Nezabiješ?

Nezabiješ? https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/177564/gwind-nezabijes-177564.jpg 3 19 4

Gwind série

Pre vysokoškoláčku Annu je vražda čosi nepredstaviteľné. Keď sa však náhle objaví vo zvláštnom svete a zajmú ju nájomní vrahovia, zabíjanie je odrazu neželanou súčasťou jej života. Ak chce prežiť, musí zabudnúť na mnohé z toho, čomu dovtedy verila. Odhaľuje život, city a motiváciu vrahov. Spoznáva miesto, v ktorom vládne mágia, dvorské intrigy a neľútostné boje. Aj Anna berie do ruky zbraň, hoci si nedokáže predstaviť, že by niekoho zabila. Lenže krvavý svet okolo nej jej nedáva veľmi na výber. Anna zisťuje, že jej vlastné hranice ležia úplne inde, než si kedysi myslela. Román z pera slovenskej autorky vás vtiahne do krutého temna Spoločenstva vrahov. Ak padnete do ich rúk, každé rozhodnutie je voľba smrti. No aj táto minca má svoj rub... 1. vydání.... celý text

Michal_SK
08.01.2023 2 z 5

nie je to zlé, ale nie som cieľovka. je to skôr také infantilné decko-ženské.

cryingPickle
17.04.2021 5 z 5

Na to, že je to prvá kniha ktorú autorka vydala to bolo prekvapivo dosť dobré. Páčili sa mi obe dejové línie, tempo bolo svižné, príbeh sa nevliekol a aj postavy mi boli sympatické. Vytkol by som iba 1 vec, a to, že táto kniha potrebuje mapu(ja osobne strácam pojem o miestach v ktorý sa postavy nachádzajú ak nemám nejakú mapu k dispozícií). Fantasy fanúšikom vrelo doporučujem a teším sa na pokračovanie.

MichalPuchovsky
10.02.2021 3 z 5

Do rúk sa mi dostalo druhé prepracované vydanie knihy, ktoré zaujme hlavne milovníkov klasickej fantasy. Páčilo sa mi striedanie dvoch dejových liniek a mierne paradoxne ma zaujala viac tá druhá s Čiernymi mágami. Bohužiaľ ma za srdiečko až tak nechytilo hlavné dobrodružstvo Gwind v Spoločenstve vrahov. Z mojej perspektívy sa šialene ťahalo a bolo preplnené dumaním hlavnej hrdinky nad podstatou bytia. Ku koncu sa to ale zlepší a dej sa poriadne rozhýbe.

SimonDobes
13.08.2020 4 z 5

Veľké prekvapenie! Knihu som dlho odkladal, čakal som niečo nie moc dobré, ale dostal som skvelý príbeh so sympatickými a super vykreslenými postavami. Veľmi dobre a rýchlo sa to čítalo, bolo to pútavé a originálne.

Lívia Hlavačková
slovenská, 1983