Simona02 Simona02 komentáře u knih

Strážca času Strážca času Mitch Albom

Táto knižka na mňa pôsobila veľmi pozitívnym dojmom. Predovšetkým ma primäla zamyslieť sa nad tým, ako čas zohráva veľkú rolu v našich životoch a plynie rýchlo na to, aby sme si to stíhali vôbec uvedomovať. Sú momenty kedy si hovoríme, že by sme chceli zastaviť čas. A naopak dni, kedy by sme ten čas chceli posunúť dopredu. Každopádne čas plynie rýchlo, je vzácny a preto ho treba využiť tak, aby to človek v posledných dňoch svojho života neľutoval.

09.05.2019 5 z 5

Venuša zo zátoky Venuša zo zátoky Dominik Dán

Moja prvá kniha od autora nebola sklamaním, práve naopak. Dej bol zaujímavý, príbeh plynul, sympatické postavy. Nemám čo vytknúť. Super!

12.01.2019 5 z 5

Draculov hosť a iné príbehy Draculov hosť a iné príbehy Bram Stoker

Dlho som neotáľala a po tejto knižke poviedok z pera autora, ktorý napísal skvostného Draculu, som siahla krátko po tom, ako som prečítala spomínané dielo, ktoré ma nesmierne nadchlo. Čo sa týka poviedok a môjho pohľadu na ne, zo začiatku sa mi poviedky veľmi páčili, každá jedna mala niečo do seba a na konci prekvapila alebo pohoršila čitateľa. Avšak, to k hororovému žánru patrí. Taktiež štýl písania autora mi nesmierne sedí. Každopádne, tak ako to býva u väčšiny kníh, nájdu sa nejaké plusy a rovnako aj mínusy, ktoré treba spomenúť. V tomto prípade ma celkom sklamali posledné 4 poviedky, ktoré sa mi nečítali najľahšie a osobne ich pokladám za priemerné, i keď to nekazí môj dojem z knihy a aj napriek tomu to bol pre mňa zážitok a určite ju odporúčam! 3,5*

31.07.2018 4 z 5

Sedemnásť orieškov na rozlúsknutie Sedemnásť orieškov na rozlúsknutie Agatha Christie

Týchto osemnásť krátkych poviedok z pera známej anglickej spisovateľky Agathy Christie nesklamali. I keď niektoré príbehy by som označila ako priemerné, stále ma dokáže prekvapiť záver každého z príbehov. Vždy je vinníkom práve tá osoba, ktorá sa nám zo začiatku príbehu vidí ako celkom nevinná, alebo by sme jednoducho nepredpokladali, že by mohla byť osobou ktorú hľadáme. Predovšetkým sa mi páčili poviedky s p. Poirotom. Super!

20.07.2018 4 z 5

Učiteľova dcéra Učiteľova dcéra Julie Klassen

Zatiaľ moja druhá kniha od autorky, ktorú s radosťou môžem zaradiť medzi mojich favoritov. Krásne vykreslené prostredie, atmosféra, doba a jej zvyky, sympatické postavy, láska. Týmto všetkým oplýva "Učiteľova dcéra". Odporúčam!

09.07.2018 5 z 5

Dracula Dracula Bram Stoker

Výborná klasika! Mrzí ma, že som sa k tomuto dielu dostala až teraz. Nemám prečítané veľké množstvo hororov, ale mám slabosť pre tieto staršie, klasické knižky, ktoré boli pre mňa vo väčšine prípadoch dobrou voľbou. Vyzdvihla by som štýl písania autora, ktorý mi taktiež sadol a príbeh som čítala so zatajeným dychom. Skvelé! Rovnako sa mi na tejto knižke páčilo to, ako autor zbytočne nefantazíroval a nevymýšľal rôzne nerealistické situácie, (i keď bol príbeh jednoznačne fikciou) a snažil sa zakomponovať legendu o slávnom Draculovi do reálneho prostredia, ktoré bolo vykreslené mysticky a čitateľovi doslova naháňalo hrôzu.

05.07.2018 5 z 5

Ak zostanem Ak zostanem Gayle Forman

Krásny príbeh i keď smutný. Povedala by som že nijako zvlášť mi nepokazil dojem u knihy otvorený koniec, avšak, ak by to bolo na mne, knižku by som sa snažila dokončiť tak, aby sa uzavrela jedna kapitola v živote hlavnej hrdinky. To je asi jediný detail, ktorý by som zmenila. Každopádne autorka spracovala veľmi pekný príbeh o mladej láske. Taktiež zobrazenie tragédie ktorá postihla hlavnú hrdinku príbehu.

11.06.2018 4 z 5

Neobyčajné dobrodružstvá Neobyčajné dobrodružstvá Daniel Wallace

Páčila sa mi na tejto knihe snaha, ktorú hlavný hrdina vynaložil aby si našiel spoločníčku na výlet, možno aj niečo viac. Nestrácal nádej a snažil sa využiť každú príležitosť, keď bol v spoločnosti nejakej ženy. Dôveroval sám sebe a nakoniec sa aj presvedčil o tom, že nie je až také náročné si získať priazeň ženy, aj napriek jeho odlišnému prístupu k veciam a zvláštnym záľubám. Povedala by som, že príbeh poukazuje na to, že nikdy nie je neskoro na lásku. Nech sa už človek ocitá v akejkoľvek situácií, stále má šancu na zmenu a môže si naplno užiť svoj život. Tešiť sa z maličkostí a vážiť si ich. Taktiež si vážiť ľudí, ktorým na nás záleží. Avšak, čakala som od tejto knihy niečo viac, možno lepšie rozvinutý dej.. preto je moje hodnotenie priemerné.

02.06.2018 3 z 5

Romeo a Júlia Romeo a Júlia William Shakespeare

Jedna z najznámejších Shakespearových tragédií o láske Rómea a Júlie, detí znepriatelených rodov - so smutným koncom, ku ktorému došlo úplnou náhodou a postihlo ho nešťastie. Odporúčam!

28.04.2018 4 z 5

Príbehy na dobrú noc pre rebelky - 100 príbehov o mimoriadnych ženách Príbehy na dobrú noc pre rebelky - 100 príbehov o mimoriadnych ženách Elena Favilli

Zaujímavá knižka písaná veľmi jednoduchým štýlom, predovšetkým určená mladším čitateľom. Avšak, myslím si, že si ju pokojne môžu prečítať aj starší čitatelia, vyplatí sa to. Dokopy sa v knihe človek dozvie, alebo si pripomenie životy mnohých dôležitých žien v našej histórií, ktoré niečo vo svojom živote dokázali a inšpirujú svojou odvahou širokú verejnosť. Odporúčam túto knižku. Mladší čitatelia sa môžu oboznámiť prostredníctvom nej s mnohými vecami a zrozumiteľnou formou.

25.04.2018 5 z 5

Zabudnutí mŕtvi Zabudnutí mŕtvi Tove Alsterdal

Pokladám tento príbeh za zaujímavé čítanie. Možno by som ho nezaraďovala medzi to oddychové čítanie, ale určite zaujme mnoho ľudí, už len z toho dôvodu, že sa do knihy človek skutočne rýchlo začíta a prežíva príbeh s postavami. Taktiež si myslím, že autorka zvolila do istej miery neohranú tému. Aspoň čo sa týka môjho názoru.

08.04.2018 4 z 5

Kto chytá v žite Kto chytá v žite J. D. Salinger (p)

Nie som zvyknutá na knihy tohto typu. Narážam tým na štýl písania a rozličné názory - detinské názory hlavnej postavy. Zo začiatku mi nebol hlavný hrdina veľmi sympatický a zvyšok knihy som čítala s neutrálnymi pocitmi, avšak, aj napriek tomu, že som nebola úplne s príbehom stotožnená, nemyslím si, že ide o vyložene zlé dielo.

02.04.2018 3 z 5

Pýcha a predsudok Pýcha a predsudok Jane Austen

Milá, oddychová kniha, ktorá zobrazuje život v spoločnosti v 18 storočí. Nesmela chýbať ani láska a rôzne vzťahy medzi osobami, ktoré na konci knihy prekonali značný zvrat. I keď ma kniha vyložene nenadchla, hodnotím ju celkom pozitívne.

30.03.2018 3 z 5

Stromy rastú do neba Stromy rastú do neba Ivona Gallová

Príbeh bol napísaný jednoducho, žiadne náročné čítanie. Kniha nemá veľa strán, a číta sa v podstate sama. Určite chcem vyzdvihnúť zaujímavý príbeh, dej a sympatické postavy. Taktiež bol príbeh dobre napísaný, páčil sa mi štýl písania autorky. Pokladám túto knihu za doposiaľ najlepšiu od Slovenského autora, ktorú som v poslednej dobe čítala.

29.03.2018 5 z 5

Paní půlnoci Paní půlnoci Cassandra Clare (p)

Nezvyknem vyhľadávať fantasy žáner, no na na druhú stranu som rada, že som dala šancu tejto knižke. Príbeh bol napísaný naozaj pútavo, ľahko a rýchlo sa človek začítal doňho a prežíval dej s postavami. Krásne vykreslený príbeh lásky, odvahy a oddanosti svojmu rodu. Odporúčam!

18.03.2018 4 z 5

Som idealista Som idealista kolektiv autorů

Kniha pozostáva z krásnych myšlienok, ktoré vyvolávajú rôzne pocity. Pocity šťastia, smútku alebo vďačnosti. Táto knižka citátov sa zameriava na viacero hľadísk. Na čitateľovi samom je rozhodnutie, ktorou cestou sa poberie, a čo si z tejto knižky vezme, čo ho inšpiruje. Moje dojmy boli pozitívne. Jediný mínus je pre mňa akurát krátky rozsah. Odporúčam!

01.03.2018 5 z 5

Detvan Detvan Andrej Sládkovič

Dielo ma nijako zvlášť neoslovilo. Nečítalo sa najjednoduchšie, a bolo pre mňa celkom zložité sa prelúskať až na samý koniec. Spevy na seba nadväzovali, a vytvárali určitú spojitosť, avšak celkový dojem, ktorý vo mne zanechala knižka, nie je práve pozitívny.

20.02.2018 2 z 5

Najdlhšia cesta Najdlhšia cesta Nicholas Sparks

Autor nádherne popisuje pocity lásky, šťastia, smútku... Mnoho opísaných situácií bolo veľmi dojemných, a keď sa človek zamyslel nad nimi, dokázal príbeh prežívať zároveň s postavami. Všetky ich pocity, myšlienky, rozhodnutia, ich správanie boli perfektne vylíčené na papieri. Krásne zakončenie príbehu, koniec nebol predvídateľný. Celkový príbeh na mňa pôsobí tak jednoducho, avšak aj napriek tomu má svoje čaro. V istom zmysle slova ma okúzlil.

Táto kniha bola pre mňa jedna veľká jazda. Skvelý príbeh, a rozhodne odteraz patrí medzi moje obľúbené knihy za poslednú dobu. Krásny romantický príbeh, ktorý nám poskytol autor, zanecháva v človeku neopísateľné pocity. Jednoznačne odporúčam každému!

20.02.2018 5 z 5

Balada o žaláři v Readingu Balada o žaláři v Readingu Oscar Wilde

Oscar Wilde patrí medzi mojich obľúbencov a tak som sa odvážila siahnuť po jeho ďalšom diele. V tomto prípade, po balade, ktorej obsah bol inšpirovaný Oscarovim pobytom vo vezení v Readingu. I napriek tomu že som sa celkom obávala, vzhľadom k tomu že poézia nie je moja šálka kávy, ako sa hovorí, musím potvrdiť že som nebola sklamaná. Oscar bol jednoducho skvelý spisovateľ. Nemožno poprieť. Páčia sa mi jeho filozofické úvahy. A čo sa týka balady, človek sa skutočne musí zamyslieť nad niektorými vecami, aby pochopil pravý zmysel autorovho počinu, alebo sa aspoň sčasti vžil do jeho kože.

04.02.2018 4 z 5

Všetko príšerné aj krásne Všetko príšerné aj krásne Bryn Greenwood

Táto knižka sa mi na jednu stranu veľmi dobre čítala, autorka má dobrý štýl písania, pútavý, ale aj napriek tomu ma príbeh dostatočne neohromil. Jednoducho mi nesadli hlavné postavy a celkovo vzťah medzi nimi. Preto bola knižka pre mňa skôr sklamaním.

04.02.2018 3 z 5