sira sira komentáře u knih

Uzdrav svá vnitřní zranění Uzdrav svá vnitřní zranění Lise Bourbeau

Skvělá kniha. Pro mne možná trošku komplikovaně napsaná, ale rozhodně mám nad čím přemýšlet. Připomíná mi knihy od L. Hay - dobře se doplňují.

09.10.2016 5 z 5

Čchi-kung čung-jüan Čchi-kung čung-jüan Sü Ming-tchang

Skvělá kniha o čchi-kungu. Jednotlivé cviky jsou zde opravdu podrobně popsány, takže není problém se o cvičení pokusit i bez učitele. Ocenila jsem informace o energetických drahách. V knize je na můj vkus zbytečně velká část věnována poděkování učitele - tj. zkušenosti žáků, ale možná to někoho inspiruje - tak proč ne:-) Objevila jsem i od tohoto autora video na youtube - takže kdo by chtěl, pohledejte - čchi-kung První stupeň a naleznete video.

09.10.2016 5 z 5

Karty archandělů a duchovních průvodců Karty archandělů a duchovních průvodců Hana Šmídová

Úžasné karty, které jsou krásně zpracované. Moc dobře se s nimi pracuje - určitě mohu doporučit.

06.10.2016 5 z 5

Automatická kresba Automatická kresba Hana Šmídová

Kniha obsahuje opravdu skvělý popis, jak začít s automatickou kresbou. V knize jsou jak základní informace o tom, jak se naladit, ale i významy barev, jednotlivých tvarů a i pokročilejší techniky. Díky knize jsem byla i na kurzech, které autorka pořádá (výborné), ale ke knize se občas vrátím. O automatické kresbě mám knih několik, ale tato mne oslovila nejvíc.

18.09.2016 5 z 5

Vytváření hojnosti Vytváření hojnosti Deepak Chopra

Jak autor sám uvádí, kniha obsahuje velmi koncentrované informace, které je třeba si přečíst vícekrát - což je čtenářům i doporučeno. V útlé knize nalezneme vše, co nám k hojnosti pomůže. Skvěle napsané, určitě se k ní budu průběžně vracet.

15.09.2016 5 z 5

Drahokamy kolem nás Drahokamy kolem nás Vlastimil Toegel

Naprosto jedinečná kniha! Jakožto začínající sběratel oceňuji podrobný popis lokalit a skvělé fotografie, kterých je plná kniha. Ke každému nerostu je uvedeno mnoho informací a také odkazy na další publikace. Rozhodně doporučuji každému, kdo by se chtěl vydat na sběr minerálů u nás.

11.09.2016 5 z 5

Sedm duchovních zákonů úspěchu Sedm duchovních zákonů úspěchu Deepak Chopra

Kniha sice obsahuje základní informace, jak dosáhnout úspěchu a celkové harmonie jak sám se sebou, tak i s ostatními, ale je psaná celkem zbytečně složitě. S většinou věcí souhlasím, i když si myslím, že velká část rad je pro nás těžko realizovatelná (např. nemluvit několik dnů), ale proč ne... Jinak s autorem u pár zásadních věcí nesouhlasím především u toho, jak radí že se máme rozhodovat i v souladu s ohledem na štěstí svého okolí. Každopádně to je pouze můj názor, jinak kniha určitě stojí za přečtení a každý si udělá názor sám:-)

11.09.2016 4 z 5

Drahé kameny a orgánové hodiny Drahé kameny a orgánové hodiny Michael Gienger

Zajímavá kniha, která nám přibližuje učení svaté Hildegardy. Oceňuji propojení krystalů s orgánovými hodinami, jinde jsem tyto informace neobjevila. Autor zde uvádí na pravou míru svatou Hildegardu a její bohulibost, což mne překvapilo. Každopádně informace od Hildegardy jsou naprosto ojedinělé a je zřejmé, že měla velký dar získávat informace o krystalech. Ke knize se průběžně vracím, určitě doporučuji.

Napsáno v kameni II. Napsáno v kameni II. Hana Vanická

Příjemný průvodce po zajímavých místech. Knížečka je hezky zpracovaná. Obsahuje základní informace o jednotlivých místech, krásné fotografie a vzhledem k její sešitové formě, je určitě vhodná k přibalení po cestách po okolí.

Kouzelné krystaly Kouzelné krystaly Vlasta Rohová

Útlá, sešitová knížečka, která obsahuje informace o krystalech. Jako jiné přehledy, i zde je možné najít doporučené krystaly pro jednotlivá znamení, informace o barvách vzhledem ke krystalů, je zde i stručný výčet účinků jednotlivých krystalů. Vzhledem k tomu, že knížečka má pouze 30 stran, je zřejmé, že zde nemohou být všechny informace, které jsou jinde. Každopádně pro někoho, kdo s krystaly nemá žádné zkušenosti, může kniha posloužit jako stručný úvod.

03.09.2016 4 z 5

Petroterapie-léčba energií kamenů Petroterapie-léčba energií kamenů Kornélia Kilárska

Kniha obsahuje informace o tom, jak kameny testovat, vybrat a jak se o ně starat. Kniha je zaměřena primárně na zdravotní problémy - což jsem dosud u jiných publikací neobjevila. U knihy je opravdu znát, že ji psala lékařka, což je velmi přínosné, protože dokáže propojit znalosti ze současné medicíny s účinky krystalů. Dosud jsem žádné zdravotní problémy podle tohoto postupu neléčila, ale je dobré vědět, kde se člověk může poučit. Určitě doporučuji.

Naše nerostné bohatství Naše nerostné bohatství Jiří Kouřimský

Knihu jsem objevila náhodou zapomenutou v knihovně a je to škoda, stojí za pozornost. Přehledná encyklopedie obsahuje skvělé ilustrace, které opravdu výborně charakterizují jednotlivé nerosty. Určitě se vyplatí si zopakovat informace, které se člověk kdysi dříve učil.

Atlas drahých kamenů Atlas drahých kamenů Vladimír Bouška

Kniha, která odpovídá době, kdy byla vydána. Obsahuje podrobné informace o minerálech, Minerály jsou zde představeny z pohledu geologa. Vzhledem k tomu, že používám krystaly pro meditaci a léčení, vnímám tuto knihu jako doplnění jiných knih, které jsou spíše zaměřeny na jejich ezoterické použití. To v této knize nenajdete, jsou zde informace jiného charakteru, nicméně je kniha přínosná.

03.09.2016 4 z 5

Křišťál a ostatní křemeny v léčitelství Křišťál a ostatní křemeny v léčitelství Josef Pavel Kreperát

Všechny knihy od pana Kreperáta jsou skvělé, ale tato mne oslovila nejvíce, protože s křemeny se nejvíce setkávám a tak oceňuji takhle podrobnou publikaci. Každému druhu křemene je věnována pozornost - účinky, základní informace o kameni, ale i naleziště u nás. Kniha obsahuje stejně jako jeho předchozí knihy část věnovanou zvěrokruhu (informace o vhodných krystalech pro příslušná znamení), základní informace o práci s krystaly a přehlednou tabulku s problémy, se kterými mohou krystaly pomoci. Tuto knihu považuji od něj asi za nejvíce přínosnou, stále se k ní vracím.

Léčení drahými kameny Léčení drahými kameny Josef Pavel Kreperát

Další skvělá kniha od pana Kreperáta. Kniha rozděluje kameny dle použití na čakry, znamení zvěrokruhu, i uvádí podrobný seznam různých chorob a příslušných krystalů. Také mohu doporučit.

Tajemství krystalů Tajemství krystalů Catherine Bowman

Navzdory tomu, že se jedná o poměrně útlou knihu, obsahuje spoustu informací o tom, jak s krystaly pracovat. Najdete zde hlavně podrobné nákresy, jak jednotlivé mřížky z kamenů poskládat, což je naprosto úžasné. Je zde uvedeno, i jak se krystaly programy programují, vybírají a ošetřují. Považuji tuto knihu asi za nejpřínosnější, kterou jsem dosud v této oblasti přečetla.

Reiki a drahokamy Reiki a drahokamy Ursula Klinger-Raatz

Výborná kniha. Obsahuje podrobný popis léčení drahými kameny a reiki - včetně způsobu pokládání rukou. Kniha dále obsahuje 12 druhů specifických ošetření kameny. Vždy se jedná o 7 stejných krystalů (např. 7 karneolů) , přičemž každé ošetření má popsáno působení a účinky. Báječná kniha!

Žít s radostí Žít s radostí Sanaya Roman

Skvělá kniha. Již má třetí od téže autorky a jejího duchovního průvodce. Knihy jsou psány stejným způsobem - jednoduchými slovy je popsáno vše podstatné. V knize jsou praktické rady do našeho života - jak pracovat se svou minulostí, jak si tvořit hojnost všeho, co potřebujeme a jak si postupně měnit svůj život. Rozhodně stojí za přečtení!

Čchi-kung letící jeřáb Čchi-kung letící jeřáb Petra Hinterthür

Velice podrobná kniha ve které naleznete veškeré možné informace o tomto směru čchi-kungu. Jsou zde informace o historii, o zásadách při cvičení i podrobný popis jednotlivých cvičení. S tak vyčerpávajícím popisem jsem se dosud o čchi-kungu nesetkala. Pokud vás zajímá tento směr, tak určitě mohu doporučit.

Andělská terapie Andělská terapie Doreen Virtue

Kniha je rozdělena do dvou částí. V jedné jsou uvedeny informace od andělů k jednotlivým tématům, které lidi řeší (láska, nuda, jídlo...) a vždy jsou k nim napsána doporučení. V druhé části jsou rozepsány informace o tom, jak s anděly komunikovat a opět je to rozepsáno po jednotlivých krocích od zklidnění mysli po konkrétní kroky, jak s anděly mluvit. Kniha se mi na rozdíl od jiných od této autorky četla trochu obtížněji, ale jinak super.

06.08.2016 4 z 5