Simona02 Simona02 komentáře u knih

Najdlhšia cesta Najdlhšia cesta Nicholas Sparks

Autor nádherne popisuje pocity lásky, šťastia, smútku... Mnoho opísaných situácií bolo veľmi dojemných, a keď sa človek zamyslel nad nimi, dokázal príbeh prežívať zároveň s postavami. Všetky ich pocity, myšlienky, rozhodnutia, ich správanie boli perfektne vylíčené na papieri. Krásne zakončenie príbehu, koniec nebol predvídateľný. Celkový príbeh na mňa pôsobí tak jednoducho, avšak aj napriek tomu má svoje čaro. V istom zmysle slova ma okúzlil.

Táto kniha bola pre mňa jedna veľká jazda. Skvelý príbeh, a rozhodne odteraz patrí medzi moje obľúbené knihy za poslednú dobu. Krásny romantický príbeh, ktorý nám poskytol autor, zanecháva v človeku neopísateľné pocity. Jednoznačne odporúčam každému!

20.02.2018 5 z 5

Venuša zo zátoky Venuša zo zátoky Dominik Dán

Moja prvá kniha od autora nebola sklamaním, práve naopak. Dej bol zaujímavý, príbeh plynul, sympatické postavy. Nemám čo vytknúť. Super!

12.01.2019 5 z 5

Pýcha a predsudok Pýcha a predsudok Jane Austen

Milá, oddychová kniha, ktorá zobrazuje život v spoločnosti v 18 storočí. Nesmela chýbať ani láska a rôzne vzťahy medzi osobami, ktoré na konci knihy prekonali značný zvrat. I keď ma kniha vyložene nenadchla, hodnotím ju celkom pozitívne.

30.03.2018 3 z 5

Búrlivé výšiny Búrlivé výšiny Emily Brontë

Tento príbeh mi jednoducho nesadol, bol nezaujímavý a o postavách ani nehovorím. Možno sa moje hodnotenie zakladá aj na mojich vysokých očakávaniach ktoré som mala od knižky, ťažko povedať, ale jedno viem, už sa k tejto knižke vo vlastnom záujme neplánujem vracať.

06.01.2018 2 z 5

Vážka v jantári Vážka v jantári Diana Gabaldon

Druhé pokračovanie Cudzinky bolo perfektné! Dokonca môžem tvrdiť že bolo o niečo lepšie ako prvý diel. Príbeh bol tak isto ako v prvej časti pútavý, dobre napísaný, obohatený o rôzne informácie z histórie prepojené s fikciou. Musím priznať, že som sa miestami strácala v tom množstve informácií, ktoré nám autorka prostredníctvom knižky podávala - kto s kým bojuje, proti komu a všetky tie vzťahy medzi jednotlivými osobami. Občas sa mi to plietlo, ako som už spomínala, ale aj napriek tomu to stálo za to a som rada že som tento diel prelúskala (odrádzal ma počet strán) a už sa teším na pokračovanie.

06.01.2018 5 z 5

Ak zostanem Ak zostanem Gayle Forman

Krásny príbeh i keď smutný. Povedala by som že nijako zvlášť mi nepokazil dojem u knihy otvorený koniec, avšak, ak by to bolo na mne, knižku by som sa snažila dokončiť tak, aby sa uzavrela jedna kapitola v živote hlavnej hrdinky. To je asi jediný detail, ktorý by som zmenila. Každopádne autorka spracovala veľmi pekný príbeh o mladej láske. Taktiež zobrazenie tragédie ktorá postihla hlavnú hrdinku príbehu.

11.06.2018 4 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Príbeh sa čítal jedným dychom, skvelo napísané, to sa musí Karikovi uznať. Avšak, u mňa dosť ovplyvnilo hodnotenie knihy zakončenie príbehu, ktoré bolo nečakané a osobne mi nesadlo.

01.09.2017 3 z 5

Harry Potter a Kameň mudrcov Harry Potter a Kameň mudrcov J. K. Rowling (p)

Knižku som mala "prelúskanú" za dva dni, a to som pôvodne ani nemala v pláne si ju vôbec prečítať. Dostala som ju ako darček k narodeninám niekoľko rokov dozadu, avšak, prečítala som si ju až dnes. Po dlhej dobe. A popravde, neľutujem. Iste, som toho názoru že by ma knižka bavila viac ako mladšiu čitateľku, no na druhej strane sa mi príbeh aj v súčasnosti páčil, a nebol vôbec náročný na čítanie, vzhľadom k tomu že je knižka určená skôr pre deti. Plusom boli aj pekné ilustrácie, ktoré knihe istým spôsobom dodávali to svoje kúzlo.

03.08.2017 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Pútavo napísaná kniha slovenského autora. Príbeh ktorého námetom bola údajne skutočná udalosť o ktorej dal autorovi vedieť istý čitateľ a mal za potrebu sa o ňu podeliť verejne, tak aby sa dostala medzi ľudí. Zaujala aj Kariku a tak vznikla táto kniha, sústredená na pohorie Tribeč na západnom Slovensku a na "skupinku" ľudí ktorí sa v rámci záujmu vyberú na toto pohorie a zažijú niečo, čo ich poznačí do konca svojich životov. Každý človek si na tento príbeh utvorí vlastný názor, čomu verí, a čo sa mu naopak zdá nad možnosti chapania. Po prečítaní knihy som mala zmiešané pocity. O spomínaných "záhadách na Tribeči" som sa dozvedela po prvýkrát prostredníctvom tejto knihy a čiastočne ma to začalo zaujímať. Taktiež čo by som chcela vyzdvihnúť na tejto knihe sú vložené odkazy autora, ktorý sa na dané pohorie vybral a následne nahral sériu videí na internet. Takže si čitateľ po prepísaní adresy na internet, mohol predstaviť ako vyzerajú určité miesta v skutočnosti. Kniha sa čítala jedným dychom.

25.02.2017 4 z 5

Proces Proces Franz Kafka

Príbeh sa sústredí na bankového prokuristu Jozefa K, ktorý jedného dňa bude mať neočakávanú návštevu vo svojom príbytku. Dozvie sa, že sa proti nemu začal súdny proces a on sám nemá tušenia ako je možné, že sa ocitol v takejto situácií. Určite zaujímavý nápad, príbeh je obohatený o informácie týkajúce sa súdnych záležitostí. Čo je plus, no naopak nejde o jednoduché čítanie. Čitateľ sa musí zamyslieť nad určitými vecami, informáciami s ktorými je prostredníctvom knižky oboznámený. Záver bol z môjho pohľadu prekvapivý, nečakaný.

04.02.2018 3 z 5

Cudzinka Cudzinka Diana Gabaldon

Príbeh ma zaujal už čo sa týkalo anotácie, obľubujem knihy ktoré sú buď písané v minulosti alebo sú rôzne prepojené z minulosťou a súčasnosťou, a cestovanie v čase je už len bonus. Sadol mi aj štýl písania autorky. Knižka aj napriek väčšiemu počtu strán sa dala z ľahkosťou čítať, nenudila som sa a ku knižke som sa vracala ..dalo by sa povedať s radosťou.

Musím vyzdvihnúť veľmi pekné prepojenie zo súčasnosťou, čo bol spomínaný rok 1945 a minulosťou 18. storočím. Z prostredia bojov, nenávisti, vrážd a nespravedlnosti, obohateným o rôzne informácie ako sa v tej dobe žilo. Nebolo to najjednoduchšie, ľudia nemali také vymoženosti ako v 20. storočí, predsa je to už o 200 rokov neskôr a bolo objavených mnoho vecí ktoré uľahčovali prežitie na tejto zemi, a predsa si vedeli vystačiť aj v tej dobe, s tým málom čo mali. A nie len tento postreh stojí za spomenutie. Príbeh ako taký sa mi páčil. Taktiež veľmi pekné detailné popisy vecí aj celkového diania. Vo vlastnom záujme mám v pláne si prečítať aj ostatné diely tejto rozsiahlej série. Určite odporúčam!

08.07.2017 4 z 5

Strážca času Strážca času Mitch Albom

Táto knižka na mňa pôsobila veľmi pozitívnym dojmom. Predovšetkým ma primäla zamyslieť sa nad tým, ako čas zohráva veľkú rolu v našich životoch a plynie rýchlo na to, aby sme si to stíhali vôbec uvedomovať. Sú momenty kedy si hovoríme, že by sme chceli zastaviť čas. A naopak dni, kedy by sme ten čas chceli posunúť dopredu. Každopádne čas plynie rýchlo, je vzácny a preto ho treba využiť tak, aby to človek v posledných dňoch svojho života neľutoval.

09.05.2019 5 z 5

Sedemnásť orieškov na rozlúsknutie Sedemnásť orieškov na rozlúsknutie Agatha Christie

Týchto osemnásť krátkych poviedok z pera známej anglickej spisovateľky Agathy Christie nesklamali. I keď niektoré príbehy by som označila ako priemerné, stále ma dokáže prekvapiť záver každého z príbehov. Vždy je vinníkom práve tá osoba, ktorá sa nám zo začiatku príbehu vidí ako celkom nevinná, alebo by sme jednoducho nepredpokladali, že by mohla byť osobou ktorú hľadáme. Predovšetkým sa mi páčili poviedky s p. Poirotom. Super!

20.07.2018 4 z 5

Učiteľova dcéra Učiteľova dcéra Julie Klassen

Zatiaľ moja druhá kniha od autorky, ktorú s radosťou môžem zaradiť medzi mojich favoritov. Krásne vykreslené prostredie, atmosféra, doba a jej zvyky, sympatické postavy, láska. Týmto všetkým oplýva "Učiteľova dcéra". Odporúčam!

09.07.2018 5 z 5

Romeo a Júlia Romeo a Júlia William Shakespeare

Jedna z najznámejších Shakespearových tragédií o láske Rómea a Júlie, detí znepriatelených rodov - so smutným koncom, ku ktorému došlo úplnou náhodou a postihlo ho nešťastie. Odporúčam!

28.04.2018 4 z 5

Stromy rastú do neba Stromy rastú do neba Ivona Gallová

Príbeh bol napísaný jednoducho, žiadne náročné čítanie. Kniha nemá veľa strán, a číta sa v podstate sama. Určite chcem vyzdvihnúť zaujímavý príbeh, dej a sympatické postavy. Taktiež bol príbeh dobre napísaný, páčil sa mi štýl písania autorky. Pokladám túto knihu za doposiaľ najlepšiu od Slovenského autora, ktorú som v poslednej dobe čítala.

29.03.2018 5 z 5

Balada o žaláři v Readingu Balada o žaláři v Readingu Oscar Wilde

Oscar Wilde patrí medzi mojich obľúbencov a tak som sa odvážila siahnuť po jeho ďalšom diele. V tomto prípade, po balade, ktorej obsah bol inšpirovaný Oscarovim pobytom vo vezení v Readingu. I napriek tomu že som sa celkom obávala, vzhľadom k tomu že poézia nie je moja šálka kávy, ako sa hovorí, musím potvrdiť že som nebola sklamaná. Oscar bol jednoducho skvelý spisovateľ. Nemožno poprieť. Páčia sa mi jeho filozofické úvahy. A čo sa týka balady, človek sa skutočne musí zamyslieť nad niektorými vecami, aby pochopil pravý zmysel autorovho počinu, alebo sa aspoň sčasti vžil do jeho kože.

04.02.2018 4 z 5

Hamlet Hamlet William Shakespeare

Jedna z najznámejších divadelných hier slávneho spisovateľa Williama Shakespeara. Skvelá tragédia a aj po stovkách rokov stále dokáže ohromiť čitateľa. Byť, a či nebyť.. to je otázka!

04.02.2018 4 z 5

Najväčšie záhady a mystériá Slovenska Najväčšie záhady a mystériá Slovenska Ján Lacika

Knižka obohatená o rôzne informácie, legendy a zaujímavosti z histórie týkajúce sa Slovenska. Odporúčam!

06.01.2018 5 z 5

Nočný film Nočný film Marisha Pessl

Knihu som si prečítala na základe odporúčania a musím priznať, že to vôbec neľutujem. Ako už bolo spomenuté, rýchlo sa človek ponorí do deja a príbeh je naozaj zaujímavý. Jediné čo by som mohla vytknúť tejto knihe, resp prekladateľovi je celkom veľké množstvo chýb/ preklepov v slovenskom preklade.

15.01.2017 4 z 5