Naše nerostné bohatství

Naučná kniha z edice Oko o nerostech a horninách na území bývalého Československa. Systematicky členěný přehled je doprovázen řadou velice zdařilých maleb.

https://www.databazeknih.cz/img/books/62_/62139/nase-nerostne-bohatstvi-62139.jpg 4.98
Literatura naučná, Přírodní vědy
Vydáno, Albatros (ČR)

Kniha Naše nerostné bohatství

sira
03.09.2016

Knihu jsem objevila náhodou zapomenutou v knihovně a je to škoda, stojí za pozornost. Přehledná encyklopedie obsahuje skvělé ilustrace, které opravdu výborně charakterizují jednotlivé nerosty. Určitě se vyplatí si zopakovat informace, které se člověk kdysi dříve učil.

Finskej
07.02.2014

Další z oněch báječných malých naučných knížek z edice Oko, které jsem jako kluk vysloveně hltal. A zábavné na nich je, že hltat je mohu i jako dospělý. Edice Oko je vůbec skvělý vynález, který se Albatrosu svého času moc povedl. Dobře se to čte, a přitom se člověk dozví řadu zajímavých věcí. V tomto případě o nerostech a horninách na území bývalého Československa. Systematicky členěný přehled je doprovázen řadou velice zdařilých maleb většiny zmíněných nerostů, a proto vás nakonec četba i o rudách zdánlivě fádních a běžných může vlastně bavit.

Stručná historie času

kameny minerály, nerosty

Jiří Kouřimský
česká, 1926 - 2003

všech 9 knih autora

Kniha Naše nerostné bohatství je v