Malá červená kniha o běhání

Scott Douglas nabízí zkušenosti, které získal v průběhu třech desetiletí běhání, dvou desetiletí práce sportovního novináře, a na setkáních s nejvýznamnějšími běžci a trenéry z celého světa. Jeho 250 tipů je druhou nejlepší věcí po získání osobního trenéra. Douglas radí, jak zvýšit vaše denní, týdenní a roční běžecké objemy, jak zvýšit rychlost a jak si užít běh bez zranění. Věnuje se široké paletě otázek. Zajímavé odpovědi si v knize najde každý. Začátečník, který se touží dostat do formy, středoškolský závodník, atlet přemýšlející o tom, že by přesedlal na běh, ale i zkušený běžec, který by chtěl zlepšit svůj čas na nejbližším maratonu. Otázek je mnoho: Jak se správně obléct při běhání v dešti nebo na sněhu? Jak si najít čas na běhání i v rušných dnech? Jak si stanovit rozumné cíle a jak jich dosáhnout? Douglas zná odpovědi....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/165798/mala-cervena-kniha-o-behani-165798.jpg 433
Literatura naučná, Zdraví
Vydáno:, Premedia

Kniha Malá červená kniha o běhání

Frances1

Kniha je plná celkem obecných rad, které chtějí motivovat běžce, ale kolikrát jsem se musel zastavit a zamyslet se nad sklatbou věty. Překlad a výrazy jsou skoro doslovné a kolikrát nedávají smysl.

maze
07.06.2018

Kniha je velkou sbírkou různých běžeckých tipů - od toho jak a jakým stylem běhat, jak se nezranit i jak správně trénovat. I když to není souvislé čtení, čte se překvapivě dobře - autor toho v životě naběhal opravdu hodně a tak má co říct - spoustu zajímavých rad a myšlenek bez zbytečného balastu.

adorjas
14.05.2018

Hodnotím 3,5* - kniha to nie je konkrétna informácia, ktorá vám poradí s úplne detailnými záležitosťami. Skôr by som ju porovnala ku knihe, ktorá vás na beh naladí s tým, že to nie je žiadna veda. A viete čo? Takto to má byť! Beh nie je veda, ľudstvo si behá od prvopočiatkov.
Kniha bola motivačná, nešla vám kecať do toho, za koľko tisíc si máte kúpiť bežecké topánky, alebo kompresné ponožky a podobne. Mala tam zopár tipov ohľadom tréningu, ale preklad a korektúry boli niekedy tak zle vysvetlené, že to nedávalo zmysel. Autor veľmi laicky popísal strečing, jednotlivé tréningové aktivity, aj keď sa tam dosť nerozlišovalo, či beháte na dlhé alebo krátke vzdialenosti a podľa môôjho laického názoru, je to tiež dôležité.
Napriek tomu ma bavila a čo ma naozaj pobavilo, bola veta o účinkoch kávy s behom: "Neopúšťajtedom, kým káva neopusti vás."

Jirmus
13.01.2017

Stručná, jednoduchá a praktická knihy pro každého sportovce a nejen běžce. Vřele doporučuji.

Mijagi
10.02.2016

Stručná, ale výstižná příručka. Krátké kapitoly přináší základní informace, od nichž se lze již snadno odpíchnout bez nutnosti četby dalších knih a zbytek se naučit z praxe. Kniha je psaná svižným stylem a není zahlcená otravnými reklamami, jak bývá u běžecké literatury zvykem. Douglas Scott navíc prosazuje používání selského rozumu a naslouchání pocitům. Při varování před marketingovou smrští se nebojí trefovat do vlastních řad (pracuje jako redaktor běžeckého časopisu) a upozornit třeba na obezřetnost před recenzemi nových bot, které jsou v drtivé většině psané po dvou, třech výbězích a ne po měsících používání. Nad částí věnované zraněním by asi leckterý doktor zakroutil hlavou. Autor v ní rozebírá teze, s čím vším lze ještě běhat a co naopak vyžaduje klid. Jeho názor je sice dost kontroverzní, ale jako ukázání druhého extrému proti úzkostnému sledování každé bolístky dobrý, našel jsem si střed :-) Velmi přínosné pro mě byly kapitoly o sestavování tréninkových plánů. Tabulku na míru neočekávejte, ale za to se dočtete spoustu rad, jak si ji sledováním chování vlastního těla připravit. Malá kniha, u které jsem popsal velký kus papíru poznámkami.

lucin_a
03.05.2014

Pěkně zpracovaná kniha, která čerpá ze zkušeností dlouholetého (životního) běžce. Každý zde nalezne vše potřebné k běhání (ve vedru, v dešti, ve sněhu, užitečné rady, motivace, atp.). Není zde pouze kapitola o dýchání... Celkově mohu jen doporučit!

Renava
24.06.2013

Motivačná vec, ktorá určite nakopne všetkých nerozhodných a váhajúcich, riešiacich dilemu, či zostať rozvalený pri telke, alebo konečne vyraziť na vzduch, s teniskami na nohách a dať si trochu do tela. Na tému behania som čítala veľa lepších a odbornejších záležitostí, konkrétne táto publikácia je skôr orientovaná motivačne a začiatočníkom, avšak ak má byť jej účelom čitateľa navnadiť na tento druh pohybu, ten určite splní. Bohužiaľ, slovenský preklad je pod úroveň, čo je veľmi nešťastné hlavne v prípade odbornej terminológie, prekladateľ si nedal ani najmenšiu námahu sa v tejto problematike zorientovať a evidentne toho v živote veľa nenabehal.

běhání, běh

Autor knihy

Douglas Scott
anglická

Kniha Malá červená kniha o běhání je: