nebude možná budoucnost lidstva.

Tyto ženy jsou představitelkami jednotlivých světových kultur a své rodové moudrosti chtějí uchovat pro příští pokolení. Tak , jak se zvyšují vibrace planety Země, tak dochází k tomu, že ženy jako nositelky božské podstaty tvoření nejen lidských bytostí (svých dětí)
ale také jako ty co mají silné intuitivní schopnosti tvoří most mezi nebem a zemí, tím nastává doba aby ony umožnily mužům
v jejich blízkosti pocítit a načerpat tolik potřebnou lásku a světlo!

Ženy budou stále více aktivní v tom, co jim bude velet jejich srdce a je to tak správně, budou cítit potřebu být si vzájemně sestrami, bez ohledu na to v jakých koutech světa jsou jejich kořeny ! Čtěte, je to vize budoucnosti pro nás VŠECHNY .

Nico
07.03.2012

Kniha mě přinejmenším zaujala. Několik starých žen z různých koutů světa a různých domorodých národů se sejde, aby zjistily, že principy, které vyznávají jsou jim společné. Dobrá new age literatura.