SimonDobes SimonDobes komentáře u knih

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Tento diel som si veľmi užil, možno viac než predošlé tri. Mám veľmi rád autorkin štýl písania, píše ľahko, diela sa pomerne rýchlo čítajú. Krásne vykresluje postavy, mimo hlavnej hrdinky a Chaola som si obľúbil i Aediona, Rowana, Manon (i Arrobyna), a nové postavy Lysandru a Nesryn. K Elide som si ešte nejaký vťah nevytvoril. Čo sa týka Manon, som rád, že som si ju v tomto dieli obľúbil, pretože v tom predošlom sa mi nepáčila, iritovala ma. Záverečný súboj mi prišiel trochu pritiahnutý za vlasy, ale posledné kapitoly mi to vynahradili - tie boli veľmi pekné.

22.01.2021

Drsná škola Drsná škola Frank Miller

Na Drsnú školu som počul samé chvály, no mňa trochu sklamala. Príbeh pôsobil jednoducho, o pár hodín už nebudem vedieť, o čom som poriadne čítal. Musím pochváliť veľký formát knihy, vynikne na ňom krásne detailná kresba Geofa Darrowa.

05.01.2021 3 z 5

Wolverine: Starej dobrej Logan Wolverine: Starej dobrej Logan Mark Millar

Pútavý a drsný komiksový príbeh s veľmi vydarenou kresbou, ktorý si rozhodne neberie servítku pred ústa.
Neskutočne som sa bavil, každou stranou som bol zvedavý, čo sa starému Loganovi a slepému Hawkeyeovi stane a aký osud ich postihne.

24.10.2020 5 z 5

Malá červená kniha o běhání Malá červená kniha o běhání Douglas Scott

Ako bežcovi mi kniha sadla a v niečom pomohla. Je to podané stručne bez zbytočných odbočiek. Kniha určite pomôže bežcom, ktorí len začali, no neuškodí i pokročilému bežcovi. V čase, keď som ju čítal, ma do behu slušne namotivovala.

08.01.2022 4 z 5

Zakliata panna vo Váhu a divný Janko Zakliata panna vo Váhu a divný Janko Janko Kráľ

Mňa táto krátka balada veľmi milo prekvapila. Štýl Janka Kráľa mi sadol - je to dobre napísane a výborne sa to rýmuje.

23.07.2021 5 z 5

Priepasť Priepasť Jozef Karika

Zo začiatku napínavé, v polovici sa to zaseklo a začalo to byť zdĺhavé, ku koncu sa napínavosť ale vrátila. Vedel by som si tú knihu predstaviť kratšiu, no i cez to sa dobre a rýchlo čítala. Taký príjemný mix Strachu, Tmy a Trhliny so skvelou novou mysterióznou zápletkou. 70%

18.08.2020 4 z 5

Nezabiješ? Nezabiješ? Lívia Hlavačková

Veľké prekvapenie! Knihu som dlho odkladal, čakal som niečo nie moc dobré, ale dostal som skvelý príbeh so sympatickými a super vykreslenými postavami. Veľmi dobre a rýchlo sa to čítalo, bolo to pútavé a originálne.

13.08.2020 4 z 5

Tahiti Tahiti Michal Hvorecký

Zlé spracovanie originálneho námetu s veľkým potenciálom. Chýbajú mi tu postavy, okrem Štefánika a jeho pravnučky tu nemáme takmer žiadne, k nim sa ani nedá vytvoriť nejaký citový vzťah. Tiež tu nie sú dialógy, celé je to také plytké. Občas potešil nejaký vtip alebo vykreslenie Štefánika. Ako plus beriem i obálku, prerobenú hymnu a báseň o sokolovi, tie sa podarili.
Snáď sa tejto témy chytí v budúcnosti ešte niekto a spracuje to lepšie a viac do hĺbky. 50%

04.08.2020 3 z 5

Bestie Bestie Mark E. Pocha (p)

Správne nechutný a krvavý slasher, ktorý sa skvelo číta a ku koncu je napínavý. Náražky na Dušičky a to, že sa väčšina príbehu odohráva v Starom Orechu, cením a potešilo ma to.

02.08.2020 4 z 5

Zasr*tý Bucky Dent Zasr*tý Bucky Dent David Duchovny

Wau, tak toto ma teda prekvapilo. Knihu som kupoval len preto, že autorom je sám Fox Mulder, ale nečakal som od toho nič výnimočné. No dostal som niečo neuveriteľné!

Čítalo sa to rýchlo a ľahko, bolo to vtipné a zároveň dojímavé, ku knihe sa budem vždy rád vracať.
"Boh žehnaj zasratému Buckymu Dentovi!"

20.06.2020 4 z 5

Písečníci (3 povídky) Písečníci (3 povídky) George R. R. Martin

Písečníci - 5*
Píseň pro Lyu - 4*
Sklenená kvetina - 2*

23.12.2018 4 z 5

Búrka v impériu Búrka v impériu Sarah J. Maas

Pre mňa zatiaľ spomedzi piatich dielov ten najhorší (no nie zlý). Aelin ma miestami svojou naivitou vytáčala a občas to bolo zdĺhavé. Knihe sa nedá ale odoprieť autorkin ľahký štýl písania, čitateľnosť a udržiavanie napätia. Nemôžem nespomenúť epickú bitku na mori v Zálive lebiek - pri nej som sa rozhodne nenudil. Keďže som predtým čítal novelu "Vrahyňa proti pánovi pirátov", Rolfeho som poznal a rád som s ním opäť stretol.

15.06.2021 4 z 5

POZORnosť POZORnosť Antonie Nováková

Musím knihe pochváliť grafiku - obálka a ilustrácie sú krásne, diela na seba voľne nadväzujú a najviac sa mi páči originálne napísanie mien autorov zvislo po okraji. V knihe sa nachádza veľa básni alebo krátkych poviedok, každý čitateľ si tu nájde to svoje. Kniha zlyháva na nedostatkoch - pokiaľ nie ste jednoduchý čitateľ, pripravte sa na gramatické chyby a preklepy. Mali by ste dať knihe šancu, o pár rokov možno niektorí autori a ich diela budú v kníhkupectvách medzi bestsellermi.

04.01.2021 4 z 5

Umenie a iné straty času Umenie a iné straty času Daniella Dair (p)

Po prečítaní pár strán som si povedal, že knižku hodnotiť nebudem, názory druhého človeka sa predsa nedajú hodnotiť. No ono to vo mne vyvolalo neopísateľný pocit, otáčal som stránku za stránkou a čítal. Veľmi ma to bavilo. Poéziu neobľubujem, ale toto sa mi sakramentsky páčilo.

24.10.2020 5 z 5

Chromý osud Chromý osud Arkadij Strugackij

Dva príbehy v jednej knihe - jeden o Felixovi Sorokinovi, spisovateľovi, ktorý má momentálne krízu s písanim a Viktorovi Banevovi, taktiež spisovateľovi, ktorý je na návšteve v meste, kde sú mokrošovia.
Boli pasáže, kde som sa bavil, hltal stranu za stranou (ani sám neviem ako), občas sa zasmial, ale bolo to i naopak. Niekedy som sa strašne nudil a prišlo mi to miestami zdĺhavé.

24.10.2020 3 z 5

Čepiec Čepiec Katarína Kucbelová

Kniha s originálnou témou napísaná originálným štýlom. Veľmi dobre sa to čítalo, dozvedel som sa nové veci z prostredia na Šumiaci, nejaké povery a tradicie.

08.10.2020 4 z 5

Dobehni svoj mozog Dobehni svoj mozog Anders Hansen

Veľmi náučné a motivujúce, k tomu ľahko a čitateľne napísané.

09.08.2020 4 z 5