Naše nerostné bohatství

Naše nerostné bohatství https://www.databazeknih.cz/img/books/62_/62139/nase-nerostne-bohatstvi-62139.jpg 5 10 3

Naučná kniha z edice Oko o nerostech a horninách na území bývalého Československa. Systematicky členěný přehled je doprovázen řadou velice zdařilých maleb.

Leona333
Leona333
14.11.2022 5 z 5

Co jsou to nerostné suroviny? Člověk a kámen! Vznik a výskyt nerostných surovin v ČSSR...

Železné rudy
Apatit
Tuha
Azbest
Kaolín

No, mohla bych psát dál a dál a stejně by to nebralo konce. Jen jsem pokaždé při čtení žasla, jak jedna malá zemička někde v Evropě..., má toliko nerostného bohatství a k čemu všemu, se dá použít.
Občasná ilustrace nerostu - kamene, je v této encyklopedii takovou třešničkou na dortu.

sira
sira
03.09.2016 5 z 5

Knihu jsem objevila náhodou zapomenutou v knihovně a je to škoda, stojí za pozornost. Přehledná encyklopedie obsahuje skvělé ilustrace, které opravdu výborně charakterizují jednotlivé nerosty. Určitě se vyplatí si zopakovat informace, které se člověk kdysi dříve učil.

Finskej
Finskej
07.02.2014 5 z 5

Další z oněch báječných malých naučných knížek z edice Oko, které jsem jako kluk vysloveně hltal. A zábavné na nich je, že hltat je mohu i jako dospělý. Edice Oko je vůbec skvělý vynález, který se Albatrosu svého času moc povedl. Dobře se to čte, a přitom se člověk dozví řadu zajímavých věcí. V tomto případě o nerostech a horninách na území bývalého Československa. Systematicky členěný přehled je doprovázen řadou velice zdařilých maleb většiny zmíněných nerostů, a proto vás nakonec četba i o rudách zdánlivě fádních a běžných může vlastně bavit.

kameny minerály, nerosty

Jiří Kouřimský
česká, 1926 - 2003
1976  94%Drahé kameny kolem nás
2008  100%Atlas minerálů České a Slovenské republiky
1985  80%Atlas drahých kamenů
1966  100%Naše nerosty
1982  96%Naše nerostné bohatství

Kniha Naše nerostné bohatství je v