Drahé kameny kolem nás

Drahé kameny kolem nás https://www.databazeknih.cz/img/books/59_/59825/drahe-kameny-kolem-nas-59825.jpg 5 16 5

Eeve
Eeve
04.09.2022 4 z 5

Naozaj profesionálna a prepracovaná kniha o mineráloch, je vidno, že autor je v tomto smere profesionál. Hoc je už staršieho dáta, a teda niektoré informácie, názvy či zaradenie minerálov sú, ako sa vraví, už "pasé", je v nej stále čo čítať, osobne ma najviac zaujali historické informácie či zaujímavosti pri rôznych témach, ako napr. z nálezísk drahých kameňov, cesty-necesty najvzácnejších drahokamov, a podobne.

sira
sira
05.08.2016 5 z 5

Naprosto souhlasím se všemi nadšenými komentáři. Kniha je opravdu podrobná - obsahuje jak historii, zajímavosti, info o nalezištích i nákres struktury jednotlivých krystalů. Super fotky - prostě určitě stojí za to si ji koupit.

Exit-50
Exit-50
15.11.2015 5 z 5

Krásná kniha ke které jsem se mockrát obracel v době, kdy jsem aktivně sbíral minerály a kameny. Fotogalerie knihy na první pohled řekla o který kámen jsem zakopl. Super.

Luccy78
Luccy78
08.08.2015 5 z 5

Skutečně nádherná publikace plná popisů doplněná barevnými fotografiemi.. Přehledná, jasná, velmi zajímavá a to vše podané srozumitelnou formou. Doporučuji nejen milovníkům a obdivovatelům nerostů.

Finskej
Finskej
06.02.2014 5 z 5

Bible každého, kdo se o drahé kameny tak či onak zajímá. Vyčerpávající, informacemi a barevnými fotografiemi nabitá, překvapivě i čtivá... Lepší kniha na dané téma snad u nás ještě nevyšla. + kapitoly věnované historii českých drahých kamenů, našim korunovačním klenotům, našim sbírkám a klenotnicím a, nikoliv nejméně zajímavě, výrobě umělých drahokamů. Zkrátka nezbytnost.

kameny minerály, nerosty

Autoři knihy

Vladimír Bouška
česká, 1933 - 2001
Jiří Kouřimský
česká, 1926 - 2003

Kniha Drahé kameny kolem nás je v